Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

1 жовтня, 2003 - 00:00

Прем’єр співпрацею задоволений

Прем’єр-міністр України Віктор Янукович називає чинником стабільного економічного розвитку держави створення коаліційного уряду та його конструктивну роботу з Верховною Радою. «Саме коаліційний уряд разом із більшістю, створеною в парламенті, сьогодні значно сприяє стабільному економічному розвитку держави», — сказав прем’єр у вівторок під час зустрічі з главою уряду Естонії Ене Ергма. В. Янукович зазначив, повідомляє Інтерфакс-Україна, що нинішній уряд є першим коаліційним, який було створено в Україні. Прем’єр також зауважив, що у спільній діяльності уряду з парламентом стало «більше конструктиву і менше політиканства». «Головне, чого нам вдалося досягти, — це стабільність роботи з парламентом», — підкреслив В. Янукович. У зв’язку з цим він зазначив, що з 231 закону, які прийняв парламент, 83% — урядові. «Тобто за всі роки незалежності України цього року проявилася результативність спільної роботи уряду та парламенту. Ми вважаємо, що це найголовніший показник, якого нам вдалося досягти, ми пересвідчилися у тому, що без цього показника стабільності у державі не буде», — наголосив В. Янукович.

Кажучи про економічну ситуацію в країні, прем’єр відзначив, що все заплановане виконали. «Хотілося б до кінця року ще покращити показники, і такі реальні можливості є», — сказав він.

Через тиждень відбудеться ротація українських миротворців

8 жовтня 110 українських військовослужбовців вирушать на заміну своїм колегам із 20-го окремого вертолітного загону Збройних сил України у складі миротворчого контингенту в Сьєрра-Леоне. У рамках ротації особового складу пройде також заміна вертолітної техніки. Як повідомила учора прес-служба Міноборони України, українські миротворці на чолі з командиром загону полковником Олександром Ткаченком вилетять до Сьєрра-Леоне зі Скнилівського військового аеродрому. Цього ж дня на батьківщину повернуться українські миротворці, які завершили свою місію в цій країні. До нового складу 20-го окремого вертолітного загону увійшли фахівці армійської авіації з трьох оперативних командувань та Військово-Повітряних сил України. Серед основних завдань українських миротворців у цій країні — перевезення персоналу Місії ООН і гуманітарних вантажів, евакуація поранених, пошуково-рятувальні роботи, бойове патрулювання кордону Сьєрра-Леоне з Ліберією.


2004: ближче до людей

Питання про висунення єдиного кандидата в президенти України від парламентської більшості поки що не обговорювалося, повідомив лідер Народно-демократичної партії, народний депутат Валерій Пустовойтенко. «Ми це питання не обговорювали і до нього не підходили. Питання це проблематичне. Єдине, що можу сказати, це те, що кандидат у президенти має бути той, хто більше наближений до простих людей», — сказав він на презентації своєї книги «Третій шлях» учора в Києві. В. Пустовойтенко підкреслив, що НДП обов’язково висуне свого кандидата на президентські вибори. «Те, що НДП висуватиме свого кандидата, — однозначно, це записано в нашому програмному документі», — пояснив він. Лiдер зазначив, що президентські вибори у будь-якому випадку повинні відбутися 2004 року, повідомило агентство Інтерфакс-Україна. «Я думаю, що президентські вибори будуть обов’язково у 2004 році. У якому це буде форматі — запитання непросте. Якщо буде домовленість, що у парламенті збереться 300 голосів, щоб внести зміни до чинної Конституції, то НДП надасть підтримку. Якщо ж буде сумнівно, думаю, що краще, щоб президента обирав весь народ», — сказав В. Пустовойтенко.

Релігія: два законопроекти — дві різні ролі

Учора Верховна Рада України розглянула у першому читанні два законопроекти про свободу віросповідання й релігійні організації. Згідно з документом, який представив Кабінет Міністрів, «жодна релігія не може бути визнана державною як обов’язкова». Чинний закон не містить такого положення. Новий законопроект, зокрема, передбачає, що у разі, якщо виконання військового обов’язку суперечить релігійним переконанням громадянина, службу можуть замінити на альтернативну. Цього положення також немає у чинному законі, повідомляє Інтерфакс-Україна. Законопроект також передбачає можливість викладання релігійних, релігієзнавчих і релігійних пізнавальних дисциплін у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах на факультативній основі, якщо ці предмети не супроводжуються релігійними обрядами і мають інформативний характер.

Водночас законопроект народного депутата Лілії Григорович («Наша Україна») має своїм завданням сприяння становленню традиційної християнської церкви, як видатного культурного досягнення і чинника етнічної спільності українського народу. Обидва документи викликали бурхливе обговорення в залі. Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що всі зауваження депутатів врахують при голосуванні в сесійному залі в четвер.

Президент віддав стипендію дитячому будинкові

Президент України Леонід Кучма передав свою стипендію за звання «Почесного громадянина Луганщини» Луганському обласному будинкові дитини номер два. 29 вересня перші кошти в розмірі 750 гривень було переказано на рахунок будинку дитини. Їх відразу ж направили на придбання лікувальних препаратів для медикаментозної підтримки дітей.

21 серпня цього року Луганська обласна рада присвоїла звання «Почесного громадянина Луганщини» Президентові Леонідові Кучмі. Знак Почесного громадянина Луганщини було вручено Кучмі 12 вересня в Луганську в ході святкування 65-річчя Луганської області. Луганський обласний будинок дитини номер два було відкрито в Луганську минулого року. Його призначено для проживання та лікування дітей до 3 років — дітей-сиріт, позбавлених батьківської опіки, народжених із серйозними патологіями, а також ВІЛ-інфікованих дітей. Будинок дитини розраховано на 120 місць. Зараз у ньому перебувають 109 дітей, повiдомляє Олена ПРИВЕН , Луганськ.

Хлібозаводам допоможуть

Міністерство аграрної політики України підтримує ідею дотування хлібозаводів для збереження стабільної ціни на хліб, повідомив учора міністр аграрної політики Сергій Рижук на прес-конференції у Києві. «Ми схиляємося до дотування хлібозаводів, проте ця схема має бути прозорою, щоб уникнути спекуляцій», — сказав він. Зі слів С. Рижука, існує кілька варіантів механізмів стабілізації цін на хліб, зокрема, скасування їхнього регулювання, а також дотування покупців, повідомило агентство Інтерфакс- Україна. Разом із тим, відзначив він, Мінагрополітики вважає останні дві схеми неприйнятними. С. Рижук сказав, що дотування хлібозаводів можуть ввести з 2004 року, а до кінця поточного року уряд має намір зберегти регулювання цін на хліб і хлібобулочні вироби.

Газета: 
Рубрика: