Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

5 липня, 2003 - 00:00

Кожні три дні — нова пільга

У першому кварталі поточного року законодавчими актами було введено 28 нових кодів пільг на оподаткування. Іншими словами, відзначив учора заступник голови Державної податкової адміністрації України Володимир Росоловський, кожні три дні в Україні з’являється нова пільга. Недивно, що за таких темпів «пільгового законотворення» загальна сума втрат для бюджету через несплату пільговиками податків становила 14,7 млрд. грн., що на 2 млрд. більше, ніж за перших три місяці минулого року. Як вважає В. Росоловський, за підсумками першого півріччя ця сума може зрости до 25 млрд. грн. За даними податкової, у країні нараховується 659 тисяч юридичних осіб, які користуються пільговим режимом оподаткування. Якщо орієнтуватися тільки на задекларовані ними пільги, то в Україні на одного платника податків припадає у середньому 1,3 пільги. Найбільша питома вага наданих пільг — у податку на додану вартість (47%), платі за землю (28%) і податку на прибуток (18,6%). ДПАУ стурбована тим, що роль ПДВ як бюджетоформуючого платежу неухильно падає: у першому півріччі 2003 року держбюджет отримав коштів від ПДВ на 325,4 млн. грн. менше порівняно з відповідним періодом минулого року. Проте, незважаючи на ці та інші труднощі, загалом піврічне завдання з наповнення державного бюджету податкова служба виконала, мобілізувавши до скарбниці 12,8 млрд. грн. (102,4%). У зіставленні з втратами, отриманими тільки на одному «пільговому» фронті, це досягнення явно не налаштовує на мажорний лад, повідомляє Петро ІЖИК , «День».

Претендент на українське громадянство розшукувався за бандитизм у Грузії

У Краматорську (Донецька область) працівниками Управління кримінального розшуку УМВС України в Донецькій області затримано особливо небезпечного злочинця. Операція з затримання пройшла успішно завдяки спільній роботі українських і грузинських правоохоронців. За грати було відправлено 36-річного мешканця Аджарії, якого грузинські міліціонери ловили з 1994 року. Як з’ясувалося, ще в 28-річному віці цей громадянин був учасником банди, яка грабувала в Грузії будинки заможних людей і займалася викраденнями з метою викупу. За інформацією грузинської сторони, вимоги викупу часом сягали нечуваних сум. Коли ж за бандитів упритул взялася міліція, хтось опинився у в’язниці, а хтось — поїхав із Грузії чим подалі. У даному випадкові один із членів банди 1995 року перебрався до Краматорська. Тут знайшов собі дівчину, став батьком, відкрив власний бізнес: декілька належних йому торговельних точок на міських ринках пропонували покупцям цитрусові, які колишній бандит возив до Краматорська з рідної Грузії. Для поїздок за товаром у нього були фальшиві документи. За неофіційною інформацією, «проколовся» громадянин на тому, що, вкрай посмілішавши, вирішив стати громадянином України. Після відправки відповідних документів до посольства Грузії звідти на адресу донецької міліції несподівано надійшли документи, які негайно мобілізували обласних оперативників на рішучі дії. У затриманні бізнесмена з кримінальним минулим брали участь бійці спецпідрозділу «Беркут». Підозрюваний жив у одній із дев’ятиповерхівок на вулиці Парковій і був дуже обережним із незнайомцями, які стукали в його двері. Уникнути ексцесів допоміг випадок: щойно група захоплення розташувалася на сходовому майданчику, як двері помешкання відчинилися і об’єкт затримання показався на порозі, маючи намір кудись вийти разом із гостем, який приїхав із Грузії. Решта було справою техніки. Зараз вирішується питання про екстрадицію затриманого на батьківщину, повідомляє Сергій КУЗІН , Донецьк.

«Комунізм мінус тоталітаризм плюс гуманізм»

Таке визначення соціал-демократичної ідеї дали учасники «круглого столу» «Проблеми розвитку соціал-демократичної ідеї в Україні», що відбувся у п’ятницю під егідою Інституту стратегічних досліджень. «Одна з основних перешкод до популяризації соціал-демократичної ідеології в Україні — відсутність середнього класу, зачатки якого тільки починають з’являтися в особі дрібного і середнього бізнесу», — вважає експерт Інституту стратегічних досліджень Сергій Янишевський. Необхідно також постійно працювати над підвищенням рівня політичної культури тих громадян, чиї інтереси захищає дана ідеологія. А загалом, як відзначив член політради СДПУ(О) Михайло Ілларіонов, соціальна база для партій такого напряму існує і представлено її, передусім, інтелігенцією та представниками найманої праці. Проте дуже важливо, зі слів Янишевського, щоб люди могли співвіднести свою систему цінностей із певною ідеологічною течією, зокрема, соціал- демократією. Проблемою, на думку експерта Інституту історії Андрія Мартинова, є недієздатність механізму тристороннього партнерства держави, роботодавців і профспілок, байдужість партійних структур до цього напряму. Саме тому в Україні не працює ідея соціального консенсусу, соціальної держави, у якій понад 60% населення становив би середній клас, повідомляє

Дмитро ЖИРЕНКО .

Колеса знайшли господарів


Напередодні Дня Конституції кращим випускникам ВНЗ Донеччини (а їх у області 27) було вручено цінні подарунки та премії. Підбивши підсумки минулого навчального року, рада ректорів ВНЗ Донецького регіону оприлюднила список кращих випускників, переможців у номінаціях, затверджених облрадою. А вчора щасливі кращі випускники нарешті «розібрали» свої подарунки. Трьом з них голова облради Борис Колесников від імені депутатів вручив ключі від автомобілів. До речі, нагороди у вигляді автомобілів Донецька облрада заснувала минулого року «за неабиякі здібності та старанність під час навчання». Донецька облрада особливо відзначила успіхи в галузі фундаментальних наук випускниці Донецького національного університету — математика Тетяни Васильєвої, вручивши їй грошову премію в розмірі 10 тисяч гривень. Також кращим випускникам ВНЗ Донецького регіону голови міст вручили цінні подарунки: годинники, комп’ютери, сувеніри. А молодій родині Авраменків було вручено ключі від однокімнатного помешкання, яке розташоване в центрі Донецька, повідомляє Сергій КУЗІН , Донецьк.

Газета: 
Рубрика: