Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

7 вересня, 2002 - 00:00

Вакансію у Нацраді з питань ТБ і РМ можуть зайняти найближчим часом

Глава Верховної Ради України Володимир Литвин збирається найближчим часом поставити на обговорення народними депутатами питання про обрання четвертого члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення від парламенту, повідомляє Інтерфакс-Україна. (Парламент призначив трьох з чотирьох членів Нацради з питань телерадіомовлення зі своєї квоти: Віталія Шевченка, Віктора Понеділка і Володимира Манжосова. — Ред. ) Спікер пообіцяв це під час зустрічі з членами Нацради з питань телерадіомовлення. Сторони також обговорили питання подальшої співпраці Нацради і парламентських комітетів, шляху удосконалення існуючої законодавчої бази у галузі електронних засобів масової інформації відповідно до європейських стандартів. В. Литвин висловив надію, що питання врегулювання нормативно-правової бази у сфері діяльності Нацради з питань телерадіомовлення буде обговорено під час другої сесії парламенту. Нагадаємо, що у липні Верховна Рада ухвалила рішення не затверджувати звіт Нацради з питань телерадіомовлення за 2001 рік, висловити недовіру складу Нацради та її голові Борису Холоду, а також достроково припинити повноваження членів Нацради, призначених парламентом.

Євреї України і всього світу святкують Новий рік

Президент України Леонід Кучма вчора привітав євреїв України зі святом Рош-Гашана — 5763-м Новим роком — і осінніми святами, якi наступають. Як говориться в поздоровленні, в Україні належним чином оцінюють діяльність єврейської громади, яка тісно пов’язана з процесами духовного, культурного та релігійного відродження національних співтовариств, що населяють Україну, її вагомий внесок у зміцнення незалежності України, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Головне управління інформаційної політики Адміністрації Президента. Л. Кучма побажав євреям України миру, добра і згоди, радості і благополуччя. В Україні традиційним місцем паломництва прихильників однієї з гілок іудаїзму — хасидів — є місто Умань у Черкаській області. Для участі у святкуванні з нагоди Нового року до цього міста прибувають євреї як із України, так і з інших держав. Щороку в Україну прибуває 5—6 тис. паломників. Хасидизм (від др.-євр. «хасид» — благочестивий) — релігійно-містична течія в іудаїзмі, яка виникла в 1-й половині XVIII ст. серед єврейського населення Волині, Подолії і Галиції, — почався як опозиційний рух проти офіційного іудаїзму, зокрема раввінату. Для хасидизму характерні крайній містицизм, релігійна екзальтація, шанування цадиків («праведників», «провидців»). Бресловський (іноді званий Брацловським) рух був заснований Раббі Нахманом із Бреслова (1772— 1810). Нахман Бресловський закінчив свій життєвий шлях в Умані. До жовтня 1917 року хасиди відвідували могилу цадика Нахмана в Умані. У 1920 році уряд прийняв рішення цвинтар знести і землю відвести для будівництва житлових будинків. Тоді один із багатих київських євреїв купив ділянку землі з могилою Нахмана і побудував на цьому місці будиночок. У тридцяті роки паломництво до могили Нахмана припинилося. Масове паломництво поновилося з 1988 року.

Матч Льюїс — Кличко призначено на 7 грудня

Все-таки немає більш непередбачуваного виду спорту ніж бокс. Величезні гроші, що «крутяться» там, вже не раз ставали «яблуком розбрату» між боксерами, їхніми менеджерами, промоутерами, впливовими телеканалами та багатьма іншими. До годівниці тягнуться всі. Все разом іноді перетворює бокс на фарс, але фарс, потрібно віддати належне, професійно зрежисований. «Актори», вони ж боксери, також із задоволенням приймають правила гри, у якій ніяких правил, за великим рахунком, немає. Зате є мета: заробити побільше грошей.

