Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

10 жовтня, 2002 - 00:00

Алгоритм парламентських ротацій

Перший заступник голови Верховної Ради України Геннадій Васильєв і заступник голови парламенту Олександр Зінченко залишаться на своїх посадах після перерозподілу парламентських посад більшістю. Про це в інтерв’ю журналістам учора після засідання координаційної ради парламентської більшості повідомив його координатор Олександр Карпов. За його словами, на засіданні ще раз було підтверджено позицію більшості про те, що ніхто з більшості не може бути понижений у своєму статусі. Таким чином, скоріше за все, на посадах залишаться як заступники спікера, так і нинішні керівники комітетів, призначені від більшості, повідомило агентство Інтерфакс-Україна . У той же час, за словами О. Карпова, питання про бальну оцінку посад першого віце-спікера й віце-спікера Верховної Ради продовжує обговорюватися. Він також повідомив про те, що завершилася розробка документів щодо пропозицій про перерозподіл парламентських комітетів, ухвалено загальний алгоритм перерозподілу комітетів. Щодо формування уряду, за словами О. Карпова, триває доопрацювання відповідних документів. Він також нагадав, що прийнято рішення про те, що питання щодо перерозподілу парламентських комітетів ухвалюватиметься в першу чергу, а після цього більшість перейде до розгляду питань про формування уряду. Як повідомив співголовуючий депутатської групи «Народовладдя» Богдан Губський, згідно з визначеним алгоритмом, посади голiв «найпопулярніших» комітетів оцінюються в 1-4 бали. У другій групі — «популярних» комітетах — посада голови оцінюється в 1-2 бали. У групі «непопулярних комітетів» посаду голови оцінено в 1 бал. Посада голови бюджетного комітету оцінюється в 2 бали. Б. Губський також повідомив про те, що посади перших заступників голiв комітетів оцінюються «в половину вартості голiв комітетів». Він також наголосив, що в перерозподіл включено посади в наглядових радах банків, які оцінено в 0,5 бала, член Нацради з питань телебачення та радіомовлення — 0,5 бала та голова спеціальної контрольної комісії — 1 бал.

Чиновникам хочуть «поставити мову»

Міністр культури та мистецтв України Юрій Богуцький збирається вивчити російський досвід видачi кишенькових словників рідної мови для урядовців. Про це Ю. Богуцький повідомив учора в Києві в інтерв’ю агенції Інтерфакс-Україна. При цьому він не виключив, що в разі доцільності експеримент міністра культури РФ Михайла Швидкого може бути впроваджено в Україні. Як повідомлялося раніше, у вересні всім членам російського уряду було роздано кишенькові словники російської мови для урядовців. «Однією з головних проблем російської мови в урядовців є наголос у словах і їх відмінювання», — повідомив тоді М. Швидкий, на думку якого поява у чиновників таких словників їх дисциплінуватиме. Залишається лише констатувати, що мовні проблеми наших урядовців набагато глибші — тут одними наголосами ситуацію не виправиш. Та й любов начальників до всяких необов’язкових інструкцій також не є таємницею. Може, варто б було розпочати з простеньких речей — дотримання національного законодавства, згідно з яким державний чиновник повинен вільно (професійно) володіти державною мовою. Як один із методів визначення «профпридатності» міг би стати тест на знання державної мови. У деяких країнах з аналогічними проблемами таке практикують. Також відомо, що найкращий спосіб будь-кого чого-небудь навчити — дати добрий приклад. Ось тільки запитання: а хто може послужити авторитетом для неграмотної армії бюрократів? Ігор ОСТРОВСЬКИЙ , «День».

Бандера повернувся додому

У селищі Дубляни споруджено пам’ятник Степанові Бандері. Він зведений на території Львівського державного аграрного університету невипадково. На рільничо-лісовому факультеті колишньої Львівської політехніки Степан Бандера вчився з 1928 по 1933 рік. Правда, диплома так і не отримав: його заарештували за підпільну діяльність і на кілька місяців відправили до в’язниці. А коли вийшов з неї, то на науку вже не мав часу, бо, як мовиться, з головою занурився в підпільну роботу. До речі, про студентські роки Бандери розповідає експозиція в музеї його імені, в тому ж таки аграрному університеті. Інші документи, а також його особисті речі, зберігаються в Лондоні. У селі Воля Задеревацька Стрийського району, де розташований музей-садиба Степана Бандери, не з меншими урочистостями було відкрито та освячено барельєфи Симонові Петлюрі, Євгенові Коновальцю, Романові Шухевичу, Ярославу Стецьку, Олексі Гасину. Цей захід теж було присвячено відзначенню 60-ї річниці з часу заснування УПА. До цієї дати Львівська облдержадміністрація виготовила пам’ятні медалі. Медаллю за номером один посмертно удостоєно головнокомандувача УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича, за номером два — останнього головного командира УПА Василя Кука, який нині проживає в Києві.. Пам’ятну медаль вручено також синові Романа Шухевича — Юрію. Всього ж у планах обладміністрації нагородити такими ювілейними медалями близько тисячі колишніх вояків ОУН-УПА, які мешкають на Львівщині, та 200, що проживають у Києві, повідомляє Юрій КРІЛЬ , «День».

Газета: 
Рубрика: