Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

31 липня, 2003 - 00:00

У внз почалася облава на хабарників і... тих, хто дає хабарі

Три тижні тому при отриманні хабара було затримано працівника Макіївського економіко-гуманітарного університету. З приміщення навчального закладу його вивели в наручниках… А наприкінці червня об’єктом аналогічної операції ДСБЕЗ став завідувач однієї iз кафедр факультету фізичного виховання Слов’янського державного педагогічного університету, в кабінеті якого було виявлено і вилучено 300 доларів США. У Донецькій обласній прокуратурі схильні вважати, що валюту було отримано зі студентів за успішне складання сесії і курсових робіт, тим більше, що під час інших обшуків було знайдено ще 6 тисяч доларів і 15 тисяч гривень готівкою. Зараз підозрюваного відпущено під підписку про невиїзд, а на його особисте майно накладено арешт. До речі, за даним фактом донецькі прокурори порушили і декілька карних справ щодо самих студентів-хабародавців яким у разі доведеності провини загрожує штраф у розмірі від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів, повідомляє Сергій КУЗІН, Донецьк.

Кожне друге підприємство Донецька працює із збитками

За інформацією, озвученою на засіданні виконкому Донецької міської ради, 44,7% промислових підприємств міста за 5 місяців поточного року мали збитки на 161,3 млн. грн., що становило 60% усіх збитків по місту. Причому 21% збитків (— 34,6 млн. грн.) у промисловості припав тільки на підприємства ДП «Донецьквугілля». Проте загалом по місту за 5 місяців отримано позитивний фінансовий результат на 648 млн. грн. Прибуток отримали на 1119 підприємствах й організаціях — на суму 920 млн. грн. Позитивний результат отримано у промисловості — 165,3 млн. грн., торгівлі — 185,0 млн. грн., транспорті та зв’язку — 119,6 млн. грн., фінансовій діяльності — 184,2 млн. грн., повідомляє Сергій КУЗІН, Донецьк.

У Закарпатті з’явиться кардіоцентр

До кінця року буде здано першу чергу кардіологічного центру в Ужгороді. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, це стало можливим завдяки виділенню з державного бюджету майже півтора мільйона гривень для завершення будівництва низки об’єктів на Закарпатті. На будівництво центру заплановано виділити близько 700 тис. грн. Побудову цього закладу розпочали ще двадцять років тому, проте лише сьогодні можна говорити про завершення робіт. На будівництво хірургічного корпусу обласної дитячої лікарні в Мукачевому заплановано виділити понад 250 тис. грн. Інші кошти призначені для будівництва школи у селі Розтоки Рахівського району, водопроводу у Виноградові, шляхопроводу в Мукачевому, каналізаційно-насосної станції в Сваляві, моста в селі Тур’ї-Ремети Перечинського району, газифікації сіл Колочава в Межигірському районі, Маленького Березного і Заброд у Великоберезнянському.

«Галявини протесту» закрито…

Близько двох тижнів проіснували «галявини протесту» в районі Ялти, Симеїза та Гурзуфа. Ситуацію обговорено на закритій сесії Ялтинської міської ради. Депутати прийняли ухвалу про виділення землі репатріантам під будівництво в районі Великої Ялти.

Кримські та ялтинські органи влади йшли до цієї ухвали поетапно. Ще 23 липня в офісі ялтинського регіонального меджлісу відбулася нарада за участю міського голови Ялти Сергія Брайка, глави меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемільова, голови Рескомнацу Сервера Салієва та заступника голови ВР АРК Ільмі Умерова. Підсумком наради став протокол, що передбачає, зокрема, створення спільної комісії з вивчення ситуації із землею і виділення ділянок для житлового будівництва.

Разом із тим проблема залежить, як виявилося, не лише від ялтинської міськради. Основна роль, як було вирішено учасниками процесу, належить Раді міністрів Криму, яка й має зняти напруженість з проблеми наділення кримських татар землею в Ялті. Як повідомляє Кримська агенція новин, у вівторок вранці міський голова Ялти підписав розпорядження про створення комісії з визначення земельних масивів, придатних для індивідуального житлового будівництва. Заключне засідання цієї комісії заплановане на 8 серпня. У той же час, зазначив Заур Смирнов, «не все в цьому питанні — в повноваженнях місцевих рад. Сьогодні ми маємо справу із землями, які перебувають у віданні радгоспів, у цьому випадкові — «Гурзуфу» та «Лівадії», — підкреслив він. Надійшла також інформація від Симеїзької селищної ради, яка готова виділити близько 8 гектарів землі. Масандрівська селищна рада планує виділити 2 гектари землі. Земельні ділянки розподілятимуться згідно зі списком учасників акцій протесту і списком черговиків. Микита КАСЬЯНЕНКО, Ялта — Сімферополь.

Ялту й Алушту курортники обминули

Найпопулярніше цього року курортне місто — Євпаторія, де заповнюваність здравниць становила 97,5%, а на другому місці, як повідомляє Інтерфакс-Україна, за напливом відпочиваючих — Судак. Ялту й Алушту курортники обминули стороною, і причина цього — холодне море. Частина туристів, які спочатку прямували на ПБК, втікали від холодних хвиль до Євпаторії, де тепле море та гарячий пісок. За інформацією Державної туристичної адміністрації, автоперевізники навіть організували сюди у липні додаткові автобусні рейси. А загалом, за станом на 1 липня 2003 року, на півострові працювали 466 із 626 здравниць. Середня їхня заповнюваність — 75,5%. Цікаво, що у нинішньому сезоні користувалися попитом здравниці в Херсонській області (заповнюваність 80%) і селище Затока під Одесою (90%).

Газета: 
Рубрика: