Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко /Україна

12 жовтня, 2002 - 00:00

«Звинувачувальнi вироки приреченi»

Метою «народного трибуналу» над Л. Кучмою, який опозиція в складі КПУ, СПУ, БЮТ та «Нашої України» має намір провести сьогодні, є дестабілізація ситуації в країні. Так прокоментував журналістам чергову акцію названих сил глава Адміністрації Президента Віктор Медведчук, додавши, що, на його думку, «це очевидне для всіх, і для них — насамперед». «Хотілося б вірити, що наша «непримиренна опозиція», запроваджуючи термін «народний трибунал», сама не усвідомлює, з яким вогнем бавиться. В історії такі словосполучення асоціювалися, з одного боку, з розгулом революційних пристрастей, а з другого — з повним забуттям законності і передбаченістю звинувачувальних вироків», — сказав В. Медведчук і спитав: «Чи це хоче запропонувати Україні опозиційна «четвірка»?»

Вiнничани знешкоджують «молдавські» ракети

На території майже всіх країн колишнього Варшавського блоку та СНД зберігаються рідкопаливні ракети, які з часом не лише застаріли, а й стали небезпечними. В їх основу закладено меланж, який за своїми якостями належить до категорії бойових отруйних речовин. Першою серед країн СНД рідкопаливні ракети почала знищувати Молдова.

— На одному із складів за 17 км від Кишинева ємкості із меланжем почали розгерметизовуватись, і токсичні пари створили загрозу отруєння, — розповідає генеральний директор науково-впроваджувального іноваційного підприємства «Струм» Олег Бланар. Фахівці цього підприємства, яке знаходиться у Вінниці розробили нову методику спалювання і вже знешкодили 350 тонн меланжу, не вивозячи його за межi Молдови. До цього часу меланж спалювали на одному із заводів Німеччини. Втім, не кожна країна погодиться, щоб її територією транспортували небезпечний вантаж. Та навіть при такій згоді Молдова не змогла б оплатити доставку та спалення меланжу. Тому її уряд звернувся по допомогу в НАТО. Там не відмовили. В рамках програми «Партнерство заради миру» був оголошений тендер на розробку технології для стаціонарного і безпечного знищення меланжу. Проект фінансувало агентство НАНСА, що належить до підрозділів НАТО, а здійснював його вінницький «Струм», який виграв цей тендер.

Над новою технологією вінничани працювали два роки. У складі робочої групи працювали 40 офіцерів-ракетників: Олег Бланар підкреслив, що такої мобільної і безпечної техніки для утилізації меланжу немає ніде у світі. Розроблена установка спалює не лише меланж, а й пару. Водночас екологічні заміри показали, що під час утилізації рівень токсичності в 40 разів нижче допустимої норми, повiдомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.

Кожній маршрутці — окремий даішник

Працівники ДАІ міста Вінниці проведуть незвичайний рейд. У кожен автобус маршрутного таксі сяде переодягнений в цивільне автоінспектор. Він слідкуватиме за роботою водія і рахуватиме порушення правил дорожнього руху та перевезення пасажирів. Після чотирьох суттєвих проколів мікроавтобус відправлятимуть на штраф-майданчик. Коли саме будуть наглядати за водіями, даішники тримають у таємниці. Не виключено, що для проведення цього таємного заходу будуть залучати весь особовий склад автоінспекції області. Про це в присутності місцевої преси бригадирам маршрутних таксі повідомив заступник начальника обласної ДАІ Юрій Мельник. Окрім згаданих порушень маршрутники взяли за правило виїжджати на рейс без технічного і медичного огляду. Були випадки, коли за кермо сідали навіть хворі на епілепсію і шизофренію. Тому вдатись до таких хитрощів вінницьку міліцію змушують самі ж водії, повiдомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.

Пожежники запросили допомоги у священиків

Прогнози синоптиків, що віщують холоди, як правило, додають головного болю пожежним у Житомирській області. І цього року не встиг у жовтні стовпчик термометра знизитися нижче 10-градусної відмітки (поки що плюсової), як сумна статистика смертей від пожеж поповнилася ще трьома трагічними фіналами.

За словами заступника начальника УДПО Володимира Герговського, саме порушення правил експлуатації пічок, електричних та інших обігрівальних пристроїв особливо в холодну пору року, а також паління у ліжку найчастіше стають причинами пожеж, яких тільки у поточному році зареєстровано 1283, і це на 100 випадків більше, ніж за такий же період року минулого. Їхніми жертвами стали 52 людини, що трохи менше ніж торік, але ж, тривожаться пожежні, попереду ще більші холоди. І гинуть переважно самотні пенсіонери і безробітні чоловіки, а серед них найчастіше любителі пиятики (32 людини, що знайшли смерть внаслідок пожеж у цьому році, були у нетверезому стані). І ці категорії наших співгромадян не піддаються ніякій роз’яснювальній роботі. А тому пожежні стали звертатися до священиків, щоб ті у церквах наставляли прихожан, і в їх числі потенційних самопідпалювачів, як вберегтися від вогню. Чи зарадять цій богоугодній справі проповіді, покаже час, пожежна статистика, повiдомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Прорив в арабський регіон

На запрошення Центру координації і контролю імені Заєда при Лізі арабських держав (ЛАД) в Абу-Дабі (ОАЕ) представники Міжрегіональної академії управління персоналом і Міжнародної кадрової академії на чолі з президентом МАУП та МКА Георгієм Щокіним виступили там з доповідями в рамках симпозіуму «Діалог культур та цивілізацій». Цього року в Центрі ім. Заєда виступали президенти Румунії та Сейшельських островів, члени урядів Індонезії, Південної Африки, Бразилії, Афганістану, Сомалі, Судану, колишній віце-президент США Ел Гор, депутати британського парламенту. Як повідомила «Дню» прес-служба МАУП, керівники МАУП і МКА стали першими українськими доповідачами в цій міжнародній організації. Вони нагадали, що на початку року Міністерство закордонних справ України визначило близькосхідний регіон одним із пріоритетів зовнішньої політики держави. Великі надії покладаються і на візит Президента України до країн Перської затоки, запланованого на січень наступного року. Слухачі виявили зацікавленість і до щорічної конференції «Діалог цивілізацій: нові принципи побудови світу» під патронатом першого президента України Леоніда Кравчука, чергова сесія якої відбудеться в МАУП у травні наступного року, а також до ініціативи МАУП щодо створення в Києві Арабського культурного центру. Оцінюючи підсумки перебування делегації, Надзвичайний і Повноважний Посол України в ОАЕ Ігор Трофимов назвав його «справжнім гуманітарним проривом України в арабський регіон».

Газета: 
Рубрика: