Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

11 червня, 2003 - 00:00

Митники полегшують транзит

Технологічні потужності національної транспортної інфраструктури по перевезенню транзитних вантажів використовуються не більш ніж на 70%, а без урахування трубопровідного транспорту — на 50%. Такий стан справ не може задовольнити Державну митну службу України, заявив учора начальник управління організації митного контролю Сергій Сьомка. Одним з шляхів покращання привабливості нашої країни як транзитної держави є спрощення митних процедур. Унаслідок заходів, ужитих митниками в цьому напрямку, за п’ять місяців поточного року вдалося збільшити обсяги транзитних перевезень порівняно з аналогічним періодом 2002 року майже на 30%. Зокрема застосування максимально спрощеної процедури до транзиту узбекської бавовни через Іллічівський морський порт сприяло підвищенню обсягів її транспортування. Часто на перешкоді прискоренню митних процедур стає недостатня забезпеченість митниці технічними засобами контролю. За словами С.Сьомки, через те, що не всі пункти пропуску на державному кордоні забезпечені пристроями для сканування вантажів (60% інформації про наявність багажу отримується за 30-40 секунд), у багатьох випадках застосовується система фізичного контролю, яка потребує багато часу, повiдомляє Петро ІЖИК , «День».

«Сезон» трагедій на воді

Хоча на Рівненщині з 15 травня, згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації Миколи Сороки, запроваджено сезон безпеки на водних об’єктах, люди тонуть. Так, наприклад, після свята останнього дзвоника у Маслянській загальноосвітній школі учні вирішили скупатися у річці Іква, що протікає неподалік. Це купання виявилося останнім для 13-річного школяра Андрія К. Того ж дня в озері Старомильське, що неподалік великого залізничного вузла Здолбунів, потонув 28-річний Ігор М. За словами начальника відділу з профілактики надзвичайних ситуацій на водних об’єктах Маргарити Борчаковської, щороку на водоймах області гине майже 150 осіб. Чимало трагічних випадків трапляється з дітьми, які залишаються без нагляду батьків. А майже 50 відсотків громадян тонуть внаслідок алкогольного сп’яніння. Однак проблема ще й у тому, що власники водоймищ, де є пляжі, не поспішають укладати угоди з обласною комунальною аварійно-рятувальною службою з метою обстеження та очищення дна акваторії пляжів і підготовки рятувальників. Нині по всій Рівненщині такі угоди укладено тільки в обласному центрі, райцентрах Млинові та Сарнах, селах Хрінники Демидівського та Полиці Володимирецького районів, на базі відпочинку «Сосновий бір» та в санаторії «Червона калина». В інших місцях, де є вода і відпочивають люди, таке недотримання елементарних правил безпеки щодня може обернутися трагічними наслідками, повiдомляє Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне.

Донеччан перевиховують чистотою

У Донецьку розпочалося глобальне прибирання й розчищання деяких територій міста. Вже найближчим часом буде наведено лад у одному з найкращих і тінистих місць — парку Ленінського комсомолу. Нині він більше нагадує велике звалище, ніж парк, нечисленні атракціони безнадійно застаріли й не працюють, відвідувачів практично немає… Але як повідомив донецький міський голова Олександр Лук’янченко на своїй традиційній прес-конференції, «у червні—липні я зможу показати вам перші п’ять гектарів парку Ленінського Комсомолу в тому вигляді, який повинен мати парк». За словами О. Лук’янченка, найближчим часом у парку організують дитячі майданчики, приведуть в належний вигляд пішохідні доріжки, встановлять лавочки. Крім того, проводиться планове очищення багатьох донецьких водоймищ. За словами О. Лук’янченка, сьогодні багато донецьких підприємств скидають відходи у водоймища, «що погіршує їхній і без того незадовільний стан». Зараз міська влада займається очищенням трьох водоймищ у місті: водоймище в Богодухiвській балці (Будьонівський район), Осикова балка (Петровський район) і Кальміуське водосховище. Також дано завдання на розробку проекту з очищення першого міського ставка. Коштувати очищення всіх цих місць буде недешево, оскільки востаннє водосховища Донецька приводилися до ладу 28 років тому. Але у будь-якому разі цей намір дійсно чудовий. Щоправда, виникають деякі сумніви в доцільності подібних починів. Річ у тому, що не всі городяни вміють цінити те, що робиться в місті для їхнього блага й задоволення. Скажімо, після недавнього свята з міського фонтану виловили 98 пластикових пляшок. «Цей факт свідчить, що не всі жителі навчилися берегти те, що зроблено для них», — підкреслив міський голова, повiдомляє Ганна ХРИПУНКОВА , Донецьк.

Румунська публіка добре пережила «Один день...»


Виставу «Один день Івана Денисовича», поставлену режисером Андрієм Жолдаком у Харківському театрі ім. Шевченка, на Міжнародному фестивалі в румунському місті Сибіу визнано кращою. Як повідомила прес- служба МЗС України, в фесті брали участь колективи з 60 країн світу. Постановочні вишукування Андрія Жолдака добре відомі румунським глядачам. Минулого року з Сибіу режисер також привіз приз за виставу «Гамлет. Сни». Разом із Раду Странку Жолдак поставив шекспірівського «Отелло». За визнанням румунської преси, то була краща вистава минулого сезону. Тим часом, вдома останні жолдаківські вишукування і шокові одкровення основна маса глядачів сприйняла досить прохолодно. Дійсно, не кожен зможе, наприклад, пройтися під конвоєм під гавкання вівчарок, просидіти всю виставу в клітці. В «Одному дні...» солженіцинського тексту практично немає. Лише картинки та музика. Актори, давлячись, їдять круті яйця, а потім починають рвати прямо на сцену, під ноги глядачів, які сидять на незручних (тюремних) табуретках. Десяток вилитих відер води — і ви опинитися в одній упряжці з акторами-арештантами. Жолдак провокує публіку. «Театр непередбачуваний, як і життя», — говорить Жолдак. Наступний проект, який хоче реалізувати режисер, — дослідження природи актора-маріонетки, людей-роботів — це також експеримент, який, можливо, буде цікавий у фестивальному форматі , повiдомляє Тетяна ПОЛІЩУК , «День».

Закарпатців у формі поменшало

Цього року лави державного війська поповнили півтори тисячі молодих жителів області, що на 200 менше, ніж минулого призову. «Це зовсім не тому, що наші хлопці «дефектні» або ж не бажають служити, — сповістив начальник II відділу Закарпатського обласного військового комісаріату Іван Балашов. — Скорочення кількості строковиків — результат реформування українського війська». З кожним наступним призовом кількість новобранців зменшуватиметься. Натомість стане більше контрактників. Цьогоріч їх на службу влаштувалося 100, із яких — 17 жінок. А до 2015 року строковиків узагалі не залишиться, повідомляє Василь ЗУБАЧ , Ужгород.

Газета: 
Рубрика: