Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

14 грудня, 2002 - 00:00

Позбавлені волі — понад 198 тисяч чоловік

В Україні у місцях позбавлення волі, у тому числі слідчих ізоляторах, за станом на 1 грудня утримується 198,4 тис. осіб, повідомив учора на брифінгу у Києві начальник штабу Державного департаменту з питань виконання покарань Володимир Сєров. В українських СІЗО зараз утримується 43,6 тис. осіб, що на 6 тис. більше, ніж згідно з нормами можуть вмістити приміщення слідчих ізоляторів. В. Сєров також повідомив, що в українських виправно-трудових установах відбувають покарання 20 тис. осіб, засуджених за скоєння вбивств, з них 145 осіб скоїли вбивства на замовлення. 18,8 тис. осіб відбувають покарання за розбій і грабежі, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. У цей час у місцях позбавлення волі утримується 751 особа, засуджена до довічного позбавлення волі. В. Сєров відзначив, що в останні роки зростає кількість ув’язнених, засуджених за тяжкі злочини. У виправних установах і СІЗО залишається складною ситуація з ВІЛ/СНІД і туберкульозом. Так, з 1997 року до сьогоднішнього дня до в’язниць прибуло понад 9 тис. ВІЛ-інфікованих. Цього року також виявлено 3 тис. осіб, хворих на активну форму туберкульозу.

Персональна педагогіка

Академії педагогічних наук України виповнилося десять років. З цього приводу у Педагогічному музеї України відбулася прес-конференція міністра освіти і науки Василя Кременя, який підкреслив, що модернізація освіти у нашій країні зараз вкрай необхідна для того, щоб підняти конкурентоспроможність як нашої держави загалом, так і кожного громадянина України зокрема. Вчені Академії розробляють нові навчальні програми для 12-річної системи шкільної освіти. Однак самі по собі програми не можуть забезпечити якісної освіти, потрібні сучасні педагогічні методики, які грунтуватимуться на природних здібностях кожного окремого школяра. Сьогодні зміни в базі знань, технологій відбуваються набагато швидше, ніж змінюються покоління людей. Тому особливе значення має здатність людини навчатися протягом усього життя. У нових шкільних програмах робиться особливий акцент на тому, щоб навчити наших дітей вчитися. Ще одним завданням для Академії є розробка нових форм навчання з урахуванням інформаційних технологій, повiдомляє Людмила РЯБОКОНЬ, «День».

Стояна переобрано головою ФПУ

Головою Федерації профспілок України знову обрано Олександра Стояна. Таке рішення було прийняте пізно ввечері у четвер на другому етапі виборів 4-го з’їзду ФПУ, повідомляє Інтерфакс-Україна. За кандидатуру О. Стояна проголосували 378 делегатів зі 699, які брали участь у голосуванні. За його опонента — першого заступника Валентина Пожидаєва — віддали голоси 239 делегатів.

Раніше у той же день у першому турі голосування найбільшу кількість голосів набрав Олександр Стоян, за якого проголосували 263 делегата, друге місце зайняв його перший заступник Валентин Пожидаєв, який набрав 219 голосів, третє — ще один перший заступник Григорій Осовий. У результаті О. Стоян і В. Пожидаєв вийшли у другий тур. У першому турі голосування взяли участь 725 делегатів зі 775 обраних на з’їзд. Нагадаємо, що з першої спроби, зробленої 21 листопада, обрати голову ФПУ не вдалося: О. Стоян не добрав до необхідного мінімуму 16 голосів, а В. Пожидаєв — 12. Вибори було визнано такими, що не відбулися і перенесено на 12 грудня. Тиждень тому Олександр Стоян, який пройшов до Верховної Ради під другим номером списку блоку «Наша Україна», заявив про намір вийти з фракції «Наша Україна» й увійти до парламентської більшості. «Я не повинен бути в опозиції до нового уряду, а маю працювати з ним», — сказав він на спільній з Віктором Януковичем прес-конференції перед підписанням угоди між Кабінетом міністрів і Федерацією профспілок України. О. Стоян мотивував своє рішення тим, що, перебуваючи в опозиційній фракції, не може приймати закони, направлені на розв’язання соціальних питань.

Нагорода судді

Учора голова Державної судової адміністрації України Володимир Карабань був удостоєний Міжнародним комітетом захисту прав людини вищого ступеню відзнаки — золота зірка «Честь та гідність», повідомила прес-служба ДСАУ. Раніше цю відзнаку отримали Генеральний секретар ООН Кофі Аннан, Президент РФ Володимир Путін, Надзвичайний та Повноважний Посол Росії в Україні Віктор Черномирдін.

63 учні залишились без школи

Сьогодні не підуть на уроки всі 63 учні школи в селі Явтухи Деражнянського району. Навчально-виховний процес несподівано і надовго перервався через пожежу, що сталася надвечір 12 грудня. «Там через коротке замикання в електроустаткуванні опалювальної системи загорілося перекриття будівлі, далі вогонь перекинувся на покрівлю», — повідомив для «Дня» начальник Хмельницького облуправління держпожежохорони Петро Томчишин. За три години вогонь «зжер» 120 квадратних метрів покрівлі храму знань. Петро Томчишин заявив, що сільські брандмейстери «відпочивали»: «Бо «сидять» на голодному пайку. Без телефонного зв’язку, без пального для машин і без зарплатні. Вогняну стихію приборкано силами державної пожежохорони». «Напередодні приписи попереджали організаторів освітнього процесу: не залишайте школи без нагляду! Вони ж, як бачите, он які висновки зробили. Раніше була пожежа у Микулинській школі Полонського району». Поки що невідомо, куди підуть по знання 63 представники підростаючого покоління з села Явтухи. Одначе відомо про інше: щоранку до 340 шкіл відправляються учні з 573 сіл. Переважно — пішки. Серед лютої зими у краї стало менше ще на одну сільську школу, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Виставка молодих кіровоградських митців

У м.Кіровограді в Державний обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського відкрилась п’ята виставка художніх робіт членів молодіжного творчого об’єднання «Колесо». Молодіжному об’єднанню «Колесо» щойно виповнився рік — воно було створено у грудні 2001 р. Колесо — тотемний знак, що віддавна вважався символом циклічності життя, безперервного руху до народження нового. Організатор об’єднання, до якого входять як професійні митці так і аматори, Катерина Бадянова вважає, що назва символізує його творче кредо — невпинну творчiсть, невпинний пошук образів, кольорів, мистецьких ідеалів... Творчий пошук молодих митців знайшов втілення в роботах, представлених на виставці — це натюрморти Катерини Бадянової, Марії Опрі, Людмили Шрамко, пейзажі Ірини Наталушко, графічні роботи Юлії Заїки, витинанки Олени Гетьман, Діани Янчук, кераміка Ксенії Віжевської, Юрія Бадянова, витинанки Олени Гетьман, Діани Янчук. До речі, витинанка —це надзвичайно трудомістка, майже ювелірна техніка, яка являє собою вирізування з паперу певного орнаменту. Вона має витоки в українській національній культурі — на великі свята так прикрашалася сільська хата. Життя справді подібне до колеса, що ніколи не зупиняється, і сьогодні молоді кіровоградські художники XXI століття намагаються виконувити одвічне завдання митця — відтворювати час в образах і фарбах, повідомляє Марія ЯЦУК.

Газета: 
Рубрика: