Хочеш зареєструвати авто — заплати за квартиру
Хронічні борги мешканців Житомира із комунальних платежів (тільки за газ городяни заборгували близько 22 мільйонів гривень) змушують місцеву владу і комунальників вдатися до жорстоких і неоднозначних кроків. Так, у кінці минулого тижня заступник голови Житомирської облдержадміністрації С. Ворощук на зустрічі із журналістами повідомив, що за домовленістю з регіональними підрозділами Державної митної служби і Державтоінспекції останні перш ніж розмитнити або зареєструвати приватне легкове авто будуть вимагати від його хазяїна довідку про сплату комунальних платежів. За словами С. Ворощука, це викликано тим, що з одного боку найбільш дисципліновано (85 відсотків від їх загального числа) сплачують зазначені послуги пенсіонери, а з іншого — серед боржників є чимало людей із солідними статками. (Відомий випадок, коли один житомирянин вніс відразу 15 тисяч гривень в рахунок погашення своїх боргів перед комунальниками, щоб уникнути опису свого майна судовими виконавцями). Щоправда, заступник губернатора визнав, що подібні кроки дехто розцінює, як порушення прав громадян, хоча б і вимушені. А газовики вирішили натиснути на злісних боржників з допомогою їхніх сусідів — відключивши під виглядом проведення профілактичних робіт від газопостачання цілу секцію квартир в одній з багатоповерхівок, вони відмовились підключити їх, поки з ними не розрахується крупний боржник, що проживає там, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Клейноди Богдана повернулися на Січ
У Дніпропетровському історичному музеї ім. Д. Яворницького відкрилася унікальна виставка «Гетьманські клейноди та особисті речі Богдана Хмельницького». Її ініціатором і співорганізатором виступив фонд інтелектуальної співпраці «Україна — XXI сторіччя», очолюваний народним депутатом Богданом Губським. На виставці представлено раритети з шести музеїв чотирьох країн Європи — Швеції, Польщі, Росії та України — особистий прапор Б. Хмельницького з військового музею в Стокгольмі, який понад три сторіччя зберігався в колекції трофеїв шведських королів, булава і портрет гетьмана — з Музею Війська Польського в Варшаві, шабля, нагай, два кубки — з колекції Фонду князів Чарторийських при Національному музеї в Кракові, водосвятна чаша — з Державного історичного музею в Москві, шапки Б. Хмельницького — з Національного музею історії України. Як сказав на офіційній церемонії відкриття виставки старший науковий працівник Інституту історії України НАН України Юрій Савчук, її унікальність полягає в тому, що уперше за декілька сторіч атрибути гетьманської влади Б. Хмельницького вдалося зібрати разом і вони, хоч би на деякий час, опинилися на рідній землі — в краю, де раніше розташовувалися 5 iз 8 Запорізьких Січей і звідки 1648 року почалася війна за незалежність України (виставка вже побувала в Києві, Львові та в «козацькій столиці» — Чигирині).
За триста з гаком років «поневірянь світом» деякі клейноди та особисті речі Б. Хмельницького збереглися не в кращому вигляді. На жаль, зазначають фахівці, доля подібних раритетів «як у краплі води» відображає саму історію України, яка чимало зазнала від воєн, іноземної навали та інших катаклізмів. Доказом цього — пригоди найбільшої в Україні колекції предметів козацької старовини, які наприкінці XIX — початку XX сторіччя було зібрано в Дніпропетровському історичному музеї його першим директором, академіком Д. Яворницьким. Якщо до другої світової війни тут нараховувалося близько 90 тисяч таких експонатів, то після воєнного лихоліття залишилася чи не третина. Інше або загинуло у вогні пожеж, або було розкрадене й розійшлося країнами близького й далекого зарубіжжя, так як і клейноди та особисті речі гетьмана Б. Хмельницького, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».
Переоцiнка цiнностей
На VI Зборах Світового Конгресу українських юристів, що відбулися 18 жовтня у Києві, було розглянуто сучасний стан політико- правової системи України та перспективи і шляхи її розвитку, обговорено проблеми конституційної, політичної, адміністративної і соціально-економічної реформ в державі. Делегати Зборів відзначили, що у період після прийняття Конституції України в країні створилася нова правова ситуація коли людина, її життя, здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека законодавчо визнані найвищою цінністю. Основний Закон став визначальним чинником забезпечення державного суверенітету, розвитку демократії, гарантією незворотності соціально-економічних і політичних перетворень.
Як заявив у своїй промові президент Світового Конгресу українських юристів, голова Спілки юристів України, член Вищої Ради юстиції, народний депутат України Валерій Євдокимов, „за останні декілька років у суспільстві визріли переконання щодо необхідності переходу до нового етапу розбудови нашої державності. Йдеться про рішучі зміни в політичному устрої України. Для подальшого розвитку країна потребує переходу до іншої політичної системи — парламентсько-президентської республіки».
Саме розгляду актуальних проблем конституційної реформи в Україні була присвячена науково-практична частина Зборів. За результатами роботи Збори ухвалили резолюцію, в якій запропонували низку послідовних реформаторських кроків у галузі державного будівництва, в політичній, соціально-економічній, гуманітарній сферах.
Збори також заслухали звіти керівних органів Конгресу та обрали їхнiй новий склад. Президентом Світового Конгресу українських юристів втретє обрано Валерія Євдокимова, першим віце-президентом — віце-президента Американської асоціації юристів українського походження Андрія Стецьківа (США). Серед віце-президентів — міністр юстиції України Олександр Лавринович, перший заступник голови Комітету ВР України з питань правової політики Микола Онищук, президент Укрінюрколегії Данило Курдельчук.
СПІВЧУТТЯ
Колегія Рахункової палати України висловлює щире співчуття Голові Рахункової палати Симоненку В. К. з приводу тяжкої втрати — смерті дружини Інни Олексіївни
Колектив Рахункової палати України висловлює щире співчуття Голові Рахункової палати Симоненку В. К. з приводу тяжкої втрати — смерті дружини Інни Олексіївни
Колектив «Дня» висловлює щире співчуття другові і автору газети, Голові Рахункової палати Симоненку В. К. з приводу важкої втрати — смерті дружини Інни Олексіївни
Апарат Ради національної безпеки і оборони України глибоко сумує разом з головою рахункової палати України Симоненком В.К. з приводу тяжкої втрати: передчасної смерті його дружини Інни Олексіївни, і висловлює своє співчуття рідним та близьким покійної.