Київськi студенти — у фіналі змагань зі знання європейського права
Команда студентів-правознавців Київського міжнародного університету (КМУ) увійшла до числа сорока команд-фіналістів у престижному турнірі з права Європейського Союзу. Це традиційний турнір, команди-учасницi якого готують письмові аргументи з проблем права ЄС і усно представляють їх перед судом. Дане змагання молодих юристів-міжнародників вважається одним із найпрестижніших у Європі. Нинішнього року суворе журі відібрало 40 кращих із 200 команд-претенденток, що представляли юридичні вузи різних країн Європи. Чотири фінали (по 10 команд у кожному) пройдуть у Лісабоні (Португалія), Гельсінкі (Фінляндія), Ризі (Латвія) і Братиславі (Словаччина). Після цього чотири переможці зустрінуться в суперфіналі у Люксембурзі у Палаці Правосуддя ЄС. Студенти з КМУ — єдині на всьому пострадянському просторі потрапили на цей турнір і підкорили суддів високим рівнем своєї юридичної та мовної підготовки (офіційні мови турніру — англійська і французька). Наших студентів у це інтелектуальне єдиноборство ніхто не кликав, вони самі, блукаючи в Інтернеті, «натрапили» на умови конкурсу і надіслали на вказану на сайті адресу свою письмову роботу, яка приємно здивувала членів журі. В результаті — команда вирушить на фінальні змагання до Гельсінкі. Підбадьорені успіхом, студенти старанно готуються і обіцяють боротися щосили, щоб вийти у всеєвропейський фінал. Вони збираються прославити в Західній Європі свою alma mater, свою Україну і довести в ЄС, що вони — найдостойніші, повідомляє Катерина САКУН.
«Зерновий» скандал: перевірка триває
Як уже повідомлялося, Генеральна прокуратура України проводить перевірку додержання законодавства при реформуванні ринку зерна 2002 року, в ході якої виявлено численні факти фальсифікації статистичних даних службовими особами підприємств-виробників зерна. Вказані порушення мають тотальний характер в кожній області. Перекручення звітності також допускається органами Держкомстату. Зокрема, лише у трьох районах Рівненської області приписки склали понад 8 тис. тонн.
Суб’єктами зберігання зерна порушуються вимоги постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження порядку декларування зерна суб’єктами зберігання». Непоодинокі факти безпідставного відшкодування зернотрейдерам з державного бюджету податку на додану вартість за операціями з фіктивними підприємствами. Так, при перевірці фінансово-господарських взаємовідносин ЗАТ «Донагроімпекс» з постачальниками зерна встановлено, що вказані в документах особи ніколи ніяких підприємств не створювали, а збитки держави від цих операцій склали 200 тис. грн. За цими фактами прокуратура Донецької області порушила ряд кримінальних справ за частиною 2 статті 205 (фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу України.
Не здійснюється державний контроль за зберіганням зерна. Також виявлено ряд порушень стандартів зберігання зерна, що призводить до його пошкодження та крадіжок.
Мають місце факти порушень Закону України «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі», в результаті яких працівники сільгосппідприємств позбавлені права на частку державного майна та дивідендів від їхньої господарської діяльності.
Перевіркою також встановлено численні крадіжки зерна керівниками підприємств — суб’єктами зернового ринку. Так директор ТОВ «Золотий колос» Полтавської області привласнила 370 тис. грн. від реалізації 400 тонн зерна, що належало ДАК «Хліб України».
Загалом під час проведення перевірки органи прокуратури порушили 200 кримінальних справ за фактами зловживання службовим становищем службовими особами агропромислового комплексу України. Перевірка триває.
«Проте» зняли з ефіру
Упродовж останніх трьох місяців на каналі «1+1» виходила програма «Проте». На жаль, повідомляє прес-служба «1+1», ця «спроба коментування актуальних суспільно-політичних подій» виявилася невдалою, оскільки рівень програми не відповідає творчим та професійним вимогам телеканалу. У зв’язку з цим прийнято рішення припинити ділові відносини з виробником цієї програми — компанією «УРА» — і зняти «Проте» з ефіру з 2 квітня 2003 року. Почесний президент телекомпанії «1+1» Олександр Роднянський прокоментував це рішення таким чином: «Ми вдячні «УРА» за співпрацю. Але ми звикли до високого рівня телевізійної продукції на нашому каналі. На жаль, програма «Проте» не відповідає цим стандартам. Немає сумнівів у тому, що співробітники нашого каналу, відомі талановиті журналісти Дмитро Корчинський та Дмитро Джангіров, матимуть можливість і надалі реалізовувати свої творчі ідеї на каналі «1+1».
На Закарпатті подешевшав хліб
В Ужгороді — обласному центрі Закарпаття — в середньому на 15 копійок подешевшали хлібобулочні вироби. На початку цього тижня буханка хліба вищого ґатунку в Ужгороді коштувала 1,35 грн., а першого — 1,25, а минулого тижня і перед ним вони коштували відповідно 1,50 та 1,40 грн. «Зниження цін спричинила домовленість, — сказав мер Віктор Погорєлов для «Дня», — щодо впорядкування й стабілізації ціни на цей продукт першої необхідності, досягнута між Ужгородським міськвиконкомом та основними постачальниками, виробниками й реалізаторами хліба в місті».
І скрізь на Закарпатті зафіксоване суттєве зниження цін на хліб. За останні кілька днів у всіх районах він подешевшав на 5—25 копійок. Це — конкретний результат взаємного розуміння проблеми з боку підприємств і підприємців, що займаються випіканням та реалізацією хліба, та обласної влади. Губернатор Іван Різак на зустрічі з представниками ЗМІ сповістив, що «Закарпаття нині — єдиний регіон в Україні, який спромігся не лише стабілізувати ціни на хліб, але й добився їх зниження». Василь ЗУБАЧ , Ужгород.
Київський фунікулер скоро стане ювіляром
До сотого дня народження фунікулера у травні 2005 року планується провести його реконструкцію. Про це повідомив директор фунікулера Степан Кохан на зустрічі керівництва столичної міськадміністрації зі швейцарською делегацією на чолі з держсекретарем економіки цієї країни Давидом Зицем. Перший у Росії фунікулер було запущено в дію 7 травня 1905 року. Довжина траси становить 220 метрів, а перепад висоти — 75 метрів. При будівництві фунікулерної траси київські майстри використали швейцарське обладнання. За час експлуатації його реконструювали три рази — у 1928, 1958 і 1984 роках. Зараз послугами цього трамвайчика щодня користуються від 10 до 15 тис. чоловік. С.Кохан повідомив, що на сьогодні після реконструкції 1984 року обладнання фунікулера вже відпрацювало свій ресурс, і мерія збирається реконструювати його з використанням саме швейцарського обладнання. Також планується відкрити меморіальну табличку, на якій буде вказано, що у його будівництві в 1905 році брала участь Швейцарія, повідомляє Інтерфакс-Україна. У свою чергу, Д. Зиц висловив готовність сприяти проведенню реконструкції фунікулера, а також взяти участь у святкуванні його ювілею. Він також повідомив, що фунікулер, аналогічний київському, функціонує в Берні, однак він перевозить щодня набагато менше пасажирів.