Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

17 травня, 2003 - 00:00

Префект і шериф по-кам’янецьки

Станом на 15 травня впала на 17 відсотків до відповідного торішнього періоду «крива» злочинності у Кам’янці-Подільському на Хмельниччині, що донедавна мав лиху славу Палермо-2. Міський голова Олександр Мазурчак вважає, що «це дала бажаний результат праця в альянсі префектів і шерифів». Тут встановлено інститут уповноважених міського голови — по префектові на кожен із семи мікрорайонів «перлини над Смотричем». Їхні службові кабінети — в опорних пунктах правопорядку, де облаштовано й робочі місця дільничих інспекторів міліції, шерифів. До речі, начальник міськвідділу внутрішніх справ Василь Заіка свого часу вчився в Угорщині, стажувався у США. Порівнюючи «у нас і в них», зробив висновок, що «наші шерифи поступаються своїм заокеанським колегам тільки амуніцією». В тих машини, устатковані комп’ютерами, а кам’янецькі пересуваються громадськими транспортними засобами. Префект Центрального мікрорайону міста Наталія Сопільник розповідає про взаємодію: «У ході прийому громадян, які переважно скаржаться на сусідів чи на прописаних на одній житловій площі зятів, невісток, одержую оперативну інформацію і тут-таки даю завдання шерифам. Найбільше доймають 54 зареєстрованих на території мікрорайону наркомани, п’яниці». Вона також очолює міліцейські рейди у нічні заклади для розваг, на ринки, в інші місця, де «тусуються» кримінальні елементи. Два з семи префектів міста — недавні шерифи. Всі зайняли свої посади після конкурсного відбору. І ще. 9 із 23 дільничних інспекторів утримуються за рахунок місцевого бюджету. Начальник управління МВСУ у Хмельницькій області Ігор Платонов заявив для «Дня», що «досвід співробітництва міліції і влади у Кам’янці-Подільському є унікальним і дуже позитивним». Одначе поширити цей досвід на інші міста тяжко. Бо інститут префектів — тільки у «перлині над Смотричем», повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Бізнес-консультант на селі

«Селяни отримали землю і стали називатися фермерами. Однак вони ще не справжні фермери, бо не знають ні ринкових законів, ні маркетингу, ні системи оподаткування. Тому ми вважаємо, що малий бізнес у село ще не прийшов», — так розпочала свій виступ на презентації у Представництві Світового банку Ольга Удод з Івано-Франківської асоціації консультантів малого бізнесу, яка представляла проект «Консультант на все село». За її словами, програма ставить за мету появу у житті сільської спільноти нової фігури — сільського бізнес-консультанта. Ставка робиться перш за все на молодь, яка залишилася працювати у найбільш віддалених від обласного центру селах: пройшовши підготовку у бізнес-центрі, юнаки та дівчата нестимуть економічні знання до односельчан.

Це один з 15 українських проектів-фіналістів Конкурсу інноваційних ідей громадських організацій, що проводиться Світовим банком у рамках щорічної ініціативи «Ринок ідей для розвитку». Географія цікавих ідей доволі широка: Біла Церква, Донецьк, Івано-Франківськ, Київ, Львів, Луцьк, Одеса, Ужгород, Харків та Чернівці. Серед них є проекти, спрямовані на покращання інфраструктури соціального страхування, створення благодійного фармацевтичного банку для незахищених верств населення, розвиток дистанційного навчання людей з вадами слуху тощо. Обов’язковою умовою для учасників був термін реалізації проектів — не більше 12 місяців. За результатами змагання фіналістів від України, Білорусі та Молдови Світовий банк надасть гранти на загальну суму $260 тисяч (розмір одного гранту становитиме $7-15 тисяч). Журі, яке очолює регіональний директор Світового банку Лука Барбоне, оголосить переможців конкурсу 27 травня у Мінську, повідомляє Петро ІЖИК, «День».

У есдеків — парламентське поповнення

Центральна виборча комісія визнала обраним за партійним списком Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) і зареєструвала народним депутатом Валерія Борзова у зв’язку з достроковим припиненням повноважень народного депутата Миколи Песоцького (Песоцького було призначено на посаду глави Державного комітету з державного матеріального резерву), передає «UAtoday». Валерій Борзов, 1949 року народження, є тренером-викладачем, президентом Федерації легкої атлетики України. У минулому — олімпійський чемпіон, голова Національного олімпійського комітету і Міністр у справах молоді та спорту.

Газета: 
Рубрика: