Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

4 жовтня, 2003 - 00:00

У Львові — погром редакції газети

Учора близько 13.00 до приміщення редакції «Молода Галичина» ввірвалися невідомі особи. Вони були в масках, які приховували обличчя, а дехто — і в респіраторах. До скроні першого, хто відчинив двері — Петра Москви, завідувача відділом поширення преси, — вони приставили пістолет і наказали мовчати. Потім бризнули з балончика чимось у обличчя й попрямували до комп’ютерної зали. Крикнувши: «Всім лягти на підлогу!» — вони облили чимось жовтим стіни та скинули на підлогу комп’ютери, розбили телефони. І... спокійно пішли.

Після приїзду міліції та швидкої допомоги трьох працівників редакції було забрано до лікарні з опіками очей. Порушено кримінальну справу.

«Молода Галичина» — видання відоме, однак, на Львівщині як газета, що поділяє соціал-демократичні погляди. Тому випадок працівники редакції пов’язують із зайнятою ними відповідною позицією в протистоянні Львівської податкової інспекції та фракції «Наша Україна», повідомляє Ірина ЄГОРОВА, Львів.

Потрібні інвестори для... переробки сміття

Розмови про необхідність зведення в обласному центрі Закарпаття сміттєпереробного підприємства та пошук міським керівництвом можливостей для його будівництва тривають уже не один рік. Однак результати залишаються невтішними. Причини різні: то пропонували занадто великий завод, робота якого передбачала збір сміття зі всієї області, то пропоновані технології несли небезпеку для екології гірського краю. І в більшості випадків проект вимагав занадто великих видатків iз міського бюджету.

Вселила надію нещодавня ділова зустріч Ужгородського міського голови Віктора Погорєлова з керівництвом чеського підприємства «CKD». Підприємці запропонували побудувати в Ужгороді упродовж двох років завод iз спалювання та сортування сміття потужністю 90 тис.тонн відходів у рік.

До слова, з Ужгорода за цей же період вивозиться близько 72 тис. тонн. Утім, коли зайшла мова про методи утилізації та вартість проекту, то стало зрозуміло, що цей контракт навряд чи буде підписано. По-перше, міська влада шукає можливості побудувати завод iз переробки, а не зі спалювання відходів. По-друге, занадто висока вартість підприємства — близько 50 мільйонів євро. Навіть пропозиція чеських бізнесменів побудувати завод у кредит на п’ять років аж ніяк не влаштовує обласний центр Закарпаття. Віктор Погорєлов зазначив, що таке підприємство можна побудувати тільки за умов пільгового кредитування через міжнародні програми екологічної безпеки. Чеським підприємцям було запропоновано винайти можливість реалізації даного проекту саме через таку фінансову лінію, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

Пільговикам не доведеться платити більше

Харківська міська влада ухвалила рішення про виділення додаткових коштів із місцевої скарбниці на компенсацію пільговикам різниці тарифів за тепло і гарячу воду у разі, якщо ці послуги подорожчають. Зі слів заступника мера Харкова Леоніда Сороки, нині в міському управлінні з гуманітарних і соціальних питань підраховують, скільки знадобиться коштів, щоб компенсувати пільговиками збільшення вартості тепла та гарячої води. Приблизно, ця сума на найближчий квартал становитиме близько 500 тисяч гривень. А самі гроші пільговики отримуватимуть у вигляді адресної матеріальної допомоги. А щодо інших комунальних послуг (води й електроенергії) — то підвищення тарифів на них місто компенсувати не планує, оскільки підприємства, які надають ці послуги, знаходяться в обласному підпорядкуванні, повідомляє Микола СУХОМЛИН, Харків.

Шахтні акумулятори збирали у гаражі

Співробітники Управління СБУ в Луганській області виявили підпільний цех iз виробництва шахтних акумуляторних батарей у Шахтарську (Донецька область). Про це повідомила прес-секретар УСБУ в Луганській області Юлія Єрьоменко. За її словами, комплектуючі для контрафактної продукції викрадали із ЗАТ «Луганські акумулятори». Цех незаконно випускав акумуляторні батареї 112ТНЖ-350У5, які призначені для рудникових електровозів у підземних виробках. Організатором кустарного виробництва виявився житель Шахтарська, що налагодив зв’язок із працівниками заводу, які у свою чергу здійснювали розкрадання деталей до акумуляторів. Ще наприкінці 90-х років зловмиснику майже вдалося налагодити серійне розкрадання через одну з робітниць «Луганських акумуляторів», але в кінці минулого року правоохоронці поклали крадіжкам край. Незабаром заповзятливий донеччанин знайшов іншого помічника. Підпільне виробництво розташовувалося в п’яти об’єднаних дворівневих гаражах. Приміщення було обладнане всім необхідним — резервуаром для промивки електродів батарей, пристосуванням для зарядки, зварювальною апаратурою тощо. За деякими даними, виробництво функціонувало протягом 5 років. Щороку тут збирали по 10 шахтних акумуляторів. Від продажу кожного з них організатори отримували до 5 тис. доларів чистого прибутку. З підпільного цеху правоохоронці вилучили зібрані та готові до реалізації акумулятори, а також обладнання та комплектуючі на суму понад 200 тис. гривень. Ю. Єрьоменко також зазначила, що проблем зі збутом своєї продукції «кустарі» не мали, її охоче купували керівники вугільних підприємств. Причому вартість заводського акумулятора становить 42 тис. гривень, а фальсифікатори продавали свій товар по 35 тис. гривень.

Співробітники УСБУ в Луганській області поклали край незаконній діяльності. Спочатку затримали «постачальника», який приїхав до Луганська за вкраденими комплектуючими вартістю понад 6 тис. гривень. Потім затримали інших учасників групи. Стосовно них порушено кримінальну справу за частиною 5 статті 185 Кримінального кодексу — «розкрадання, скоєне в особливо великих розмірах організованою групою», повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

Газета: 
Рубрика: