17 підприємців — з «Єдиного вікна»
Учора у Кам’янці-Подільському на Хмельниччині зареєстровано 17 суб’єктів підприємницької діяльності. «За один день так багато ще не реєстрували. Це є гарним результатом створення в місті «Єдиного вікна», в якому «прості» громадяни стають підприємцями», — повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольного відділу міськвиконкому Валерій Клименко. Спрощену процедуру взаконено меморандумом, підписаним міським головою Олександром Мазурчаком і керівниками органів державної виконавчої влади та установ, які здійснюють передбачені законодавством функції з реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, надання їм дозволів і погоджень. Раніше ж, аби стати підприємцем, громадянинові доводилося ходити від статистиків до податківців, далі — до фондів соцстрахування від нещасних випадків, тимчасової втрати працездатності, на випадок безробіття, до міліції, пожежників... «Це була велика тяганина, що дуже відлякувала від виконання задуманого. Нарешті, позбулися крючкотворства», — поділилася враженнями біля «Єдиного вікна» молода особа, що стала крамарем. Було зареєстровано й товариство з виготовлення меблів. «Тепер у місті на обліку 5109 підприємців. Торік вони дали до місцевого бюджету 6,5 мільйона гривень, а від початку 2003 року — 4,1 мільйона гривень. Кам’янець-Подільський не є містом крамарів. Наші роблять наголос на виробництво», — продовжив Валерій Клименко. Він упевнений, що відтепер до лав підприємців у місті над річкою Смотрич прибуватиме вищими темпами, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
Бандеру зiштовхують iз Пушкіним
У Донецьку розпочався збір підписів на користь рішення про встановлення на місці пам’ятника Олександру Пушкіну пам’ятника Степану Бандері. Дану акцію проводить Спілка правої молоді Донбасу (СПМД), яка вирішила відродити ідеали ОУН-УПА на Донеччині. Члени СПМД стверджують, що «перемога буде за ними», і всі відповідні дії щодо зносу пам’ятника Пушкіну й установки бандерівського ерзацу вже приведено у законодавче русло. Проте, зі слів начальника Управління культури Донецької облдержадміністрації Валерія Стасевича, жодних подібних заявок на момент друку номера до його відомства не надходило. Цікаво, що голова обласної організації Української Народної Партії (колишній «Рух») Анатолій Герасимчук в інтерв’ю «Дню» заявив, що такої організації, як СПМД узагалі не знає і вважає подібні дії провокацією проти правих сил. «Такої самої думки дотримуються й інші офіційні націоналістичні організації, такі як Конгрес українських націоналістів і товариство «Просвіта», — відзначив він. А. Герасимчук також підкреслив, що сам, будучи свого часу головою обласної організації «Руху», закінчив філологічний факультет ДонНУ за спеціальністю «Російська мова та література» і до Пушкіна ставиться просто чудово... Очевидно, всі крапки у запланованій боротьбі «пушкінiстiв» і шанувальників Степана Бандери поки ще ставити рано. Напевно, головні події попереду і приурочать їх до майбутніх президентських виборів. Сергій КУЗІН, Донецьк.
Про Україну розкаже глобус
Вінницька картографічна фабрика випустила глобус світу з позначками англійською мовою. Його розробляли майже 50 робітників фабрики протягом трьох тижнів. Володимир Білецький, виконуючий обов’язки менеджера фабрики, каже, що їхні фахівці все, що треба на глобусі чи карті, легко напишуть десятьма мовами, і як жартують на фабриці, справа не стане і за китайською, аби було таке замовлення. Вінницька картографічка вже випускала глобуси молдавською. Нині замовлення є головним клопотом — їх весь час доводиться шукати, щоб фабрика мала роботу. Так, англомовний глобус зробили для міжнародної конференції екологів, яку проводили в Києві. Організатори дарували глобуси її учасникам. На всіх не вистачило, але макет земної кулі, на якому нанесено Україну і позначено Київ, розвезли у сорок країн світу. Володимир Білецький вірить, що таким чином його фабрика розкаже світові про те, що є така держава Україна і буде її популяризувати не гірше наших спортсменів. Мирослава СОКОЛОВА , Вінниця.
Середня школа стала академією
Рівно через два дні по тому, як завершився на Миколаївщині фестиваль дитячої творчості школярів «Золотий лелека», Миколаївська середня школа мистецтв та прикладних ремесел одержала статус «Академія дитячої творчості». Наказ підписав міністр освіти і науки України Василь Кремень. Зв’язок між цими двома подіями безпосередній. Саме ця школа разом iз жіночим об’єднанням «Дія» стала засновником фестивалю, що вже всьоме надає дітям України та зарубіжжя можливість проявити свої таланти майже в усіх мистецьких жанрах. Близько 1300 юних дарувань цього літа продемонстрували своє вміння танцювати, співати, грати на музичних інструментах, малювати, ліпити з глини, вишивати... І, якщо школа породила фестиваль, то саму школу породила її директор — відомий педагог Ганна Матвєєва. Саме вона стала генератором ідеї зібрати під дахом звичайної середньої школи дітей, здатних творити та самовдосконалюватись. Нині на базі Миколаївської школи створено експериментальний навчальний заклад всеукраїнського рівня з проблеми розвитку художньо-творчого мислення особистості засобами взаємодії різних видів мистецтв і прикладних ремесел. На звичайній мові це означає, що проста дитина, потрапивши до цього закладу, має всі шанси розвинутись у яскраву творчу особистість, повідомляє журналістка Олена КОСТІНА .
«СІЗО переповнене з вини суддівських чиновників», — вважає Ольга Колінько
В Одесі відбулося засідання Координаційного комітету з боротьби з корупцією й організованою злочинністю Одеської облдержадміністрації за участю голови Координаційного комітету з боротьби з корупцією й організованою злочинністю при Президентові України Ольги Колінько. У вівторок на засіданні обговорювали три основні питання: результати роботи правоохоронних органів з профілактики і боротьби зі злочинністю, податкові надходження до бюджету за першу половину 2003 року і стан справ в Одеському слідчому ізоляторі. У зв’язку з тривалим розглядом справ, приміщення ізолятора сьогодні переповнене надміру. В ньому утримують 1318 осіб, які значаться за судами. Стосовно 37 із них справу розглядають понад рік, а стосовно 25 — понад півтора року. Крім того, існує проблема невчасного отримання рішень суду. Ольга Колінько відзначила також проблеми і недоліки судової системи в Одеській області, зокрема тривалий судовий розгляд у резонансній справі організованого угруповання Мар’янчука. Зі слів голови Одеського апеляційного суду Луняченка, причина затягнення полягає у недостатньому фінансуванні та недосконалості процесу досудового слідства. Олена АСТРАХОВИЧ , «День».