Борис Колесніков: «Зарплата в «конвертах» — це крадіжка...»
«Запровадження штрафів за зарплату «в конвертах» і притягнення до кримінальної відповідальності було фрагментом переговорів між урядом і бізнес-асоціаціями ще в липні минулого року. Якщо сьогодні хтось у метро заліз у кишеню й вкрав 150 гривень, його судять і дають реальний термін, а коли підприємець платить тисячу доларів у конверті, він залазить у кишеню на 300 доларів пенсіонерам і на 170 доларів учителям і лікарям. То що, за це не треба притягувати до відповідальності? Адже масштаби непорівнянні. Будь-яка виплата зарплати «в конвертах» — це крадіжка у сфер освіти й медицини та пенсіонерів. Якщо половина економіки країни перебуває в тіні, отже, пенсіонери недоотримують половину своїх пенсій, а вчителі й лікарі — половину своїх зарплат», — заявив Борис Колесніков, віце-прем’єр-міністр України, міністр інфраструктури вчора на прес-конференції в Києві.
«Солодку Дарусю» покажуть у Канаді
Сьогодні розпочинаються гастролі Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру ім. І. Франка у Канаді. Славнозвісна вистава за однойменним твором Марії Матіос «Солодка Даруся» пройде в Оттаві, Торонто та Монреалі (режисер — Ростислав Держипільський). Прикметно, що спектакль буде зіграний уже всімдесяте! Трупа полетіла за океан на запрошення одного з американських продюсерських агентств. До речі, восени планується такий же тур містами США. Також в Оттаві, Торонто та Монреалі відбудуться творчі вечори із самою письменницею. Надія ТИСЯЧНА, «День».
США дадуть 35 млн. дрл. на утилізацію ракет РС-22 у Павлограді
США виділять 35 млн. доларів на спільну американсько-українську програму з утилізації корпусів ракет РС-22 на Павлоградському хімзаводі. Як передає УНІАН, про це вчора повідомив Президент Віктор Янукович після церемонії урочистого відкриття на ПХЗ повномасштабної установки гідромеханічного вилучення твердого ракетного палива міжконтинентальних балістичних ракет РС-22. За його словами, домовленість про фінансування США програми утилізації твердих корпусів міжконтинентальних балістичних ракет було досягнуто під час його зустрічі з президентом США Бараком Обамою в квітні 2010 року. Янукович також зазначив, що на ПХЗ буде змонтоване і встановлене все необхідне устаткування до 2013 року. «До 2014, у крайньому випадкові до 2015 року, стане можливим на 100% утилізувати тверде ракетне паливо і ракети на Павлоградському хімзаводі», — підкреслив Президент.
«Алчевський — Дебют-2011» шанс заявити про себе
У Харкові стартував VI Міжнародний конкурс вокалістів імені І. Алчевського. В «Алчевському — Дебюті-2011» беруть участь студенти, аспіранти спеціальних ВНЗ, солісти музичних театрів і концертних організацій (заявки подали 50 учасників з України, Росії та Китаю, але змагаються 40 співаків). Нагадаємо, серед попередніх переможців чимало зіркових імен — Тарас Штонда, Євгеній Орлов, Сергій Замицький, Оксана Крамарева та інші українські вокалісти. Особливість конкурсу «Алчевського — Дебюту» в тому, що він ніби є прологом фестивалю «Рахманінов і українська культура», який теж народився в Харкові 13 років тому. На прес-конференції генеральний директор конкурсу й фестивалю Лариса Трубнікова зізналася, що для неї поштовхом до створення «Алчевського — Дебюту» стала пристрасть власних дітей до попси. Вона вирішила, що смак молоді може виправити лише виховання на високих художніх прикладах. А також звернення до історії власної музичної культури, де, на жаль, не завжди пам’ятають про великих попередників. А ще Л. Трубнікова нарікала на те, що ХІІІ Рахманіновський фестиваль ще до свого відкриття почав приносити недобрі новини — захворіли або не змогли приїхати до Харкова (через поважні причини) відомі співаки: естонський бас Маті-Йоханнес (Таллінн), тенор Віргіліус Норейка з Литви і бас із Сербії Браніслав Ятіч. Виручив колишній харків’янин Олександр Востряков. Він очолив журі конкурсу вокалістів і запросив у суддівську команду свою колегу з Національної опери України Тетяну Анісімову. Отже, авторитет вокального змагання не постраждав. Щоправда, засмучує інше (за словами Трубнікової). На батьківщині глави сімейства Івана Олексійовича Алчевського продовжують проводити «доморощений» конкурс, забуваючи, що пріоритет цього творчого змагання і його бренд належить Харкову — батьківщині великого співака. Тому сьогодні розібратися в тому, диплом якого конкурсу «правильний», а якого — ні, часом буває важко. Втім, організатори конкурсу «Алчевський — Дебют» вважають, що творчий рівень його лауреатів повинен говорити сам за себе, повідомляє Олександр ЧЕПАЛОВ, Харків.
Iгор Коломойський став новим лідером євреїв Європи
На найбільшому європейському єврейському форумі, що відбувся в Парижі, в якому брали участь делегати з 28-ми країн Європи та інших країн світу, проведено голосування з ключових питань розвитку і перспектив єврейських громад континенту. Як повідомляє УНІАН з посиланням на Mignews, делегати одностайно підтримали ідею створення Європейського єврейського союзу (EJU). Президентом цієї організації на найближчі п’ять років вибрали українського бізнесмена Ігоря Коломойського. Підсумки голосування на урочистих завершальних зборах у Парижі оголосив відомий англійський адвокат Гордон Хосман, а зал зустрів це повідомлення аплодисментами. На завершальному засіданні в Парижі як почесні гості були присутні міністр транспорту Франції Тьєррі Маріані, міністр утворення Ізраїлю Гідон Саар, лідер єврейської громади Франції П’єр Беснану, депутати парламентів Бельгії, Румунії, Ізраїлю, України, рабини практично всіх європейських єврейських громад, лідери найбільших громадських організацій. У своєму виступі міністр освіти Ізраїлю Гідон Саар назвав створення EJU однією з найважливіших подій нового десятиліття і щонайпотужнішим ривком у розвитку діалогу єврейської діаспори світу й Ізраїлю.