Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

17 вересня, 2003 - 00:00

Георгiй Гонгадзе. Три роки потому

Учора при під’їзді до Таращанському лісу (Київщина) встановлено хрест з чорного мармуру з написом «Пам’яті Георгія Гонгадзе», передає кореспондент агентства Інтерфакс-Україна. Пам’ятник стоїть на тому самому місці, де у листопаді 2000 року було знайдено тіло зниклого 16 вересня 2000 року журналіста Г. Гонгадзе. Пам’ятний знак освятив священик Української автокефальної православної церкви, до якої зараховував себе загиблий журналіст. На панахиду по Георгію Гонгадзе зібралися близько ста осіб — друзі, колеги та місцеві жителі. Вшанували пам’ять Георгія і у Національному союзі журналістів. Того ж дня у Львові пройшла акція під назвою «Ланцюг пам’яті». Біля пам’ятника Тарасу Шевченку у центрі міста було встановлено щит з написом «Ми пам’ятаємо» і прізвищами 23 загиблих журналістів де вказано дати їхнього народженя та смерті. Учасники акції вишикувалися у живий ланцюг від пам’ятника Т. Шевченку до оперного театру, тримаючи у руках засвічені свічки. Такий же «живий ланцюг» простягнувся учора ввечері і у центрі столиці.

Народжених із ВІЛ — на 20% менше

За останні три роки в Україні втроє зменшилася кількість дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями і таких, які успадкували вірус. Про це, як передає Інтерфакс-Україна, на вчорашній міжнародній нараді повідомила начальник управління організації медичної допомоги дітям і матерям Міністерства охорони здоров’я України Раїса Мойсеєнко. На її думку, цьому сприяла спільна програма Міністерства охорони здоров’я України та Світової організації охорони здоров’я. Р. Мойсеєнко також зазначила, що на сьогоднішній день близько 73% ВІЛ-інфікованих жінок вирішують народжувати дитину, оскільки існує 90% ймовірності того, що дитина народиться здоровою. Як повідомив заступник міністра охорони здоров’я Володимир Загородній, за три роки дії програми відсоток дітей, народжених із вірусом ВІЛ-інфікованими матерями, поменшав з 30 % до 10%. «На сьогоднішній день, українські стандарти діагностики, лікування та моніторингу хворих на ВІЛ, СНІД, особливо вагітних жінок, відповідає стандартам світової організації охорони здоров’я», — підкреслив він. В. Загородній також повідомив, що Україна виділила на реалізацію цієї програми майже 30 млн. грн., загалом же з усіх джерел на цю програму було витрачено близько 200 млн. грн. Він нагадав, що для реалізації національної програми «Профілактика ВІЛ-інфекції та СНІДу» Глобальний фонд виділив Україні перший транш у розмірі $6 млн. Загалом за період з 1997 року в Україні було зареєстровано близько 60 тис. ВІЛ-інфікованих, серед яких майже 4 тис. — діти у віці до 14 років.

Українські історики з’їхалися до Кам’янця-Подільського

Учора в Кам’янці-Подільському на Хмельниччині розпочав роботу II Міжнародний конгрес українських істориків. Стародавнє місто над річкою Смотрич вперше приймає таку представницьку аудиторію — дослідників історії з усієї країни, а також Росії, Польщі, Румунії, Молдови, Білорусі, Німеччини, Австрії, Франції, Канади, США, Казахстану. «Серед учасників конгресу — світила науки. Їх об’єднує турбота про українську історичну науку на сучасному етапі розвитку», — повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольного відділу міськвиконкому Валерій Клименко. Співорганізаторами наймасштабнішого заходу виступили Інститут історії України НАНУ, Українське історичне товариство (США, Україна, Канада, Європа), Наукова рада при Світовому Конгресі Українців і Чернівецький Національний університет ім. Ю. Федьковича. Прибулі до Кам’янця-Подільського академіки, професори, доценти працюють у 33-х секціях, серед яких — «Актуальні проблеми джерелознавства історії України», «Персоналії в історіографії», «Грушевськознавство», «Сучасна українська історіографія», «Історіографія середньовічної, нової та новітньої історії», «Проблеми середньовічної історії України», «Археологія та давня історія», інші. Поважні гості міста будуть учасниками відкриття на фасаді головного корпусу Кам’янець- Подільського державного університету меморіальної дошки Івану Огієнку. Славетний історик І. Огієнко був міністром освіти й віросповідань в уряді УНР і фундатором цього університету. Відомо, що 1918 року Кам’янець-Подільський був столицею України — тут працював уряд УНР. Матеріали конгресу планується видати окремими томами спеціалізованого журналу «Українська історія», що видається у США, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Борги — 76 мільйонів

Борги по зарплаті у Харківській області на 1 серпня нинішнього року становили 76 мільйонів гривень. Такі дані навів начальник головного управління праці та соцзахисту населення Єгор Баєв. За його словами, за сім місяців поточного року погашено лише 6,3% боргу, тоді як у минулому році за цей же період борги зменшились на 26%. За даними на 1 серпня, несвоєчасно отримують зарплату понад 57 тисяч працiвникiв. Немає боргів лише у Боровському, Валковському та Чугуївському районах, а 15 районів і міст області вже у цьому році збільшили борги по зарплаті. І хоч в обласному управлінні праці і соціального захисту населення зазначають, що фонд оплати праці порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшився на 333,6 млн. грн., третина боргу по зарплаті — 25,3 млн. грн. — з’явилася вже в цьому році. Боргів перед співробітниками не мають тільки підприємства пошти, зв’язку, рибного господарства та добувної промисловості. Борги по зарплаті в сільському господарстві зросли з початку року майже на 50%, заборгованість промислових підприємств — це понад 70% загальнообласного боргу перед працівниками, у сфері культури борги збільшилися на 3%, у житлово-комунальному господарстві борги в липні зросли тільки на 0,2%, повідомляє Микола СУХОМЛИН , Харків.

Газета: 
Рубрика: