Львівську облраду паралізовано
Після того, як депутати Львівської облради від фракції «Ділова Україна» та «Соціальна справедливість» бойкотували позачергову сесію, скидається на те, що на конструктивній роботі подальших сесій можна поставити хрест. Нагадаємо, що 6 вересня за ініціативи депутатів фракції «Наша Україна» обласні народні обранці мали дати правову та політичну оцінку трагічним подіям на Скнилівському летовищі. Але представники двох інших фракцій вважали, що до оголошення висновків Державної комісії із розслідування причин авіакатастрофи, цього робити недоцільно і засідання сесії проігнорували. Через відсутність кворуму вона і не відбулась — із 81 депутата на сесію з’явилось лише 32. Тепер у зриві сесії «нашоукраїнці» звинувачують навіть губернатора Львівщини Мирона Янківа. За словами одного з їхнiх представників Михайла Ваврина, він «не радив певним депутатам йти на сесію». Докоряють йому і за відсутність на сесії голів районних рад і адміністрацій. А на думку ще одного «нашоукраїнця», заступника голови Львівської облради на громадських засадах Андрія Парубія, неявка на сесію без поважних причин є достатнім аргументом, щоб порушити питання про відкликання депутата. В свою чергу, керівник фракції «Ділова Львівщина» Михайло Брегін стверджує, що сесія не відбулась через неповагу «нашоукраїнців» до більшості, яку в облраді складають депутати очолюваної ним фракції та «Соціальної справедливості». «Ми не підтримали проведення позачергової сесії тому, — каже він, — що вважали за потрібне дочекатися висновків Державної комісії. Ми також були проти розгляду цього питання в політичній площині». З ним цілком погоджується і голова фракції «Соціальна справедливість» Сергій Медведчук, який вважає, що «час мітингів і змагань у тому, хто гучніше голосує, минув». «Депутати нашої фракції, — каже він, — прагнуть працювати, а не перетворювати сесію у політичне шоу. І якщо хтось із наших політичних опонентів цього не розуміє, ми не будемо їм підігравати», повiдомляє Юрій КРІЛЬ, «День».
Похід на Київ закінчився погромом у Війтівцях
Сьогодні тихі ВІйтівці Волочиського району наче після погрому. Селище досі не може отямитися від того, що тут учинили минулої суботи учасники пішого походу. «Йшли з п’ятьох областей до Хмельницького, де того ж дня, 14 вересня, на 17 годин 30 хвилин призначили зустріч з Олександром Морозом, Юлією Тимошенко і Петром Симоненком. Однак у Війтівцях їхній похід закінчився», — повідомив для «Дня» перший заступник начальника управління МВСУ в Хмельницькій області Іван Бондар. Вранці у селищі, що за півсотні кілометрів від Хмельницького, поміж рекрутованими «супроти Кучми» посіявся розбрат. Хтось із невдоволених учинив глум над пам’ятником загиблим визволителям Війтовець від фашистів. Хулігани заходилися бити вікна, двері клубу. Перепало місцевим, які наважилися закликати «патріотів» до порядку. Поки на місце побоїща прибув посилений міліцейський наряд, учасники походу розбіглися і роз’їхалися хто куди. 24-річного Ч. з міста Чернівці «взяли» в лісосмузі. «Його вмотивовано підозрюють в організації заворушення», — продовжив Іван Бондар. Начебто невдоволення виникло через те, що учасникам акції не віддали обіцяні гроші. Чи то хтось привласнив, чи то стався непередбачений збій у «фінансуванні». І. Бондар говорить, що оголошено у розшук координатора походу, який нібито втік до Івано-Франківська. Його підозрюють у тому, що намагався купити за півтисячі гривень директора «вогнища культури», аби впустив до закладу. На мітингу в Хмельницькому 14 вересня оратори не згадали й словом про тих, хто закінчив свій похід у Війтівцях. Юлія Володимирівна геть спантеличила публіку, коли назвала число учасників мітингу. Отож, мало хто йняв віри у те, що продовжували говорити з трибуни прозою і віршами Ю. Тимошенко та її соратники, повiдомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
День Львова перенесли
У минулі вихідні Львів мав би святкувати черговий День міста. Так було впродовж багатьох років, і львів’яни вже звикли, що в середині вересня їхнє любе мiсто відзначає свої іменини. Однак цього разу нова міська влада вирішила інакше: на її думку, це свято доцільніше проводити в травні. Можна припустити, що міська адміністрація, переносячи дату святкування, керувалась принаймні двома основними причинами. Однією з них є, мабуть, те, що зовсім недавно сталася трагедія на Скнилівському військовому летовищі, і тому, коли ще не вщух душевний біль, святкові веселощі виглядали б блюзнірством. А друга полягає в тому, що вже тривалий час представники деяких громадських організацій добивалися скасування урочистостей з нагоди Дня міста саме у третю суботу і неділю вересня, бо ці дні, а власне 17 вересня, співпадало з днем возз’єднання у 1939 році Західної України і радянської... Схоже, нова міська адміністрація з таким аргументом погодилась. Найвірогідніше, тепер, уже наступного року, новий День міста буде приурочено до дня покровителя Львова святого Юрія — 6 травня, повiдомляє Юрій КРІЛЬ, «День».
Люкс-варіант життя престарілих
У Хмельницькому інтернаті для самотніх престарілих облаштували три номери, як у «найліпших будинках» Стокгольма чи Лондона. Про свої претензії на ці «люкси» на 12 вересня заявили 17 літніх пожильців. І ще не кінець. Адміністрація закладу обговорює з поважними заявниками умови контрактів. «Ті, кому трудові заощадження дозволять замовити найбільше послуг, займуть ці номери», — повідомив для «Дня» начальник головного управління праці та соціального захисту населення Хмельницької облдержадміністрації Сергій Кіндзерський. Розповідаючи про «люкси», Сергій Анатолійович не шкодує епітетів: «Це — маленькі однокімнатні квартири. З кухнями, всіма побутовими зручностями, дорогими меблями. Новосели одержать сервіс за світовими стандартами». Він на власні очі бачив отаке у Швеції, а в рідній країні чогось подібного поки що немає. Заявники, яким не всміхнеться доля сьогодні, у відчай не впадають. Терпляче продовжать чекати на свою чергу. Триває перебудова «пострадянських» палат на такі номери: «До кінця року облаштуємо ще два». Про вартість життя «по-стокгольмськи» для заможних хмельницьких престарілих: «Держава витрачає на підопічного 5 тисяч гривень за рік». З яким настроєм будуть дивитися на своїх багатих сусідів незаможніші підопічні соцзакладу? Планується, що одержані за зразковий сервіс гроші спрямують для створення комфортнішого життя для всіх пожильців дому для літніх людей. Начальник головуправління говорить, що «далі так буде у кожному з 31 будинку-інтернату нашого краю», повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».