Харкову — «Диплом Європи»
Харків став першим містом України, якому присуджений «Диплом Європи». Таке рішення було прийняте на засіданні Комітету Ради Європи з місцевих і регіональних справ. Дипломом місто відзначене за внесок у розвиток ідеї європейської єдності та розвиток єдиного європейського співтовариства, повідомляє прес-служба міськвиконкому. Відзнаку вручать у Страсбурзі під час червневої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи, яка буде проходити 23—27 червня. Такий диплом — тільки перший ступінь на шляху до отримання Нагороди Європи. Нею удостоюються муніципалітети та регіони Європи за європейську діяльність, дружбу та співпрацю між європейськими регіонами і поглиблення зв'язків між ними. До Нагороди Харкову ще залишилося отримати Прапор Європи і попасти в Почесну Таблицю. Тим часом Харківський міський голова Володимир Шумілкін встановив і свою «нагороду» для комунальних структур. На початку цього тижня в традиційному радіозверненні до городян він повідомив, що вирішив підтримати ідею харків'янки Ольги Скляр, яка запропонувала визначити найбільш засмічене подвір'я міста. Наприкінці екологічного двомісячника, який зараз проходить у Харкові, будуть підведені підсумки і визначений «переможець» у цій номінації.
Судячи з того жахливого стану, в якому місто вийшло з зими, журі буде важко визначити найбрудніших, повідомляє Михайло БІДЕНКО , Харків.
Батькам трійні подарували трикімнатну квартиру
Ключі від трикімнатної квартири вручив днями мер Нетішина, міста-супутника Хмельницької АЕС, Микола Панасюк подружжю Ковалінських. Так місцева влада привітала вчительку української мови і літератури Ірину Юріївну і психолога пожежної частини Івана Івановича з народженням трійні. Немовлят назвали Іваном, Богданом і Анастасією. Вони народилися без жодних ускладнень у березні цього року, мають гарний апетит, як мовиться, ростуть-підростають не щоднини, а щогодини. Завідувач акушерського відділення місцевого медзакладу Ігор Дем’янюк говорить, що цей випадок — перший «у практиці акушерів міста». Тому зрозуміла відповідальність, з якою він і його колеги приймали ці пологи. Молоді ж батьки, «докопуючись» до витоків свого несподіваного щастя, виявили, що бабуся трійнят Наталя Григорівна, теща Івана Івановича, — з двійнят. Мовляв, щось таке є у природі: то повторюється, то потроюється. У Хмельницькому облуправлінні охорони здоров’я вказують на унікальність цього нетішинського випадку: за останні десять років це — восьма трійня на території краю. Статистики дослідили, що трійня трапляється раз на 20 тисяч народжень, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
За реформу — майже стовідсотково
Законопроект «Про внесення змін до Конституції України» обговорювався на черговій сесії Закарпатської обласної ради. Як засвідчило голосування, ініціативи Президента України Леоніда Кучми щодо політичного реформування в державі знайшли схвальний відгук серед депутатів, що представляють обласні організації різних політичних сил. Жодного голосу проти і лише один утримався — таким є його результат, повідомляє прес-служба обладміністрації. Консолідовану підтримку пропозиції Президента отримали і на сесіях місцевих рад, які відбулися напередодні: 96% депутатів районних, міських та сільських рад висловлюються за необхідність політичної реформи та погоджуються з основними положеннями законопроекту.
Участь у роботі сесії облради взяв радник Президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Анатолій Гальчинський.
«Рівнеазот» державі не віддають
Управління всіма державними корпоративними правами «Рівнеазота», згідно з дорученням Президента України Леоніда Кучми від 20 січня 2003 року, з 1 березня 2003 року мало бути зосереджено виключно у Фонді держмайна України. Відтак уряд скасував усі рішення про передачу державних корпоративних прав в управління міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади. Фонд держмайна розірвав усі угоди, укладені з органами центральної та місцевої виконавчої влади про управління державними корпоративними правами, а колишній його голова Олександр Бондар та сьогоднішній керівник Михайло Чечетов неодноразово заявляли, що управління державними корпоративними правами повинно бути сконцентроване в одному органі і що ФДМ має займатись не лише приватизацією, а й усім майном держави. 5 березня 2003 року М.Чечетов висловив, зокрема і позицію ФДМ щодо ВАТ «Рівнеазот»: «Ми наполягаємо на тому, щоб «Рівнеазот» забрати у облдержадміністрації і передати в управління ФДМ або профільному міністерству — Мінпромполітики». М.Чечетов визнав, що корпоративні права «Рівнеазот» до сьогоднішнього дня залишаються в управлінні обласної державної адміністрації. В. о. голови ради директорів «Рівнеазоту» В.Леуненко заявив у газеті «Хімік» за 9 квітня: «Контрольний пакет акцій ВАТ «Рівнеазот» до зборів акціонерів перебував в управлінні облдержадміністрації. Сподіваюсь, так буде і після зборів, які заплановані на 25 квітня».
«Рівнеазот» належить до стратегічно важливих об’єктів України, і кожний день неналежного управління державними корпоративними правами такого підприємства завдає збитків економіці України, повідомляється у відкритому листі, надісланому акціонерами ВАТ до ФДМ.
Передвеликодні інфекції: лікарі радять...
Копчені стегенця — бажана покупка на Великдень для більшості закарпатців. Але саме вони, вважає лікар-епідеміолог обласної санепідемстанції Мар’яна Довженко, вже стають причиною токсикоінфекції, сальмонельозу, трихінельозу. На останній у Береговському районі вже захворіли двоє угорців, які не витримали передвеликоднього посту. Лікарі радять, щоб не захворіти на трихінельоз, м’ясо домашніх і диких тварин вживати тільки після перевірки фахівцями ветсанекспертизи, тому що засолення, копчення, термічна обробка не гарантують знищення паразитів. Для хвороби характерні температура до 40 градусів, головний біль, безсоння, нудота, повідомляє Василь ЗУБАЧ , Ужгород. Від моменту зараження до прояву хвороби може минути місяць.