Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

25 червня, 2003 - 00:00

Селянка стала Почесним громадянином міста

Учора 80-літня Марія Серебрякова з села Кубачівка стала Почесним громадянином Кам’янця-Подільського. «Марія Антонівна в червні—липні сорок першого брала участь в обороні нашого міста над річкою Смотрич, а у березні сорок четвертого повернулася сюди визволителькою у складі четвертої танкової армії генерала Лелюшенка», — повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольного відділу міськвиконкому Валерій Клименко. Пiсля війни кавалер орденів Червоної зірки, Великої Вітчизняної війни I ступеня, медалі «За відвагу» скромно жила у Кубачівці, де й народилася. Село — за дев’ять кілометрів від міста, яке їй судилося обороняти та визволяти. Одержуючи свідоцтво про визнання її видатних заслуг перед стародавнім Кам’янцем-Подільським, Марія Серебрякова згадала, що «разом з радянськими військами відступала до Києва і Москви, брала участь у боях на Курській дузі, закінчила війну у Празі». Місцеві слідопити виконали велику роботу, аби «знайти» героїню. «Відтак міська рада встановила історичну справедливість, удостоївши Марію Антонівну звання Почесного громадянина Кам’янця-Подільського», — продовжив Валерій Клименко. «Почесними громадянами міста стали також росіяни Євген Безсонов і Володимир Шиманкін. 24 червня міський голова Кам’янця-Подільського Олександр Мазурчак відправиться до Москви, щоб вручити їм, ветеранам четвертої танкової армії, свідоцтва Почесних громадян», — додав завідувач організаційно-контрольного відділу, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Політреформа: парламент думає

Лідери депутатських фракцій і груп Верховної Ради збираються обговорювати парламентський і президентський законопроекти про внесення змін до Конституції до 1 липня. Як відзначив перший віце- спікер, співголова спеціальної парламентської комісії Геннадій Васильєв, на вчорашньому засіданні комісії її члени «правомірно поставили питання про необхідність узгодити позиції з членами своїх фракцій». Відповідаючи на запитання агентства Інтерфакс-Україна, чи буде на засіданні лідерів фракцій 25 червня обговорюватися допрацьований законопроект комісії з урахуванням пропозицій Президента, Г. Васильєв відзначив, що обговорюватися буде не законопроект, а «підходи, як рухатися далі «. За словами Г. Васильєва, на засіданні комісії у вівторок представники опозиційних фракцій заявили, що представники більшості блокують подальше обговорення законопроекту. «Розмови про те, що хтось комусь дав якісь команди, не мають жодних підстав — це все надумано», — підкреслив Г. Васильєв. Перший віце-спікер вважає, що звести пропозиції Президента і пропозиції комісії в єдиний законопроект неможливо, тому лідери фракцій мають, мовляв, визначитися, на основі якого з двох документів необхідно розробляти єдиний законопроект. На думку Г. Васильєва, до кінця поточної сесії (11 липня. — Ред. ) парламент зможе направити до Конституційного Суду законопроект про внесення змін до Конституції України. «Все для цього є», — підкреслив він.

Дім для сиріт і багатодітних

Міський голова Луцька Антон Кривицький розпорядився спроектувати будинок для соціально незахищених верств населення, який буде споруджено в районі вулиці Спортивної. У місті є до 60 сиріт, немало інвалідів, сімей, які мешкають в одно-двокімнатній квартирі з 8—11 дітьми... Будинок матиме 50-60 квартир і відповідатиме сучасним нормам благоустрою, а специфіка «квартирантів» змушує подумати як про метраж помешкань, так і про забезпечення усіх потреб (маються на увазі ліфти, пандуси) інвалідів... Квартири у такому будинку будуть комунальними і не підлягатимуть приватизації, повідомляє Наталія МАЛІМОН .

У Дніпропетровську — хлібна паніка

Дніпропетровські споживачі близькі до паніки — біля фірмових крамниць найбільшого борошномельного підприємства області — ВАТ «Дніпромлин» ще за годину до їхнього відкриття шикуються довгі черги. Тисячі городян, передусім малозабезпечених і пенсійного віку, прагнуть запастися борошном, побоюючись різкого підвищення цін і навіть голоду через майбутній неврожай, розмови про який ведуться на всіх рівнях. На ринках і в крамницях міста скуповуються також крупи і макаронні вироби, які подорожчали. «В області вже давно немає власного продовольчого зерна, — заявила в бесіді з кореспондентом «Дня» головний економіст ВАТ «Дніпромлин» Олена Горобець. — Ще з березня ми купуємо імпортне зерно з Росії та Казахстану, хоча перші ознаки дефіциту з’явилися в грудні минулого року, коли ціна почала збільшуватися кожного тижня на 50 гривень за тонну. Сьогодні вона зросла майже вдвічі, досягши 900 гривень. Відповідно виросли й ціни на борошно, наприклад, наше коштує 1254 гривні за тонну». Проте керівництво Дніпропетровщини в цій обстановці почуває себе бадьоро і, схоже, не вбачає приводів для неспокою. Принаймні заступник голови облдержадміністрації Микола Волосянко повідомив на прес-конференції, що кількість задекларованого продовольчого зерна в області становить 85,6 тисячi тонн. Якщо врахувати, що населення Дніпропетровщини споживає на місяць 15 тисяч тонн, то таких запасів нібито має вистачити до нового року. Інший заступник губернатора Віталій Рудченко запевнив пресу, що в роздрібній торговельній мережі області досить дешевого борошна і підстав для ажіотажу абсолютно немає. Тим часом керівники області визнають, що через надто несприятливі погодні умови на Дніпропетровщині очікується сильний неврожай. Узимку через морози пропало 92,4% озимих, а після пересіву 30% сходів згубила спека. Власного продовольчого зерна на Дніпропетровщині, яка останні два роки збирала рекордні врожаї, на цей раз практично не буде. Розраховувати, як говорять фахівці, можна лише на 38 тисяч тонн, та й то за сприятливих погодних умов. У той же час для прохарчування населення області, як показує досвід, необхідно 250 тисяч тонн зерна. Для інтервенції і впливу на рівень цін на місцевому ринку. Передбачається, що з обласного бюджету на ці цілі буде виділено близько 20 млн. гривень, повідомляє Вадим РИЖКОВ , «День».

Лялькотерапія для маленьких кримчан

Кримський театр ляльок готує програму лялькотерапії для хворих дітей автономії. Про це заявили художній керівник і директор театру Борис Азаров. Президент Сімферопольського Ротарі-клубу, директор Кримської регіональної філії «Кредит-банку» Ігор Огородник пообіцяв, що Ротарі-клуб допоможе Кримському театру ляльок у підготовці будівлі, а в рамках благодійницької допомоги регулярно буде оплачувати походи в театр вихованців кримських дитячих лікарень та інтернатів, повідомляє Кримське агентство новин. На канікулах театр збирається підготувати до відкриття ювілейного 65-го театрального сезону три постановки: українську народну казку «Івасик-Телесик», «Казку про золоту рибку» за О.С. Пушкіним і «Будинок, який побудував Свіфт» за повістю Григорія Горіна. Кримський театр ляльок — один із провідних в Україні, постійний учасник і призер міжнародних фестивалів. У 2000 році на базі Кримського театру ляльок пройшов перший Міжнародний фестиваль театрів ляльок у Криму, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО , Сімферополь.

Газета: 
Рубрика: