Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

5 червня, 2003 - 00:00

Євроінтеграція прокурорів

Днями Генеральний прокурор України Святослав Піскун брав участь у щорічній конференції Генеральних прокурорів Європи, організованій Радою Європи, у Братиславі (Словацька Республіка), повідомляє прес-служба ГПУ. В ході конференції Генпрокурор України виступив iз доповідями: «Роль і місце прокуратури в системі органів державної влади України та деякі проблеми політичного впливу на її діяльність»; «Необхідність підвищення ефективності міжнародного співробітництва в сфері судочинства». Під час двосторонніх зустрічей С.Піскун обговорив зі своїми колегами проблеми співпраці у питаннях правової допомоги. В складі української делегації також була заступник Генерального прокурора України Т.Корнякова, яка на конференції виступила з доповіддю про роль прокуратури в захисті прав дітей. Всього у форумі взяли участь керівники органів прокуратури майже 40 країн Європи, а також 6 міжнародних організацій, серед яких Рада Європи, Міжнародна асоціація прокурорів, Євроюст та інші.

Обмін листами з приводу свободи слова

Журналісти — члени Асоціації працівників засобів масової інформації України звернулися з відкритим листом до міністра з європейських питань уряду Великої Британії Деніса МакШейна, в якому пишуть про стурбованість «шантажем та погрозами на адресу нашої держави», які Деніс МакШейн висловив у недавньому листі-відповіді Національному союзу журналістів Великої Британії. В ньому, зокрема, йшлося про нереальність вступу України до ЄС, допоки в країні існуватимуть проблеми зі свободою слова. Представники Асоціації визнають існування в Україні проблем із забезпеченням свободи слова, «особливо в плані фінансової незалежності преси від власників і держави», але в той же час зазначають, що «це жодним чином не означає, що хтось в середині, або ззовні країни має право паплюжити її честь і гідність». Автори листа (текст якого було розповсюджено в ЗМІ) звертають увагу на подвійні стандарти у ставленні до України з боку деяких західних діячів і висловлюють сумнів у тому, що уряд Великої Британії і пан МакШейн особисто — «справді прибічники свободи слова та об’єктивності». Підстава для таких сумнівів — «недавнє звернення міжнародної організації «Журналісти без кордонів», які на конкретних фактах звинувачують уряд Великої Британії у «тиску на пресу і дискредитації журналістів через «неправильне» висвітлення війни в Іраку». Автори листа наводять і деякі інші красномовні приклади — зокрема, згадують заяву міністра іноземних справ Франції Домініка де Вільпена, який «відкрито заявив про ведення антифранцузької кампанії дезінформації», та доповідь Ради соціальних і економічних досліджень Великої Британії, яка, «проаналізувавши 5600 американських і британських телевізійних передач новин, стверджує, що у цих країнах свідомо фальсифікується позиція громадян...»

Угорський скульптор — почесний громадянин закарпатського села

Цього року виповнюється 300 років із початку національно-визвольної боротьби угорців за свою незалежність. У селі Шаланки нинішнього Виноградівського району Закарпаття отаман повсталих куруців востаннє збирав народ на збори, де проголосив про розпуск війська, а сам добровільно відправився на заслання. Тому саме в Шаланках угорський скульптор Ласло Колтан, роботи якого прикрашають майдани Будапешта та інших міст сусідньої держави, вирубав скульптуру Ференца Ракоці II із суцільного дуба. Пам’ятник заввишки три метри встановлено в центральному парку села, який названо ім’ям Ракоці. За таку громадянську позицію вдячні закарпатці удостоїли скульптора званням «Почесний громадянин Шаланок». Учора пройшло свято на честь відкриття пам’ятника. Виступили Генеральний консул Угорської Республіки в Ужгороді Золтан Сокач, голова Товариства угорської культури Закарпаття Міклош Ковач, представники влади, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

Перші земельні торги на Рівненщині

Три перші земельні ділянки рішенням міської ради одного з райцентрів Рівненщини Дубровиці було виставлено на торги. Сталося це після того, як підприємці, які раніше торгували тут із наметів, перейшли працювати в переобладнане приміщення універмагу, а територія колишнього базарчику залишилася «не при ділі». Тоді й вирішили реалізувати її через аукціон, попередньо встановивши цільове призначення — будівництво об’єктів торгівлі. Визначилися й зі стартовою ціною — 1500—1700 гривень. Аукціон відбувся у залі засідань міської ради, причому за право на землю у центрі міста змагалися всерйоз — всі три ділянки загальною площею близько 160 м 2 . було відповідно продано за 21, 20 та 6,6 тисячi гривень, які стали суттєвим додатком до місцевого бюджету. Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне.

Газета: 
Рубрика: