Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

23 липня, 2003 - 00:00

У Закарпатті не можуть згасити... псевдопожежі

У лісосмузі поблизу села Руські Комарівці Ужгородського району загорілася суха трава і чагарник. Пожежа поширилась на площу близько 20 га, та в понеділок увечері вже була ліквідована двома підрозділами Державної пожежної охорони і відділенням пожежогасіння Державної воєнізованої гірничорятувальної служби МНС України. «У багатьох випадках наші дії були б не менш ефективними, якби не зводили псевдовикликами, — сказав начальник відділення пожежної безпеки МНС України в Закарпатській області Василь Скундзя. — Таких за перше півріччя зафіксовано 318. Це забрало з держбюджету 512 тис. гривень. Виїзд одного пожежного автомобіля обходиться в суму близько 1000 гривень». При цьому ситуація ускладнюється тим, що дві третини закарпатського автопарку пожежної охорони вже двічі відпрацювали свій моторесурс, помпи на пожежних автомобілях працюють на бензині, і якщо пожежа тривала, то можуть витратитися сотні літрів бензину. За півроку «жартуни» дзвонили пожежникам 74 рази в Ужгороді, 50 разів у Мукачевому, по 33 рази в Тячевському і Виноградовському районах. У Мукачевi на безпідставні виклики виїжджали частіше, ніж на справжні, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

Зниження податків засмучує мерів

Наступного року ставка єдиного податку на прибутки громадян має знизитись iз двадцяти до тринадцяти відсотків. І якщо це на руку простим українцям, то не вигідно для бюджетів міст, в яких вони живуть. Адже вісімдесят відсотків коштів у міських касах — це гроші, зібрані з прибутків городян. Із зменшенням податку на сім відсотків відповідно зменшаться обсяги надходжень до бюджетів міст. За попередніми підрахунками столиця недоотримає півмільярда гривень, а такі міста, як, наприклад, Одеса та Вінниця відповідно сто шістдесят та двадцять мільйонів гривень. Про це говорили мери на останньому зібранні асоціації міст України. Природньо, що такі прогнози зменшення бюджетів міст засмутили їхніх мерів. Зокрема мер Вінниці Олександр Домбровський каже, що ефективними такі заходи можуть бути лише після прийняття нового податкового кодексу, який би відмінив пільги в оподаткуванні підприємств, зменшив податковий тиск на населення та збільшив кількість податків у містах. Інакше вони не зможуть виживати, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.

Власник яхти відповість за загибель пасажирів

Капітан та власник яхти «Маріуполь» визнані винними в загибелі пасажирів судна і виплатять потерпілим 100 тисяч гривень. Такий вердикт виніс суддя Приморського районного суду Петро Кир’яков, оголосивши вирок: «Визнати підсудних Віктора Безхлібного та власника яхти Віктора Качалова винними і призначити кожному покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі». На користь потерпілих суд постановив стягнути більше 100 тисяч гривень як відшкодування матеріального та морального збитку.

Трагедія розігралася 29 липня минулого року в Азовському морі — в милі від берега, напроти пансіонату «Чайка», що в селі Мелекіно Першотравневого району. Під час морської прогулянки майже втроє перевантажена пасажирами спортивна яхта «Маріуполь» при розвороті затонула в милі від берега, із 32 пасажирів (а крім них на яхті перебували ще два члена команди, сам капітан, його дружина та дочка-студентка) загинуло п’ятеро, повідомляє Сергій КУЗІН, Донецьк.

Старобільськ: наркотики в асортименті

Співробітники спецпідрозділу з боротьби з корупцією та організованою злочинністю управління СБУ в Луганській області знешкодили особливо небезпечне злочинне угруповання в Старобільську, члени якого займалися виготовленням та збутом наркотиків. Про це повідомила прес-секретар УСБУ в Луганській області Юлія Єременко. За її словами, угруповання діяло не лише в Старобільську, але й по всій області протягом досить тривалого часу. До складу групи в різні періоди входило від 5 до 8 активних членів віком від 25 до 35 років та посередники. Всі вони наркозалежні й, крім того, багато хто вже був засуджений. Правоохоронці затримали трьох членів банди, в тому числі одного з її лідерів. За місцем проживання кожного із затриманих були обладнані нарколабораторії, і під час затримання правоохоронці вилучили прекурсори (напівфабрикати) та обладнання для виготовлення наркотиків. Вдома у лідера групи, крім усього іншого, знайшли 3 кілограми вибухової речовини — амоніту. Єременко повідомила, що в обладнаних лабораторіях зловмисники виготовляли психотропну речовину — первитин, а також ацетилований та екстракційний опій. Інгредієнти для їхнього виготовлення члени групи зазвичай купували в лікувальних установах через «своїх людей», а мак для опію — в сільськогосподарських районах Луганської області. Продуктивність групи була непостійною. За словами Єременко, були часи, коли група з різних причин переставала виготовляти наркотики, а займалася тільки посередництвом з їх купівлі — продажу. Продавали наркотики частіше за все в злачних місцях, нічних розважальних закладах, на дискотеках, а також e навчальних закладах. Відносно членів угруповання порушено справу за чотирма статтями Кримінального кодексу, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

Газета: 
Рубрика: