Миротворство: на черзі — Ліберія?
Президент України Леонід Кучма подав до парламенту проект закону про затвердження рішення глави держави направити миротворчий контингент для участі України в Місії ООН у Ліберії. Зміст законопроекту поки невідомий, повідомляє Інтерфакс-Україна. Нагадаємо, що пропозицію відправити миротворців до Ліберії зробили Президенту України в Нью-Йорку під час 58-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.
Податкова оновлює кадри
Наказом голови Державної податкової адміністрації України Юрія Кравченка призначено нових начальників ДПА у Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській та Чернівецькій областях, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу ДПАУ. Зокрема, головою ДПА у Запорізькій області призначено Олексія Глухова, у Луганській — Олександра Антипова, у Миколаївській — Олега Солтисюка, в Одеській — Валерія Манька, у Чернівецькій — Івана Приймака. Двоє із новопризначених — О. Антипов та О. Солтисюк, раніше займали посади керівників податкових органів в інших областях, ще двоє — О. Глухов та І. Приймак, працювали першими заступниками голови податкової у своїй області, і один — В. Манько, був головним консультантом-інспектором Головного управління організаційно- кадрової політики та взаємодії з регіонами Адміністрації Президента України.
8 із 10 книг в Україні — російського виробництва
Українська спілка промисловців і підприємців, Федерація роботодавців України та Українська асоціація видавців і розповсюджувачів книг просять відмінити у проекті держбюджету-2004 положення про відстрочку набуття чинності закону про державну підтримку книговидавництва у країні. За повідомленням Інтерфакс-Україна , вони вважають необхідним ввести його у дію з 1 січня 2004 року. Про що і направили заяву до Верховної Ради. «У той час, коли в європейських країнах на одну людину щорічно видається 14—16 примірників книг, в Україні цей показник становить 1 примірник на одного жителя», —зазначають в УСПП. На сьогодні в Україні книгу не вилучено зі загального переліку промислової продукції, книговидавці несуть податковий тягар на рівні виробників товарів широкого споживання. У той же час у Росії, наприклад, з 1995 року ця галузь працює у надзвичайно сприятливому податковому режимі й отримує всі додаткові преференції по оплаті оренди, комунальним послугам і послугам зв’язку. «Саме тому російська книга надзвичайно конкурентноспроможна. 8 із 10 проданих в Україні книг — російського виробництва. Щорічно Україна відправляє на «книжкові ринки» сусідів $80— 100 млн., у той час як від реалізації власної книги український бюджет отримує лише $7—8 млн.», —зазначають в УСПП.
Відкриття сезону полювання на Рiвненщинi перенесено
Рівненська обласна влада вирішила на два тижні перенести відкриття сезону полювання на парнокопитних та хутрових звірів, мотивуючи це загрозою зростаючого браконьєрства. Традиційно на ці види тварин полювати мали б розпочати у першу суботу листопада, але тепер вирішено дещо скоротити мисливський сезон. На диких парнокопитних, зайців, лисиць дозволено полювати лише в неділю і до 29 грудня. За один день мисливець має право вполювати одного зайця і необмежену кількість лисиць та єнотовидних собак. Браконьєрам тепер будуть протидіяти Координаційні ради боротьби з порушеннями правил полювання та посилення охорони лісів. Обласна влада також зобов’язала користувачів мисливських угідь впроваджувати нові сучасні форми ведення мисливського господарства, надавати перевагу розвитку індивідуального полювання, організовувати мисливські клуби. Самі ж мисливці висловлюють незадоволення скороченням термінів мисливського сезону. Хоча й розуміють, що жорсткі заходи і контроль лише сприятимуть мисливству на Рівненщині в майбутньому, повiдомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.
Розібратись допоможе аудитор зі світовим ім’ям
Керівництво Центрального гірничо-збагачувального комбінату (Кривий Ріг) досягло домовленості з міжнародною аудиторською компанією ПрайВотерХаусКуперс (PricewaterhouseCoopers) про проведення комплексного аудиту господарчої діяльності ЦГЗК за останні роки. Про це повідомляє прес-служба комбінату з посиланням на фінансового директора ЦГЗК Олександра Гладких. Відоме у світі агентство залучене генеральним директором комбінату Олександром Вілкулом для проведення незалежного аналізу господарчої діяльності ЦГЗК на виконання рішення загальних зборів акціонерів від 28.10.2003 р. «Запрошення на комбінат PwC демонструє прагнення нової управлінської команди працювати максимально відкрито та ефективно», — зазначив пан Гладких. За його словами, новій команді дістався непростий спадок: «Стан економіки підприємства просто гнітючій. Повна відсутність оборотних коштів, баланс перебуває у такому стані, що можна казати взагалі про відсутність підприємства як такого з економічної точки зору. Високоліквідних активів у підприємства немає жодних, кредиторська заборгованість дуже висока». Як підкреслив О. Гладких, справу погіршує плутанина у бухгалтерській звітності: «Документація начебто є, але далеко не вся». Наприклад, частину документів нібито затопило 25 жовтня в зв’язку із аварією системи опалення, і папери було знищено за наказом колишнього керівництва підприємства як такі, що становлять загрозу зараження грибком інших документів в архіві». Попри найтяжче фінансове становище підприємства, нове керівництво ЦГЗК наголошує, що першочерговими є завдання збереження трудового колективу, неможливість скорочень, збереження тенденції щодо зростання заробітної платні, підтримка і розвиток всіх соціальних програм, підвищення рівня безпеки праці. Як зазначив генеральний директор комбінату Олександр Вілкул, «в ЦГЗК є всі необхідні ресурси і всі можливості для розвитку виробництва».