Днями в Iнтернеті з’явилася інформація, що чемпіон світу за версіями WBC/IBF/IBO, Леннокс Льюїс все ж проведе бій із братами Кличками. І це незважаючи на його нещодавні «шпильки» на адресу українців, що ті, мовляв, не досить для нього сильні. Першим Льюїс збирається екзаменувати Віталія. І має це статися, тьху-тьху, щоб не зурочити, 7 грудня. Наступним у списку можливих суперників стоїть Володимир, а кар’єру англієць розраховує завершити після матчу-реваншу з Майком Тайсоном. За ці три бої «Супер-Леннокс» отримає $50 млн. Проте піти на відпочинок англійцю можуть допомогти і наші хлопці. Для цього потрібно дуже мало — виграти. Хоч навіть за такого результату гарантувати «відставку» Льюїса ніхто не поспішає. Черговий матч-реванш можна буде організувати перевіреним способом — покласти на банківський рахунок британця ще пару-трійку мільйонів.

Приємно, що в списку останніх суперників фігурують обидва наші боксери. Це шанс, якого не надали навіть чемпіону світу Джонні Руїсу, сильному Девіду Туа, Майклу Гранту.

Українці також рвуться у бій. Вже неодноразово вони заявляли, що Леннокс їх уникає, тому що боїться. Що ж, якщо і так, то бажання заробити півсотні мільйонів виявилося сильнішим. Хай живуть гроші! Завдяки їм ми побачимо те видовище, якого чекаємо вже не один рік, повiдомляє Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ.

Запитання для прямого ефіру

Глава Українського фонду миру, народний депутат Леонід Черновецький ознайомив «День» зі списком запитань, які він підготував для прямого ефіру на «TV-Табачук» з главою Київської міської держадміністрації Олександром Омельченком і міністром охорони здоров’я України Віталієм Москаленком. Нагадаємо, що на початку серпня Л. Черновецький звернувся до цих посадових осіб (про це писав «День») з пропозицією обговорити проблеми безкоштовної медицини в програмі «Віч-на-віч», яка виходить у прайм-таймі. На сьогодні народний депутат отримав відповідь на своє запрошення, як повідомила прес-секретар народного депутата Тетяна Сальникова. Мер столиці у своєму офіційному листі, посилаючись на зайнятість, запропонував, щоб в ефірі його замінив один із заступників і попросив перенести зустріч на більш пізній час. У свою чергу, міністр охорони здоров’я також попросив уточнити дату програми, а також надати запитання, за якими відбуватиметься обговорення теми. «День», розуміючи важливість подібної розмови в ефірі, публікує запитання, які пропонує підняти в ефірі народний депутат:

— Чи відомі вам факти масового вимагання грошей за лікування, яке згідно з Конституцією України у нас безкоштовне, службовцями підвідомчих вам лікарень і лікарями? Що ви зробили для того, щоб цього явища не було?

— Чи несете ви особисту відповідальність за те, що бідні люди, особливо пенсіонери, не мають можливості отримати якісну безкоштовну медичну допомогу?

— Чим ви готові пожертвувати заради порятунку чужого життя і здоров’я?

— Чи не вважаєте ви, що лікар, який не надав допомогу хворому тільки тому, що той не має можливості заплатити, повинен нести кримінальну відповідальність?

— Чи готові ви піти у відставку, якщо ваші підлеглі — службовці системи охорони здоров’я — не реагуватимуть належним, згідно з Конституцією, чином на звертання хворих по допомогу?

Л. Черновецький, як говориться в прес-релізі, наданому редакції, готовий через ЗМІ нагадувати про своє звернення доти, поки О. Омельченко і В. Москаленко «не дадуть чіткої згоди на особисту участь у теледебатах». Звичайно, відповіді на ці запитання цікавлять багатьох. Пропонуємо читачам і фахівцям висловитися з цього приводу. Iнформацiю пiдготувала Діана БАЗИЛЯК, «День».

Газета: 
Рубрика: