«Морський старт» нарощує кількість пусків
Учора вранці (1 жовтня), близько сьомої години за київським часом, із плавучої платформи «Одіссей», що знаходиться в Тихому океані, здійснено черговий вдалий запуск українського ракетоносія «Зеніт-3SL» у рамках Міжнародної космічної програми «Морський старт». Як повідомляє Центр інформаційних зв’язків державного конструкторського бюро «Південне» (Дніпропетровськ), на борту ракетоносія знаходився космічний апарат «Galaxy-13/Horizont», що належить американській компанії «PanAmSat Corporation» та японській «JSAT Corporation». Супутник, виготовлений у США, має 48 активних ретрансляторів, які використовуватимуть для передачі програм цифрового телебачення та надання послуг Інтернет у регіонах Північної та Центральної Америки, а також на Алясці та Гавайських островах. Нинішній пуск «Зеніту» став одинадцятим з початку реалізації програми «Морський старт» і вже третім у 2003 році. Нинішнього року в рамках міжнародної космічної програми на навколоземну орбіту вже було виведено супутник «Турайя-2», що належить Об’єднаним Арабським Еміратам, iз рекордною вагою 5177 кг та американський «ЕкоСтар-9». На листопад заплановано запуск четвертого під назвою «Апстар-5». Вадим РИЖКОВ , «День».
Заробили «на погоді»
Аферу виявили співробітники Харківської обласної податкової міліції в одному з сільгосппідприємств регіону. Керівники цього господарства для того, щоб ухилитися від сплати податків, списали чималі посіви сільгоспкультур, як такі, що загинули внаслідок поганих погодних умов. За повідомленням прес-служби обласної податкової міліції, як вимерзлі в актах значилися: озима пшениця на площі 223 гектара, кормові озимі — на ста гектарах і багаторічні трави на 305-ти гектарах. На підставі цього акту в торговельно-промисловій палаті посадові особи сільгосппідприємства отримали підтвердження про форс-мажорні обставини, якими підтверджено загибель посівів через погодні умови. Однак розпочавши перевірку, податківці встановили, що реально на всіх вказаних площах було вирощено пшеницю елітних сортів. Усього більше 182 тонн на загальну суму 364 тисячі гривень. У цей час міліціонери обласної податкової з’ясовують, кому і як було продано елітне зерно, повідомляє Микола СУХОМЛИН , Харків.
«Фронтовий» бюджет
Через борги за електроенергію (нині вони по усіх військових гарнізонах Рівненщини налічують до 300 тисяч гривень) світло військовикам вмикають тільки на обмежену кількість годин на окремих об’єктах. Як, наприклад, для того, щоб діяла сигналізація на складах, де зберігається стрілецька зброя та боєприпаси. А поки військовики б’ють на сполох, вказуючи на непередбачуваність наслідків ситуації, коли озброєні солдати несуть чергування на неосвітлених постах (не діє навіть зовнішнє освітлення військових частин), документи про взаємозаліки між Міністерством оборони та енергопостачальними компаніями блукають бюрократичними нетрями часом навіть по кілька місяців. Подібна неузгодженість призводить до того, що військові дислокованих на Рівненщині частин живуть в умовах, максимально наближених до фронтових — відповідно до фінансування, — навіть їжу для особового складу готуючи на опалюваних дровами польових кухнях. Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне.
Біля «вікна» на кордоні. По 3,5 року кожному
1 жовтня вступив у законну силу вирок Шепетівського міського суду щодо трьох громадян Закарпаття — Мигалика, Годі та Грабаря. «У суді доведено, що вони сприяли незаконному переправленні іноземців через територію України у країни Західної Європи», — повідомила для «Дня» референт прес-групи управління СБУ у Хмельницькій області Людмила Чаплинська. Пролог такий: однієї травневої ночі 2003 року на посту ДАІ під Шепетівкою інспектори затримали вантажівку, де у схованці виявили 25 громадян Індії. «З’ясовано, що ці троє, домовившись із невстановленими особами в Києві, прибули в один із населених пунктів під столицею, де «завантажили» у машину мігрантів. Невстановлені особи розрахувалися з перевізниками $500. За це ті повинні були передати індусів іншим особам для організації незаконного перетину Держкордону України», — продовжила Людмила Чаплинська. Суд призначив Мигалику, Годі та Грабарю покарання — 3,5 року позбавлення волі кожному та, застосувавши ст. 75 КК України, звільнив їх від відбування покарання з іспитовим строком у два роки. Референт прес-групи вказує, що з початку нового тисячоліття на території краю затримано 176 незаконних мігрантів — громадян Іраку, Бангладеш, Індії, Шрі- Ланки, Гани, Камеруну. Тепер СБУ продовжує оперативно-розшукові заходи, спрямовані на встановлення причетних до цього громадян із столиці й тих, що мають «вікно» на кордоні Батьківщини, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
«Толока» навколо АЗС
Питання про будівництво АЗС на вулиці Шухевича, що у Рівному, неодноразово порушувалося на шпальтах місцевих ЗМІ і на сесії Рівнеради. Мешканці будинку №18, поблизу якого планувалося будівництво, зверталися до керівництва міста, сподіваючись отримати обгрунтовані відповіді на запитання: чи не зашкодить спорудження ще однієї автозаправної станції у житловій зоні здоров’ю рівненцiв, які мешкають тут, чи не погіршить це і без того напружену екологічну ситуацію в обласному центрі і, нарешті, чи варто взагалі споруджувати ще одну АЗС, якщо у Рівному їх і без того вистачає? Депутати Рівнеради навіть прийняли рішення не розглядати у майбутньому такі питання з огляду на кількість автозаправок у межах міста, але по цій конкретній АЗС остаточного рішення не прийняли, запропонувавши дослідити проектну документацію з погляду екологічної безпеки та зручності для рівненцiв. У результаті з’явився відкритий лист колективу ДП «Рівненафтопродукт», яке є головним ініціатором будівництва, до мешканців вишезгадуваного будинку та депутата Рівнеради по виборчому округу №50, до меж якого належить запланована під будівництво автозаправки земельна ділянка, Ігоря Грубого з проханням не перешкоджати будівництву АЗС. У листі директор ДП Василь Стефанюк розписує усі принади автозаправки європейського зразка з новітнім обладнанням, де навіть дощові стоки очищуватимуся у грязевідстійниках та бензомастиловловлювачах. Більше того, дирекція зобов’язується забезпечити на цій АЗС (зрозуміло, якщо її буде побудовано) 20 робочих місць для мешканців протестуючого будинку. Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне
Плантатори у лісах Луганщини
Співробітники підрозділу з боротьби з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ у Луганській області виявили плантації конопель у лісах Кременського району Луганської області і вилучили 2,32 тис. кілограмів самої рослини. Про це повідомила прес-секретар УСБУ у Луганській області Юлія Єременко. За її словами, коноплі росли у лісовій гущавині на двох полях прямокутної форми, загальна площа яких становила 1,1 тис. квадратних метрів. Причому плантації конопель було доглянуто, посаджено грядками, висота рослини досягла вже трьох метрів. Iз полів було вирвано і спалено 82 тис. кущів конопель. Єременко відзначила, що вартість готового продукту, який міг би вийти після «збору врожаю» рослин, що містять наркотичні речовини, обчислюється сотнями тисяч гривень, а на «чорному ринку» — сотнями тисяч доларів. Працівники лісництва запевняють, що нічого не знали про плантації конопель, і на цьому місці мав вирощуватися топінамбур для корму тварин. За даними Єременко, правоохоронці встановлюють коло осіб, які можуть бути причетними до вирощування конопель. Порушено кримінальну справу за статтею 310 Кримінального кодексу («Незаконне вирощування маку і конопель»). Олена ПРИВЕН, Луганськ