Податкова — проти об’єднання з Мінфіном
Голова Державної податкової адміністрації України Юрій Кравченко заявив учора, що вважає недоцільним об’єднання ДПАУ і Міністерства фінансів у єдиний орган, оскільки це може ускладнити процеси управління і виконання ними своїх функцій. При цьому, як інформує Інтерфакс-Україна, Ю. Кравченко сказав, що йому відомо про пропозиції стосовно об’єднання Мінфіну з ДПАУ і Державною митною службою.
Щодо боргу з відшкодування ПДВ українським підприємствам, то Ю. Кравченко повідомив, що з початку 2003 року заборгованість скоротилася на 104 млн. грн., однак сума непогашеного боргу все ще залишається значною — близько 2,9 млрд. грн. За його словами, заплановане на нинішній рік зниження боргу з ПДВ на 1 млрд. грн. є реалістичним, однак воно залежатиме від виконання держбюджету. Ю. Кравченко підкреслив, що для кардинальної зміни ситуації необхідно внести зміни до закону про податок на додану вартість. Серед основних заходів він виділив необхідність посилення боротьби з фіктивними фірмами шляхом передачі повноважень з реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності від місцевих органів влади до податкових органів. Як повідомив голова ДПАУ, щороку обсяг відшкодування ПДВ становить близько 15 млрд. грн. За словами Ю. Кравченка, відбувається зниження частки цього податку в структурі бюджетних надходжень: у 1992 році — до 40%, у 1999 році — до 29%, у 2002 році — до 23%.
Подвижниця з Канева отримала премію iменi Вернадського
Сьогодні Фонд інтелектуальної співпраці «Україна — ХХI століття» втретє в Національній філармонії України проводить церемонію нагородження премією ім. В. Вернадського. Серед 39 нинішніх і колишніх лауреатів — академіки Іван Дзюба, Микола Амосов, Борис Патон, співачка Ніна Матвієнко, режисер Роман Балаян, голова Об’єднання українців Росії Олександр Руденко-Десняк, російський фізик Жорес Алфьоров, український філософ Мирослав Попович, композитор Олександр Білаш, письменник Микола Вінграновський… І разом із ними — подвижниця з канівської глибинки, провідний науковий співробітник Шевченківського Національного заповідника Зінаїда Тарахан-Береза. Цією премією відзначена її книга «Святиня», що присвячена історії Шевченкової могили в Каневі. Труд Зінаїди Тарахан-Берези став справжнім одкровенням для читаючої публіки. «Святиня» побачила світ у київському видавництві «Родовід» у 1998 році. Зiнаїда Панасівна на першій презентації книги в Каневі сказала присутнім: «Цю книгу я створила разом із вами». І додамо — для нас. Звістку про присудження премії імені В. Вернадського першим повідомив Зінаїді Панасівні автор цієї публікації. Автор «Святині» стримано подякувала і повідомила, що весь наступний місяць планує працювати в Росії над шевченківськими архівними матеріалами. На жаль, таких, як Зінаїда Тарахан-Береза, сьогодні одиниці. Їх майже ніхто не помічає. «Голова Ради Фонду інтелектуальної співпраці «Україна — ХХI століття» Богдан Губський помітив. Ця жінка дійсно заслуговує найвищої нагороди, — сказав для «Дня» генеральний директор Шевченківського Національного заповідника в Каневі Ігор Ліховий. — Справжні подвижники в наш час — це надзвичайна рідкість. Їх слід усебічно підтримувати», Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ , м. Канів, Черкаська область.
Меджліс: Саддам не має права на джихад
Злочини Саддама Хусейна проти мусульман позбавляють режим підстави розраховувати на підтримку і солідарність мусульман світу — вважає меджліс кримськотатарського народу. Як повідомив кореспонденту «Дня» член меджлісу кримськотатарського народу Надір Бекіров, члени меджлісу обговорили ситуацію, що склалася у світі після початку війни в Іраку, і прийняли заяву з цього приводу. Згідно із заявою, представленою «Дню» прес-службою меджлісу, члени цієї організації стурбовані характером цієї небезпечної ситуації. Теперiшня війна в Іраку, вважають вони, «небезпечна ще й тим, що різні політичні сили у світі, переслідуючи власні інтереси, намагаються подати її як зіткнення між Заходом і Сходом або християнством та ісламом, намагаються використати цю війну для розпалювання ідеологічної, міжнаціональної, міжконфесійної і міждержавної ворожнечі».
Оцінивши міжнародну ситуацію й історичні факти, члени меджлісу кримськотатарського народу вважають, що араби і мусульмани світу не можуть підтримувати подібні диктаторські режими. У заяві говориться: «Ми розуміємо, що нинішній режим Іраку систематично проводив політику, що становить серйозну загрозу для сусідніх держав, нерідко використовував військову силу і заборонені міжнародним співтовариством види озброєнь, включаючи хімічне, для придушення громадянських протестів свого населення, піддавав грубій дискримінації та примусовій асиміляції іракських громадян неарабського походження, зокрема проводив політику геноциду відносно більш ніж двомільйонного туркменського населення у районі Кіркука. На жаль, значна частина світової спільноти, включаючи ООН, виступаючи проти воєнних дій стосовно Іраку, в той же час приділяла абсолютно недостатньо уваги проблемі захисту прав людини і цілих етнічних груп в Іраку, залишаючи мільйони людей без належного міжнародного захисту від свавілля режиму цієї країни. Криваві війни, розв’язані в останні роки іракським режимом проти сусідніх мусульманських держав Ірану і Кувейту, внаслідок яких загинули понад мільйон людей ісламського віросповідання, а також інші злочини диктатора Саддама Хусейна проти мусульман, зокрема проти арабських країн, позбавляють цей режим підстави розраховувати для порятунку свого режиму на підтримку і солідарність мусульман світу. Тому заклики окремих політиків до такого собi «джихаду» на підтримку диктаторського режиму Іраку не мають жодної моральної або релігійної підстави», — підкреслюється у документі, повiдомив Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.