Донецьк, Страсбург, демократія
На прес-конференції, що відбулася в міській раді, донецький голова Олександр Лук’янченко підбив підсумки своєї поїздки до Страсбурга на Х сесію Конгресу місцевої і регіональної влади Європи. Конгрес розглядав питання про функції місцевої влади у політиці й утвердженні регіональної демократії.
На сесії переглянули положення Європейської хартії щодо участі молоді в суспільному житті на регіональному рівні. Зі слів О. Лук’янченка, молодь, яка становить 30% усього населення України, сьогодні не бере жодної діяльної участі у боротьбі за інтереси держави. Молоді люди отримують уже готову політичну, суспільну ситуацію, яка в результаті викликає в них лише неприйняття. Конгрес постановив знову повернутися до цих питань на осінньому засіданні Європарламенту. Крім того, було рекомендовано докладніше обговорити їх у кожному регіоні і не йти звичними, уторованими шляхами у їх вирішенні.
У рамках роботи сесії Конгресу відбулася також виставка «Україна — очима регіонів». Експозиція розташовувалася в холі головного корпусу будівлі Європарламенту. Донецьк і Донецька область були представлені окремим стендом і викликали велику зацікавленість у присутніх делегатів. За час проведення сесії її відвідали понад 80 дипломатів різних держав.
«Завдяки таким виставкам, про нас знають, до нас приходять інвестори. А подібні зустрічі допомагають нам більше дізнаватися про нові досягнення і представляти інтереси Донецька на найвищому рівні, — відзначив Олександр Лук’янченко. — Після нашої участі в роботі десятої сесії Конгресу в Європі знатимуть Донецьк і Донецьку область не тільки як промисловий регіон, а й як регіон, який прагне ствердження демократії в Україні», — заявив міський голова. Iнформацiю пiдготувала Анна ХРИПУНКОВА, Донецьк.
Поліклініка — без води
Протягом двох тижнів у Рівному були відключені від водопостачання об’єднана дитяча поліклініка-лікарня № 4 й доросла поліклініка № 3, які обслуговують населення мікрорайону хіміків у селищі Ювілейне. Воду доводилося навіть довозити автоцистернами, але все одно у нормальному режимі обидва лікувальнi заклади працювати не могли. Зокрема, у дитячій поліклініці довелося закрити лабораторію, і навіть аналізи крові проводились лише в екстрених випадках. Причина відсутності води зрозуміла — вкрай незадовільний стан водопостачальної мережі. Більше того, сама будівля поліклініки вже 15 років діє без капітального ремонту і потребує нині хоча б термінового укріплення фундаменту — споруда осідає, у несучих стінах з’явились доволі значнi тріщини. Між тим єдине, що було зроблено, — це ремонт даху минулого року. Викликає тривогу і такий факт — нещодавно саме у селищі Ювілейному померла дитина з малозабезпеченої сім’ї, і хоча медики покладають вину на матір дитини, питання можна поставити й так: а чи могли лікарі здійснити достатнє лікування в умовах, коли навіть із проведенням аналізів хворих виникають великі труднощі? Iнформацiю пiдготував Сергій СТЕПАНИШИН.
Скажені лисиці загрожують Закарпаттю
У Виноградівському районі Закарпаття масово розмножилися лисиці. Кількість їх «зашкалила» за всі допустимі норми. З райепідемстанції повідомили, що це загрожує поширенням сказу. Голова районної організації Українського товариства мисливців і рибалок Степан Попович сказав, що навесні на Виноградівщині застрелили 80 лисиць, але зараз «відстріл не є ефективним. Хитрі звірі розмножуються і вміло ховаються в норах. Тому треба «мобілізувати» всіх норних собак області, аби зменшити молоде лисяче поголів’я».
Нині уражений сказом звір утратив пильність і часто потрапляє на очі. Є спроби напасти на домашніх тварин і людей. Декан медичного факультету Ужгородського національного університету, професор Василь Русин вважає, що «тільки вчасні щеплення зарадять біді, адже захворювання сказом закінчується смертю». Чимало заражених тварин останніми днями відстрелили на сміттєзвалищі райцентру Виноградів і неподалік — в урочищі «Дубки», повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.
Орендар — на Кіпрі, орендодавець — без грошей
Здавши в оренду свої земельні і майнові паї громадянинові Бочарову, селяни Перерослого, Козина і Червоного Білогірського району марно сподівалися на обумовлену орендну плату. Не розрахувавшись, він зник з їхнього поля зору так само несподівано, як і з’явився хтозна-звідки. Хоча й обіцяв новітнім землевласникам золоті гори й повні річки вина. «Виявилося, що пан Бочаров з півроку відпочивав від своїх кредиторів з глухих сіл на сонячному Кіпрі», — повідомив 30 травня для «Дня» начальник відділу управління податкової міліції Хмельницької ОДПА Віктор Чиж. Зниклого орендаря «зняли» з рейсу Ларнака-Київ в аеропорту «Бориспіль». У ході обшуку в затриманого виявили чимало валюти і печатку зареєстрованої на Кіпрі фірми. Феміда довго не вагалася щодо застосування запобіжного заходу. Ухвалила: взяти підозрюваного під варту. Бо претензії до підозрюваного мають не тільки ошукані орендодавці землі та майна, а й податкове відомство. «Ухилявся від сплати податків в особливо великих розмірах», — пояснив Віктор Чиж. Ще селянам Білогірського району буде цікаво знати, чому їхній орендар, поки не дійшло до розрахунку, зрідка з’являвся у Перерослому, Козині й Червоному. У головному управлінні сільського господарства та продовольства погодилися, що за результатами 2002 року далеко не з усіма власниками відбувся розрахунок за оренду землі та майна, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».