Вугілля, аварії, бюджет — страйк
Учора знайдено тіло одного з семи гірників, що опинилися відрізаними від виходів унаслідок аварії на горлівській шахті імені Гаєвого у Донецькій області. Усього, за уточненими даними, на аварійній ділянці знаходилися 22 особи, повідомляє Інтерфакс-Україна. До рятувальних робіт залучено шість відділень воєнізованого гірничо-рятувального загону Мінтопенерго.
У той же день профспілка працівників вугільної промисловості (ПРВП) заявила, що оголошує страйк з 16 до 19 жовтня. Його лідер, народний депутат і член фракції «Регіони України» Віктор Турманов повідомив на прес-конференції, присвяченій проблемам формування бюджету, що в проекті держбюджету-2003 Кабмін передбачив всього 2,2 млрд. грн. на державну підтримку вугільної галузі, що на 400 млн. грн. менше, ніж у 2002 році, тоді як програма «Українське вугілля» на 2003 рік передбачала для цього не менше 5,2 млрд. грн. В. Турманов підкреслив, що ПРВП пройшла всі стадії переговорного процесу з урядом, але це не дало результатів і профспілка вирішила оголосити страйк. Із 170 українських шахт, як сказав Турманов, погодилися брати участь в акції 130.
У десяти працівників Рівненської АЕС виявлено фальшиві дипломи
Як повідомили «День» у відділі зв’язків із ЗМІ компанії «Енергоатом», спеціальна комісія перевірила на Рівненській АЕС факти щодо фальшивих дипломів про вищу освіту і встановила наявність підроблених документів в окремих працівників загальностанційного персоналу. На учора виявлено десять осіб, які мали фіктивні дипломи Одеського державного політехнічного університету. Разом з тим, зазначають у НАЕК «Енергоатом», комісія переконалася в тому, що ліцензований персонал, який безпосередньо здійснює управління реакторними установками Рівненської АЕС, був призначений на посади без порушень норм чинного законодавства, має справжні документи про освіту, пройшов усю необхідну теоретичну і практичну підготовку. Питання «другої кнопки» буде вирішено першого листопада
Судячи з усього, наближається кінець епопеї у «справі про ліцензію» «Студії «1+1». У понеділок відбулося засідання Вищого господарчого суду України. Господарчий суд розглянув касаційні скарги Національної ради України з питань телерадіомовлення і «Студії 1+1» на постанову Київського апеляційного господарчого суду. Суд відхилив клопотання ТРК «АІТІ» про неприйняття до розгляду касаційної скарги, поданої Нацрадою, і про скасування ухвали Вищого господарчого суду про призупинення виконання рішення Господарчого суду міста Києва. На останньому судовому засіданні було оприлюднено цікавий факт: ТОВ ТРК «АІТІ» було зареєстроване тільки 1999 року, і відповідно, аж ніяк не могло стати переможцем конкурсу на право мовлення на Другому загальнонаціональному каналі України, який проводився 1996 року, повідомляє прес-служба телеканалу «1+1». Вислухавши обидві сторони, Вищий господарчий суд оголосив перерву до 1 листопада 2002 року, коли і буде винесено рішення.
Нагадаємо, що в лютому цього року Господарчий суд міста Києва задовольнив позов ТРК «АІТІ» і визнав недійсною ліцензію ТРК «Студія 1+1». У липні постановою Київського апеляційного господарчого суду це рішення було залишене чинним. Результатом цього стали касаційні скарги Нацради і «Студії 1+1» до Вищого господарчого суду України, повідомляє Володимир ДЕНИСЕНКО , «День».
Міліція — на моніторингу
Певні враження на міліцейське начальство справляють перші результати опитування громадськості про роботу міліції Хмельниччини. «23 відсотки респондентів вважають, що стражі порядку зловживають службовим становищем. Кожен п’ятий опитаний заявив, що міліціонери зверхньо поводяться з громадянами. 18 відсотків висловили докір міліції за те, що не вживає рішучих заходів до правопорушників», — повідомив для «Дня» начальник центру громадських зв’язків управління МВСУ у Хмельницькій області Віктор Коверзюк.
У краї заговорили про «велике прання міліцейського мундира шляхом самообслуговування». Раніше такого не було. Опитують громадян у віці від 18 до 65 років. Депутатів місцевих рад і чиновників райдержадміністрацій, служителів культури, освіти, медицини. Паралельно вивчають, хто як живе — чи відповідно до зарплатні? Звідки рухоме й нерухоме майно? «Конкретні факти зловживання службовим становищем з боку співробітників органів ВС назвали три відсотки опитаних. Ведеться розслідування», — продовжив Віктор Коверзюк.
Це — міліцейська операція «Чисті руки», організована цим же відомством. За даними В. Коверзюка, з початку цього року за негативними мотивами з органів ВС звільнено 18 співробітників, дехто з них уже відповів чи відповість перед Фемідою за свої незаконні діяння. 718 співробітників притягнуто до дисциплінарної відповідальності. І це ще не кінець. Бо опитування громадськості, моніторинг рівня життя оперуповноважених, автоінспекторів. патрульних, дільничних інспекторів продовжується, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
«Морський коник» продовжує фестивальне літо в Криму
Фестивальне літо в Криму триває й досі. Другий рік туристичний оздоровчий комплекс «Судак» організовує і проводить разом із Фондом «Чорноморський регіон» та національною радіокомпанією України міжнародний фестиваль «Морський коник». З 10 до 13 жовтня юні виконавці з України, Росії та Молдови, поділені на п’ять вікових категорій, подавали на суд журі народні, естрадні й авторські пісні, а 13 жовтня відбувся великий концерт переможців та лауреатів конкурсу.
Журі присудило шість гран-прі, володарями яких стали Іван Істратій та Ірина Костіна з Молдови і представники Донецька, Миколаєва, Макіївки та Харкова — Кристина Родимова, Олена Галушка, Юлія Макаревич та Марина Соболь. Крім офіційних нагород було вручено й багато спеціальних призів, одним із володарів яких стала юна співачка з Миколаєва Ілона Галицька, яка викликала захоплення не лише в журі, але й у своїх колег — учасників конкурсу.
З успішним завершенням фестивалю юних акторів привітав Голова Верховної Ради АРК Борис Дейч. В інтерв’ю журналістам після завершення гала-концерту він сказав, що цьому фестивалю він надає великого значення, тому що саме за допомогою таких заходів можна допомогти розвиткові та становленню майбутнього покоління. Кримська філармонія, Міністерство культури, на його думку, дуже захопилися елітними фестивалями й забули про те, що треба допомагати молодим талантам, а для цього необхідні масові фестивалі й огляди. Той факт, що серед переможців немає жодного представника Криму, зовсім не говорить про те, що в нас немає талановитих дітей, це свідчення того, що Міністерство освіти, Міністерство культури АРК мало уваги приділяють роботі з дітьми, сказав спікер. Адже цей фестиваль, у якому брало участь понад 140 дітей, не помітили ані Міністерство культури, ані Міністерство освіти АРК. Голова Верховної Ради Криму Борис Дейч пообіцяв, що Президія Верховної Ради АРК уважно проаналізує роботу цих міністерств, зокрема, спираючись і на уроки цього конкурсу. Необхідно домогтися, щоб інтереси всіх кримчан, і особливо юного покоління, були головними пріоритетами, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.