Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

12 грудня, 2002 - 00:00

Уряд — проти підвищення мінімальної зарплатні

Кабінет Міністрів України запропонує Президентові скористатися правом вето на закон про мінімальну заробітну платню на 2003 рік, заявив міністр праці і соціальної політики Михайло Папієв. Як повідомила агенція Інтерфакс-Україна , після вчорашнього засідання Кабінету Міністрів у інтерв’ю журналістам міністр висловив думку, що Леонід Кучма піде на цей крок. Нагадаємо, що 28 листопада Верховна Рада встановила на 2003 рік мінімальну заробітну платню в розмірі 237 гривень. Цього року зарплатня-мінімум становить 165 грн. На базі цієї ж суми розраховано проект держбюджету-2003.

Микола Джига очолив бюро Інтерполу в Україні


Про це вчора агентству Інтерфакс-Україна повідомило джерело в Міністерстві внутрішніх справ. Відповідний наказ підписав міністр внутрішніх справ Юрій Смирнов. Нового начальника вже представили особовому складу. 53-літній М. Джига змінив на цій посаді Олександра Чеменка. Нагадаємо, що після інциденту із затриманням співробітниками УБОЗ російського бізнесмена Костянтина Григоришина, М. Джигу було звільнено указом Президента з посади начальника Головного управління з боротьби з організованою злочинністю МВС України. До цього він був першим заступником міністра внутрішніх справ, а потім заступником держсекретаря міністерства. До речі, крім М. Джиги, зі співробітників УБОЗ, які були причетні до затримання К. Григоришина, як стверджує начальник Центру суспільних зв’язків Міністерства внутрішніх справ України Олександр Зарубицький, більше нікого не звільнили.

Вчені Чорноморського регіону об’єднують зусилля

Учора в Києві провідні вчені Азербайджану, Албанії, Болгарії, Вірменії, Греції, Грузії, Молдови, Румунії, Туреччини та України обговорювали перелік наукових проблем, які можна вирішувати об’єднаними зусиллями. Протягом двох днів обговорювалася організація роботи Ради президентів національних академій наук країн-членів Організації Чорноморської економічної співпраці. Рада — дуже молода організація, її було створено в квітні поточного року під час проведення Конференції представників національних академій наук країн-членів ОЧЕС в Афінах (Греція). На засіданні в Києві президенти академій наук прийняли Статут Ради і визначили основні завдання своєї організації як консультативно-рекомендаційного органу. Рада займатиметься визначенням оптимальних шляхів взаємодії своїх держав і пропонуватиме урядам своїх країн використати результати цих досліджень. Цього разу обговорювалися такі питання, як соціально-економічна та політична безпека в європейському контексті, посильний внесок ОЧЕС у стабільність і безпеку регіону, економіко-екологічні та соціально-політичні проблеми, сейсмічний ризик і геодинаміка Чорноморського регіону, стан філофорного поля в північно-західному шельфі Чорного моря. Навесні 2003 року в Єревані намічено провести засідання міністрів, відповідальних за науку та технології в країнах-членах ОЧЕС, а чергову Конференцію представників національних академій наук — у Туреччині 2004 року, повідомляє Людмила РЯБОКОНЬ , «День».

Кам’янець-Подільський пише історію на стінах старих будівель

12 грудня на фасадній стіні будівлі на вулиці Шевченка у Кам’янці-Подільському встановлено меморіальну дошку. Цей справжній витвір монументального мистецтва присвячено видатному українському композиторові Миколі Леонтовичу, 125-річчя від дня народження якого сьогодні врочисто відзначають у місті над річкою Смотрич. «Тут у 1892-1899 роках навчався у духовній семінарії автор відомого на весь світ «Щедрика». Тепер у цій будівлі одержують сучасні знання студенти Державної аграрно-технічної академії», — повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольного відділу міськвиконкому Валерій Клименко. У Кам’янці-Подільському юний Микола Леонтович познайомився з відомими музикантами-просвітителями, письменниками, етнографами, філософами, від яких перейнявся живим інтересом до народної пісні. У цьому духовному середовищі Микола Дмитрович остаточно визначився як музикант, аби потім піднести українську пісню до світових вершин професійного мистецтва. Згадавши про тодішню атмосферу стародавнього міста, Валерій Клименко звертає увагу на той факт, що і минулого тижня у Кам’янці-Подільському були врочистості — відкрили меморіальну дошку на будівлі, де «у 1919 році функціонувало Міністерство Військових Справ Української Народної Республіки». Художники, майстри монументального мистецтва продовжують натхненно виконувати нові замовлення міської ради. Отож невдовзі жодна стара будівля у Кам’янці-Подільському не залишиться без меморіальної дошки. «Місто показує приклад щирої турботи про свою багату історичну спадщину», — вважає Валерій Клименко. Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Газета: 
Рубрика: