Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Україна

28 квітня, 2011 - 00:00

Візит старого друга. З новими

Учора редакцію «Дня» відвідав колишній посол Китайської Народної Республіки в Україні Чжоу Сяопей. 13 років тому, починаючи свою роботу як голова китайської дипломатичної місії в Україні, своє перше інтерв’ю він дав саме «Дню». До речі, фото з цієї зустрічі в редакції Чжоу Сяопей включив навіть до своєї книги мемуарів «Особисті записки про китайсько-радянські та китайсько-російські відносини». А нині ж він завітав до «Дня» як головний консультант китайської корпорації SANY, яка виробляє інженерно-машинобудівну продукцію і сьогодні проведе в Україні свою першу презентацію в Українському домі в Києві. Прийшов пан Сяопей не сам, а разом з директором SANY Джоном Ваном, пообіцявши зробити все можливе у налагодженні мостів співпраці між українськими та китайськими підприємцями, повідомляє Ігор САМОКИШ, «День».

На Черкащині створять іноземні інвестиційні клуби

За ініціативи губернатора Сергія Тулуба на Черкащині планують створити іноземні інвестиційні клуби. Про це повідомив УНН з посиланням на заступника начальника Головного управління інвестиційно-інноваційної політики, підприємництва та зовнішніх відносин Маіну Кулик. «Ми розробили проектні пропозиції найбільших об’єктів програми «Будуємо нову Черкащину», які надрукували кількома мовами. В середині травня відбудеться перша зустріч клубу інвесторів із Франції, яким буде запропоновано кілька об’єктів», — зауважила Кулик. За її словами, після зустрічі з французькими інвесторами плануються зустрічі з німецькими та бельгійськими потенційними партнерами.

Хіп-хоп доведе українців до... Лас-Вегаса

З 29 квітня по 1 травня у Києві пройде Чемпіонат України з хіп-хопу (Ukrainian Hip Hop Dance Championship-2011). Переможці представлять нашу країну на міжнародному конкурсі в Лас-Вегасі. Нагадаємо, це змагання є національним відбірковим етапом ювілейного, 10-го World Hip Hop Dance Championship — чемпіонату світу з хіп-хоп танців, який пройде з 26 по 31 липня в Лас-Вегасі. Україна вперше візьме участь у цьому чемпіонаті. Фінал Ukrainian Hip Hop Dance Championship, а також виступи іноземних гостей і концерт зірок хіп-хопу відбудуться в київському концерт-залі «Кобзов», повідомили «Дню» організатори чемпіонату. Протягом перших двох днів пройдуть майстер-класи відомих світових хореографів і танцюристів, які є офіційними суддями Hip Hop International (головний суддя Чемпіонату в Києві Ian Levia — директор із суддівства World Hip Hop Dance Championship). Переможці отримають право взяти участь у World Hip Hop Dance Championship & World Battles 2011, а близько 100 танцюристів з України зможуть відвідати Лас-Вегас. До речі, щорічний світовий чемпіонат організовує HIP HOP INTERNATIONAL (HHI) — міжнародна організація зі штаб-квартирою в Лос-Анджелесі (США), яка об’єднує понад 35 країн. Всесвітній чемпіонат танців у стилі хіп-хоп, який традиційно проходить у Лас-Вегасі, є найбільшим і єдиним у світі змаганням команд та індивідуальних танцюристів. Минулого року Україна стала членом Hip Hop International і отримала право брати участь у World Hip Hop Dance Championship. Нині, за статистикою, хіп-хопом у нашій країні займаються близько 250 000 осіб віком від 18 до 30 років, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

У Львові відкрили меморіальну дошку генерал-хорунжому Роману Дашкевичу

Відповідне розпорядження напередодні підписав міський голова Львова Андрій Садовий. Меморіальну дошку розмістили на фасаді будинку № 5 на вул. Коперника невипадково — у 1925—1939 роках тут функціонувало спортивне товариство «Луг», яке очолював Роман Дашкевич. Спроектували і виготовили дошку в приватному підприємстві «Науково-дослідний центр історії національно-визвольних змагань». Нагадаємо, що Роман-Микола Дашкевич народився 6 грудня 1892 року в селі Тустановичі в родині священика. Навчався на юридичному факультеті Львівського університету. У студентські роки брав активну участь в українському національно-визвольному русі, був членом управи Української академічної громади й Українського студентського союзу. До І Світової війни — організатор «Січей», з 1912 року — кошовий повітової «Січі» Українських Січових Стрільців у Львові. 1921-го відновив діяльність спортивно-протипожежних товариств у Львові. Згодом організовував товариства «Луг», які налічували понад сто осередків. Редагував часописи «Січові вісті» та «Вісті з Лугу». Від 1943 року жив у Куфштайні (Австрія), викладав історію України у школі табору для біженців. Написав книжку «Артилерія Січових Стрільців у боротьбі за Золоті Київські Ворота» (Нью-Йорк, 1965), численні історичні довідки та спогади. Помер 1975 року в Куфштайні. Через 33 роки перепохований на Личаківському цвинтарі у Львові, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Газета: 
Рубрика: