Генпрокурор не хоче залежати від парламентської кон’юнктури
Генеральний прокурор України Святослав Піскун виступає за позбавлення Верховної Ради права виражати недовіру генпрокурору, яка спричиняє його відставку. «Такої норми немає в жодній європейській країні», — сказав він, виступаючи в понеділок на засіданні «круглого столу» з питань реформування прокуратури України. С. Піскун наголосив, що завдяки цій нормі прокуратура потрапляє «в залежність від сил, представлених в парламенті». «280 років тому Катерина Друга написала в своєму трактаті і указі, що генпрокурор Росії не може ходити в парламент і звітувати там, тому що в парламенті дві партії, і кожна партія хоче мати свого генерального прокурора. Тому навіть Катерина заборонила звітувати перед партіями в парламенті», — сказав С. Піскун. В інтерв’ю журналістам в перерві засідання «круглого столу» С. Піскун зазначив, повідомляє Інтерфакс-Україна, що він не проти самого механізму вираження недовіри парламентом, але ця процедура має базуватися на висновках спеціального органу. Таким органом може бути, наприклад, Вища рада юстиції, в яку входять фахівці, що приймають рішення не з політичних мотивів, зазначив С. Піскун. Як повідомляло агентство, потреба ухвалення нового закону про прокуратуру і реформування супутнього законодавства викликана закінченням дії перехідних положень Конституції. Згідно з прийнятими Україною зобов’язаннями перед Радою Європи, прокуратуру мають позбавити функцій загального нагляду (нагляду за дотриманням і застосуванням законів) і функцій проведення попереднього (досудового) слідства, що закладено в Конституції України.
Туреччина купить кримським татарам 1000 помешкань
Президент Турецької Республіки Ахмет Недждет Сезер у п’ятницю завершив кримську частину свого офіційного візиту в Україну і поїхав із Сімферополя на Батьківщину. Прибувши на летовище Сімферополя, Ахмет Сезер сказав журналістам: «Крим є історичним символом дружби і співпраці між Туреччиною та Україною, посилення незалежності та територіальної цілісності й стабільності, якій ми приділяємо велике значення». Ахмет Недждет Сезер підкреслив, що Туреччина й надалі надаватиме допомогу в облаштуванні репатріантів на півострові. Він також пообіцяв, що посприяє розвитку Музею Ісмаїла Гаспринського. Iз 1998 року Туреччина через Агенцію з розвитку та співпраці (ТIKA) і Програму розвитку та інтеграції Криму ПРІК/ПРООН виділила на облаштування кримських татар 4 млн. доларів, 2 мільйони з яких пішли на придбання житла, решта — на розвиток інфраструктури селищ компактного поселення кримських татар. За цей же період у турецьких ВНЗ безкоштовно навчалися 400 студентів із числа кримських татар. У найближчих планах — відкриття факультету турецької мови на базі Кримського державного індустріально-педагогічного університету. Кримська автономія бажає, щоб Туреччина як сусід України була більш близьким як економічним, так і політичним партнером нашої країни. Як сказав у Бахчисараї заступник голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим Ільмі Умеров: «Якщо говорити про державні проекти між країнами, то фактично повністю реалізувався лише проект, організований турецькою Агенцією з розвитку та співпраці (ТIKA). Інші проекти реалізуються на приватному рівні». Ільмі Умеров також зазначив, що TIKA спочатку мала намір побудувати не менше, аніж 1000 помешкань у Криму для кримськотатарських родин. Однак потім із ряду причин почали не будувати житло, а купувати готовi квартири. «Гроші на цей проект і зараз продовжують надходити з Туреччини до Криму. Час від часу 10—12 помешкань купується», — розповів він. Проте турецька Агенція з розвитку та співпраці збирається довести до кінця програму з придбання 1000 помешкань для родин кримських татар, повiдомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Бахчисарай — Сімферополь.
Хочеш працювати — сплати борги
Новацію щодо стягнення боргів з оплати комунальних послуг запропонували у Рівному. Щоправда, стосується вона насамперед не мешканців обласного центру, а суб’єктів підприємницької діяльності. Відтепер підприємці, які мають намір звернутися до міської влади із клопотанням про отримання дозволу на продовження роботи розважального чи торговельного закладу в нічний час, повинні надати довідки про те, що вони та усі без винятку їхні працівники не мають боргів за комунальні послуги. З такою пропозицією, підтриманою міським головою Рівного Віктором Чайкою, на засіданні координаційної ради виступив секретар Рівнеради Андрій Грещук. Однак міський голова Рівного В.Чайка побачив у запропонованій ідеї не лише можливість хоча б часткового погашення комунальних боргів, а й шлях до впорядкування нічної торгівлі у Рівному взагалі. Як перший крок у цьому напрямку В.Чайка попросив виготовити карту міста з позначенням закладів, які працюють у нічний час. На його думку, це дозволить регулювати процес і якщо, скажімо, на якійсь вулиці вже працює нічний магазин чи кафе, заяви інших підприємців, чиї заклади розташовані в тому ж районі, до розгляду прийматись не будуть, повiдомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.
«Повстання машин»: 25,5:10,5 на користь комп’ютерів
Пам’ятаєте, колись, давним-давно, був мультик за назвою «Незвичайний матч». Там добрі м’які іграшки дали предметний урок футболу злим — дерев’яним... Також незвичайний матч відбувся в Києві в приміщенні шахової школи «Авангард». Там шестеро українських юнаків змагалися з шістьма комп’ютерами фірми «Діавест». Проте точніше буде сказати, — з шаховими програмами. Очолювала юнаків нова зірка українських шахів, наймолодший гросмейстер світу 13-річний Сергій Карякін із Сімферополя. До речі, в команді були й дві представниці прекрасної статі: Оксана Возовик і Наталя Здебська. Команду комп’ютерів очолював «Фріц-8», програма, з якою під силу змагатися хіба що найсильнішим шахістам світу. Матч проходив за так званою шевенінгенською системою, за якою кожен із шести учасників однієї команди зустрічався з кожним iз іншої. Гра проходила в «швидкі шахи». Це дозволило провести турнір за два дні, але дало «залізякам» ще більшу перевагу. Їм же багато часу на обдумування не потрібно. Вже перший тур показав, хто в домі хазяїн. Комп’ютери взяли гору з рахунком 4,5:1,5. І надалі їхня перевага була незаперечною. Загальний підсумок матчу — 25,5: 10,5 на користь штучного інтелекту. Єдиним із українців, хто досягнув п’ятдесятивідсоткового результату, став Сергій Карякін. Йому вдалося двічі взяти гору над комп’ютерами. «Важко було з ними грати?» — поцікавився кореспондент «Дня» у Сергія. «Річ у тім, що шість цих програм, мабуть, найсильніші у світі. Боротися з ними навіть на рівних вельми непросто. Вони дуже добре й швидко рахують варіанти, а чекати від них помилок — марно.» Можливо, щоб була рівна боротьба, варто було провести матч комп’ютерів проти дорослої збірної України. Хоча, один із її лідерів — львів’янин Василь Іванчук — що зазирнув на матч, не є прихильником змагань між людиною й машиною. «Не отримую від цього ніякого задоволення і намагаюся не грати в турнірах із «залізним» партнером», — заявив Василь. Проте організатори матчу пообіцяли, що такі змагання стануть традиційними, повiдомляє Сергій МАХУН, «День».