Львівська влада переглядає цінову політику
Нещодавно на засіданні «круглого столу», який організувала асоціація роботодавців Львівщини, його учасники, а здебільшого це були підприємці, ухвалили звернення до голови Львівської обласної державної адміністрації Олександра Сендеги про прохання скасувати розпорядження «Про регулювання цін на окремі продовольчі товари». Цим документом обласна рада обмежила максимальну торговельну надбавку на продтовари на рівні 15 відсотків від ціни виробника. Наступні події розвивалися швидко — Олександр Сендега скликає нараду, на якій було ухвалене рішення про невідповідність розпорядження низці законодавчих актів і неможливість його ефективного виконання. Було підготовлене інше розпорядження — про регулювання граничної торговельної націнки лише на борошно та три види хліба. До того ж в націнку можна буде не включати транспортні витрати за доставку товарів. Сьогодні це рішення «обходить» різні кабінети та служби. І, як повідомили нашого кореспондента, наступного тижня документ має бути вже підписаний всіма відповідальними особами.
У Львові точаться розмови — чи попаде нове розпорядження в загальноукраїнську течію, чи Сендега відповідатиме пізніше за свою «неслухняність»? Однак, як підкреслив наступного дня президент Асоціації роботодавців Львівської області Зеновій Бермес: «Якщо нове розпорядження щодо цінової політики всі підпишуть, це буде яскравий приклад цивілізованих стосунків між владою та підприємцями, приклад співпраці, яка може бути використана лише для взаємної користі». Невдовзі очікується підписання Меморандуму про співпрацю між представниками малого бізнесу Львівщини та облдержадміністрацією, повідомляє Ірина ЄГОРОВА , Львів.
Труханів острів облагородять
Роботи з реконструкції столичного Труханового острова (загальна вартість проекту становитиме близько 998 млн. грн.) розпочнуться наприкінці нинішнього року і повинні закінчитися протягом 3-3,5 років, повідомив міський голова Олександр Омельченко. Насамперед, на острові прокладуть інженерні мережі і проведуть роботи з облаштування транспорту, що дозволить залучити інвесторів для будівництва основних об’єктів. Проект передбачає і спорудження канатної дороги від схилу на правому березі Дніпра за станцією метро «Арсенальна» через Труханів острів і район острова Довбичка до виставкового комплексу на станції метро «Лівобережна», і стане додатковим засобом сполучення між лівим і правим берегами. Крім того, згідно з проектом, буде створено єдину структуру причалів для річкових катерів, яка з’єднає всі острови. Основним шляхом, яким можна потрапити на Труханів острів, стане для киян Подільсько-Воскресенська лінія метро, для будівництва якої потрібне спорудження Подільського моста, повідомляє Інтерфакс-Україна. Проект передбачає будівництво як моста, так і станції на острові, але до загальної вартості будівництва ці роботи не занесено. На острові створять і розгалужену структуру об’єктів розваг і відпочинку, побудують два спорткомплекси, сімейний центр дозвілля з приміщенням для дискотек. На острові передбачається побудувати міні- «Діснейленд» і зону атракціонів, упорядкувати пляжі.
За субсидіями звертаються менше
За інформацією начальника головного управління праці та соціального захисту населення Олени Багмет, із моменту запровадження житлових субсидій у 1995 році право на них в області мала кожна третя сім’я, станом же на серпень нинішнього року — кожна шоста, тобто кількість отримувачів допомоги від держави скоротилась за цей час удвічі. Лише у першому півріччі поточного року доходи мешканців Сумської області в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросли на 18,5%. З червня середня заробітна плата по області перевищила прожитковий мінімум і продовжує зростати.
Але разом з тим, за словами Олени Багмет, тих, хто потребує державної підтримки, ще залишається багато. В даний момент субсидії на житлово-комунальні послуги отримують 47,7 тисячі сімей, а на придбання палива та скрапленого газу — 34,9 тисячі. Впродовж 7 місяців поточного року лише на житлові субсидії в області витрачено 17,5 мільйона гривень. За статистичними даними, сума призначеної субсидії цього виду на одну сім’ю становила у літні місяці 19 — 20 гривень, а взимку — 70 — 80 гривень, повідомляє Сергій ХАНІН , Суми
Щоденному подвигу присвячується
Ще у вересні минулого року міська рада міста Макіївки (Донецька область) прийняла рішення про створення в місті Меморіального комплексу подвигу шахтарів-макіївчан, і ось рівно через рік ця ідея втілилася в життя. На місці пам’ятного знака, встановленого в квітні цього року, за декілька місяців з’явилася масштабна чавунна скульптура заввишки 5 метрів. Ідея створення цього пам’ятника належить першому заступнику голови Донецької облдержадміністрації Василю Джарти за підтримки макіївського голови Олександра Мальцева. За словами В. Джарти, ця скульптурна група, що зображує фрагмент шахтної виробітки й складається з постатей трьох шахтарів, є знаком пам’яті й уваги не тільки до тих, хто загинув на виробництві, а й до всіх, хто має навіть найменший стосунок до нелегкої шахтарської долі — до дружин, матерів, дітей шахтарів: «Це пам’ятник присвячено ще й тим, хто щодня чекає своїх близьких із шахти. Все життя цих людей також проходить саме глибоко під землею. Завдяки їм і живе Макіївка». І це дійсно так, адже, загалом, практично кожна макіївська сім’я знає шахтарську працю не з чуток, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , Донецьк.
У високогірних лісах — отруйні змії та... пітони
Величезне нашестя отруйних змій найрізноманітніших видів спостерігається в гірському Тячівському районі Закарпаття. На сполох забила громадськість, виразником інтересів якої є обласна газета «Старий замок». Головний редактор її Юрій Клованич сказав: «Ми ведемо своїми силами розслідування незвичайної кризової ситуації, бо в районі — справжня паніка. Надзвичайне розмноження плазунів пояснюють спекою й навіть тим, що виводки змій скидають із гелікоптерів». Гриби в лісах не збирають — там цілі кубла змій. Недавно 13-літнього хлопчика, що наважився підійти до узлісся, зразу ж укусила гадюка. На щастя, медики спрацювали відмінно. Місцева жителька Любов Немеш говорить: «Частішають випадки вторгнення змій до людських осель. Їх уже можна зустріти в капусті на городі, в хліві біля корови, в підвалі в картоплі, у вітальні... під килимом. Ледь не померла зі страху господарка, коли витягла гостю-гадюку з віника. На купанні часто змії обвивають ноги». Тячівці говорять, що один фермер минулоріч, перебуваючи напідпитку, випустив у ліс кілька пітонів — і тепер трапляються в лісах і гадюки — великі, як удави. Деякі лісники підтверджують це, повідомляє Василь ЗУБАЧ , Ужгород