Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

19 лютого, 2003 - 00:00

Президент — проти механічного об’єднання вугільних холдингів

Президент України Леонід Кучма виступає проти механічного об’єднання вугільних холдингових компаній. Про це він заявив учора під час перебування в Луганській області, де проходить нарада з питань реформування й розвитку підприємств вугільної промисловості. Разом із тим, повідомляє Інтерфакс-Україна, Президент зазначив, що, якщо в разі реформування вугільної галузі буде прийняте рішення про об’єднання холдингів, прибуткові підприємства не повинні зазнати збитків через приєднання до них збиткових. Зокрема, за його словами, не можна порушувати стабільну роботу такого прибуткового холдингу як «Ровенькиантрацит». Крім того, Л. Кучма підкреслив, що рішення, щодо вугільної галузі повинні прийматися лише на рівні Кабінету Міністрів.

Інтелект — на службу

27 лютого столична Національна опера збере вітчизняну наукову, освітянську, виробничу, інженерно-технічну, мистецьку еліту на Інтелектуальний форум України. Акцію ініціювали Фонд інтелектуальної співпраці „Україна — ХХI століття», Національна академія наук України та Спілка ректорів вищих навчальних закладів України. Як повідомляє прес-служба Фонду, за задумом організаторів форум покликаний знайти реальні можливості об’єднати інтелектуальний потенціал для розв’язання найболючіших соціально-економічних та духовних проблем країни. На думку голови ради Фонду „Україна — ХХI століття», народного депутата Богдана Губського, така консолідація має винести на принципово новий рівень творчу, конструктивну співпрацю громадських об’єднань українських інтелектуалів, вивищити їх над вузькими цеховими інтересами та політичними амбіціями.

Також рішенням ради Фонду названо лауреатів премії імені Володимира Вернадського 2002 року — за визначний інтелектуальний внесок у соціально-економічний та духовний розвиток України. Цієї престижної нагороди за три роки її існування удостоєно 39 визначних особистостей. А нинішніми лауреатами премії ім. В.Вернадського стали академіки Національної академії наук України, історик, археолог Петро Толочко та фізик Анатолій Шпак, члени-кореспонденти НАН України, філософ Мирослав Попович та кібернетик Микола Вінграновський, провідний науковий співробітник Шевченківського національного заповідника у м. Каневі Зінаїда Тарахан-Береза. Премією відзначено і нашого земляка в Росії — ректора Московського університету ім. Ломоносова Віктора Садовничого, а також інших представників наукової та мистецької еліти.

У Києві проходить Тиждень цифрових технологій

Учора в Києві відкрився Тиждень цифрових технологій, у рамках якого відбудуться 10-та виставка інформаційних технологій EnterEX і 2-а виставка корпоративних телекомунікаційних мереж ExpoTEL.Президент компанії «Євроіндекс», організатора виставки, Валерій Пекар повідомив, що нинішня виставка, на відміну від попередніх, орієнтована на корпоративних споживачів. «На виставці представлені рішення щодо автоматизації й системної інтеграції банківської сфери, промисловості — як великих, так і середніх підприємств, і тому ці виставки будуть цікаві насамперед корпоративному користувачу, а не масовому», — сказав він. У рамках Тижня цифрових технологій відбудеться 60 семінарів і шість конференцій, інформує Інтерфакс-Україна.

Закарпатських лісошкідників «притиснули до стінки»

За інформацією Держуправліня екології та природних ресурсів в Закарпатській області, за період з грудня 2002 року по січень 2003 року його працівниками направлено вісім матеріалів на відшкодування збитків, завданих лісам на суму понад 43,6 тисячі гривень та передано для відкриття кримінальних справ до органів прокуратури три справи. За цей час зупинені п’ять спроб вивезення пиломатеріалів із деревини цінних порід за межі області та затримано 35,6 тонни вантажів, що не відповідали вимогам екологічної безпеки. У ході державної екологічної експертизи відхилено п’ять проектів, що не відповідали діючому законодавству. Внаслідок вжитих заходів до нафтопроводу «Дружба» відшкодовано до бюджетів Свалявського та Мукачівського районів понад 4,6 мільйона гривень від втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Однак, незважаючи на посилення контролю за дотриманням вимог законодавства щодо охорони довкілля, обласна виконавча влада та облдержадміністрація роботу Держуправління екології та природних ресурсів в області за всіма напрямками вважає на сьогодні незадовільною. Відповідальним працівникам дано доручення внести пропозиції, які дали б змогу в найкоротші терміни значно поглибити систему державного контролю охорони довкілля Закарпаття, повідомляє Василь ЗУБАЧ , Ужгород.

Пономарьова умовили

Шаховий матч між чемпіоном світу за версією ФІДЕ Русланом Пономарьовим і гросмейстером Гаррі Каспаровим, який очолює світовий шаховий рейтинг, відбудеться в Буенос-Айресі з 19 червня по 7 липня. Про це заявив у вівторок президент ФІДЕ Кірсан Ілюмжинов. Такий розвиток подій став дещо несподіваним, адже ще тиждень тому Пономарьов взагалі відмовлявся зустрічатися з Гаррі Кимовичем, нарікаючи на нерівноцінні «стартові можливості», виходячи з яких у разі нічиєї чемпіонський титул автоматично переходив до Каспарова, а не залишався б у українця. Внаслідок цього «демаршу», як його назвали шахові функціонери, Ілюмжинов всерйоз мав намір відібрати звання чемпіона у Пономарьова кулуарно, але тут на захист Руслана стала шахова еліта, на чолі, до речі, з самим Каспаровим. Ілюмжинов повідомив, що призовий фонд цього матчу становитиме мільйон доларів. Відповідаючи на запитання Інтерфаксу про дату і місце проведення матчу між ще двома найсильнішими гросмейстерами — угорцем Петером Леко і росіянином Володимиром Крамником, К. Ілюмжинов зазначив, що це, швидше за все, стане відомо на президентській Раді ФІДЕ, яка скоро відбудеться в Бухаресті. Туди запрошено представника обох шахістів. К. Ілюмжинов повідомив також, що «об’єднувальний» матч між переможцями зустрічей Каспаров — Пономарьов і Леко — Крамник намічено провести в листопаді в Буенос-Айресі або Нью-Йорку. А Г. Каспаров, який брав участь у прес-конференції, докладно розповів журналістам про нещодавній матч з комп’ютером «Діп Джуніор», який завершився внічию — 3:3. «Цей поєдинок уперше відбувся під егідою ФІДЕ і, цілком можливо, розпочне регулярне суперництво між людиною і машиною за шахівницею», — сказав гросмейстер. Г. Каспаров припустив, зокрема, що комп’ютерні програми змагатимуться в рамках свого «чемпіонату», а найсильніші шахісти світу — в своєму турнірі, і переможці цих змагань стануть розігрувати між собою звання абсолютного чемпіона планети. Інформацію підготував Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ , «День».

Газета: 
Рубрика: