Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

11 вересня, 2003 - 00:00

До Кам’янця-Подільського йдуть перші концесіонери

Першими у країні вирішили застосувати дію прийнятого ще у 1999 році Закону «Про концесії» депутати Кам’янець-Подільської міської ради. «Вони ухвалили перелік сфер господарської діяльності, що можуть надаватися у концесію на території стародавнього міста», — повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольного відділу міськвиконкому Валерій Клименко. Майбутні концесіонери приглядаються до Кушнірської вежі, Ратуші, інших пам’яток архітектури, що досі «стоять і жодної гривні прибутку не дають». Немало бажаючих надавати на нових засадах послуги у збиранні та утилізації сміття, у сфері кабельного телебачення, у медицині, водопостачанні тощо. Та найбільше пристрастей — довколо об’єктів житлово-комунальної сфери, що у краї чомусь вважається збитковою. У переліку — 18 галузей, де з’являться концесіонери, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Перша в Росії кафедра українознавства — в Бєлгороді

У Бєлгородському державному університеті відкрито першу в Російській Федерації кафедру українознавства. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомили в Посольстві РФ в Україні з посиланням на ректорат Бєлгородського держуніверситету. Кафедра стане об’єднанням викладачів, що читають різноманітні спецкурси з історії, географії, юриспруденції, екології, філософії, теології, мови та літератури України.

Ан-70: мільярд для польоту

Орієнтовний обсяг робіт і фінансування завершення випробувань і підготовки до серійного виробництва військово-транспортного літака Ан-70 у період 2004—2006 років оцінюється у суму понад 1 млрд. грн. Як повідомив у середу в Києві у перерві засідання уряду міністр промислової політики Анатолій М’ялиця, це передбачено затвердженим на засіданні законопроектом «Про загальнодержавну програму створення військово-транспортного літака Ан-70 та його закупівлю за державним оборонним замовленням». За словами міністра, прийняття такого закону дозволить Україні самостійно реалізовувати цей проект без критичної залежності від участі у проекті РФ. Водночас А. М’ялиця наголосив, що «спільна реалізація проекту є кращою, з огляду на те, що якнайшвидша поява Ан-70 на ринку покращить його ринкові якості». За оцінками міністра, передає Інтерфакс-Україна, Ан-70 має хороше майбутнє на світовому авіаційному ринку. Інтерес до літака виявляють Росія, Чехія, Китай, Індія, арабські держави. Пропонована законопроектом програма розрахована на період із 2004 до 2022 року включно. Її планується виконувати у два етапи. На першому етапі — з 2004 до 2006 року — передбачено завершення розробки літака, його державні випробування, прийняття на озброєння та підготовка до серійного випуску. У цей період планується закупівля двох літаків за держоборонзамовленням. Другий етап — серійне виробництво літака. Згідно із законопроектом, до реалізації проекту також планується залучити власні кошти виробників. Як вже повідомлялося, програму створення оперативно-тактичного військово-транспортного літака короткого зльоту і посадки Ан-70 реалізовують РФ та Україна на основі міжурядових угод від 1993 і 1999 років. Держзамовниками літака виступають Міністерства оборони РФ та України. Потреби України в літаках — 65 шт., РФ — 164 шт. У квітні 2001 року Міноборони України підписало контракт на поставку п’яти перших Ан-70 для українських ВПС. Серійним виробником з української сторони визначено Київський авіазавод «Авіант», з російської — ВО «Полет» (Омськ).

У стародавній Ольвії — нові знахідки

У Національному історико-археологічному заповіднику «Ольвія» у Миколаївській області знайдено найдавнішу в городищі бронзоливарну майстерню. Знахідку зробили під час чергової археологічної експедиції Інституту археології Національної академії України, повідомляє Інтерфакс. Зі слів голови експедиції, кандидата історичних наук Валентини Крапівіної, у майстерні знайдено декілька монет у формі дельфінів, невеликі злитки, залишки форм. Вчені датують знахідку V століттям до н.е. Ще однією вагомою знахідкою експедиції став склеп незвичної конструкції, а також кам’яний рельєф із зображенням жертовної трапези, гарно оздоблені підвали житлових будинків, керамічні вироби. Минулого року завдяки археологічним знахідкам у заповіднику вдалося встановити точнішу дату перебування у цьому стародавньому місті понтійського гарнізону. На мармуровому постаменті виявили текст, із якого випливає, що в 220 році Понтійської ери в Ольвії був гарнізон понтійського царя Митридата VI Євпатора.

Реалізовано програму молодіжного будівництва

У Новій Каховці Херсонської області сорок молодих сімей отримали ключі від нових квартир. Новосілля стало можливим завдяки реалізації програми молодіжного житлового будівництва і придбання житла за рахунок державного і місцевого бюджетів. Документи на право власності молодим сім’ям вручили глава Херсонської обладміністрації Анатолій Юрченко, глава Херсонської обласної ради Володимир Ходаковський і голова комітету Верховної Ради України з питань молодіжної політики, фізкультури і спорту Катерина Самойлик, повідомляє Інтерфакс-Україна. З 1998 року в області надано майже 200 кредитів на будівництво житла, отримано кредитних коштів на загальну суму понад 12 млн. грн., які інвестовано у будівництво житла загальною площею понад 13,5 тис. кв. м. У 2003 році в Херсонській області заплановано ввести в експлуатацію три новобудови в Новій Каховці, Херсоні та Голій Пристані.

Мінекономіки передбачає інфляцію на рівні 6—7%

Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України прогнозує інфляцію у 2003 році на рівні 6—7% з урахуванням можливих ризиків, заявив учора заступник міністра Ігор Шумило. За його словами, міністерство розраховувало на «меншу інфляцію у серпні». І. Шумило наголосив, що підготовку бюджету на майбутній рік робили з розрахунку нинішньої інфляції на рівні 7,2%, і фактично цього прогнозу дотримуються.

Газета: 
Рубрика: