Гривня «у відставку» не піде
Відставка уряду помітно не вплине на стабільність валютного ринку України й курс гривні, вважають оператори валютного ринку. Банкіри вважають, що новий уряд у перші місяці своєї діяльності «притиратиметься», займатиметься організаційними питаннями, тому різких курсових коливань на валютному ринку зміна уряду не викличе. Вони нагадують, що інформація про плановану відставку уряду Анатолія Кінаха з’явилася вже давно, тому ринок був готовий до таких подій. На їхню думку, на валютний ринок може вплинути не сам факт відставки уряду, а ухвали, які прийматиме новий уряд.
Останні тижні на Міжбанківському валютному ринкові України, повідомляє Інтерфакс-Україна, зберігається стабільна ситуація: курс гривні до долара перебуває в межах 5,3300—5,3340 грн./$1. Разом із тим останнім часом Нацбанкові доводиться часто продавати долари зі своїх резервів у зв’язку з браком валюти на ринку, тоді як улітку й на початку осені НБУ практично щодня викупляв надлишки валюти.
У мера здають нерви
Схоже, у міського голови Львова Любомира Буняка потроху здають нерви. Ось і на черговій сесії міськради він, що називається, «гримнув дверима», у роздратуванні покинувши місце головуючого. На такий «екстрім» його спровокував народний депутат України Ярослав Кендзьор. Коли йому надали на сесії слово, пан Кендзьор мовив: «Дорогі колеги, шановні горлопани та малокваліфіковані депутати...» Зал, звичайно, від такого нечуваного вступу онімів, але народний депутат пояснив: мовляв, звертаюся до вас словами міського голови Буняка щодо депутатів Львівської міської ради з його інтерв’ю одній із місцевих газет.
Любомир Буняк, зрозуміло, скипів і почав наполягати на негайному вибаченні зі сторони Кендзьора. І пригрозив, мовляв, якщо цього не станеться, то він, мер, покине засідання сесії. Оскільки на це попередження народний депутат ніяк не зреагував, продовжуючи говорити про міського голову все, що він думає, останній таки свого слова дотримав і покинув зал. А на думку Ярослава Кендзьора, такий голова недостойний очолювати столицю Галичини. За його словами, він демонструє «повне політичне невігластво та господарську неспроможність». «Одне діло — рів копати і трубу туди класти, інше — керувати мільйонним містом», — сказав він.
Правда, після обідньої перерви міський голова знову зайняв своє місце в президії. І одразу кинувся в атаку: «Я не дам у цьому залі скандалити спортсменам-фізкультурникам та колишнім агентам КДБ». У такий спосіб мер натякнув, що не варто прислуховуватися до людей з подібною репутацією. Щодо пана Кендзьора, то цих слів він не чув, бо після своєї промови покинув сесійний зал. А от стосовно характеристик, які прозвучали з вуст міського голови, то, якщо із «спортсменом-фізкультурником» можна, мабуть, змиритися, то наступна Бунякова фраза може призвести і до судових наслідків.
Як би там не було, але скидається на те, що не всі у міській раді сьогодні задоволені діями та словами міського голови. Про це свідчить і лавина кадрових відставок у міськвиконкомі. З достовірних джерел стало також відомо, що частина депутатського корпусу має намір наприкінці цього року або на початку наступного винести на голосування питання про висловлення недовіри міському голові, повiдомляє Юрій КРІЛЬ, «День».
Селян звільнюють з роботи
За 9 місяців поточного року у Вінницькій області в 2,5 раза більше звільнили з роботи селян, ніж торік за такий же час. Масові звільнення робітників АПК у Вінницькому обласному центрі зайнятості пояснюють наслідками реформування і реструктуризації господарства. Всього вже звільнено двi тисячі осіб. З одного господарства звільняють по 100, 200, 300, а то й більше 500 робітників. На облік у службі зайнятості стають майже 80 відсотків звільнених. Нову постійну роботу можуть знайти не всім. Більшості пропонують тимчасову громадську оплачувану працю. Як правило, ручне збирання цукрових буряків. Та майже всі новозвільнені мають городи і земельні паї, тому починають працювати самостійно. До кінця року очікується звільнення ще майже 500 селян, повiдомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.
Пожежники попереджають: слідкуйте за своїми дачами
Ситуація з пожежами, що склалась останнім часом у приватному житловому секторі столиці, наводить на думку, що власники будинків просто вирішили за допомогою вогню позбутися свого майна. З початку року вогнем знищено та пошкоджено 54 приватнi житловi та садовi будинки, а також 207 надвірних споруд.
Найчастіше винні у пожежах самі господарі, бо нехтують вимогами правил пожежної безпеки: неправильно прокладають електромережу, з грубим порушенням встановлюють прилади пічного опалення, забувають про обережне користування газовими та електропобутовими приладами, пічним опаленням. Головним чином, з цих причин у приватному житловому секторі міста, на територіях садових товариств трапляється понад 85 відсотків пожеж.
Пожежі в приватному житловому секторі дуже складні для гасіння. В переважній більшості ці райони не забезпечені пожежним водогоном і знаходяться на значній відстані від пожежних частин, до того ж виявляються такі пожежі та повідомляється про них в пожежну охорону зі значним запізненням, адже телефонний зв’язок практично відсутній. Слід зазначити, що питання сповіщення можна вирішити шляхом обладнання дачних будинків системою радіомоніторингу. Це дасть змогу в разі виникнення пожежі передавати сигнал відразу на пульт цілодобового спостереження пожежної охорони і значно зменшить час між виявленням пожежі і повідомленням про неї. А щодо належної пожежної безпеки, то про неї необхідно врешті подбати і головам садових кооперативів, які просто самоусунулись від цього питання, хоча їх до проведення профілактичної роботи зобов’язує Закон України «Про пожежну безпеку». До речі, на початку XX століття з мешканців будинків створювались добровільні пожежні дружини, які розпочинали гасити пожежу до прибуття пожежних підрозділів. Можливо, варто повернутись до цієї практики, вважає ЦГЗ Управління пожежної охорони м. Києва.
«Енергоатом» ставить рекорд
Українські атомні електростанції в січні—жовтні збільшили коефіцієнт використання встановлених потужностей (КВВП) на 4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 75,5%. Це найвищий показник протягом останніх десяти років, повідомив «Дню» відділ по зв’язках зi ЗМІ «Енергоатома». За його даними, в порівнянні з початком року компанія за чотири останні місяці вдвічі збільшила витрати на ремонт і поточну експлуатацію енергоблоків, у шiсть разів — на підвищення безпеки, в 1,5 раза — на соціальний розвиток. Поставку і вивіз ядерного палива, а також виплату заробітної плати в компанії здійснюють без затримки. За десять місяців ввели майже 14 тис. кв. м житла — майже у чотири рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Як зазначається у прес-релізі, це стало можливим завдяки покращанню фінансової дисципліни і перерозподілу внутрішніх ресурсів. «Енергоатом» з початку року передав до бюджету понад 1,1 млрд. грн. — майже вдвічі більше, ніж за весь 2001 рік.