Кому заборгувала Україна
Найбільшим зовнішнім кредитором України залишається Всесвітній банк, борг перед яким у першому півріччі скоротився на $42,1 млн., і на сьогодні становить $2305 млн. (29,2% в загальній структурі прямого зовнішнього боргу країни). Позавчора Міністерство фінансів повідомило, що друге місце за величиною посідає борг за облігаціями зовнішньої державної позики — $2204,2 млн. (27,9%). Замикає трійку найбільших кредиторів Росія, борг перед якою в січні—червні скоротився на $97,7 млн. в рамках щорічного взаємозаліку за оренду баз Чорноморського флоту і на 30 червня становив $1778,9 млн. (22,5%). Україна також заборгувала Німеччині $408,2 млн., ЄС — $320,3 млн., США — $289,6 млн., Туркменистанові — $281,7 млн., тоді як на інших кредиторів припадає $310,3 млн. Окрім того, борг Національного банку України (НБУ) Міжнародному валютному фондові (МВФ), який враховується в рамках умовного держборгу, на 30 червня становив $1921,5 млн. Агенція Інтерфакс-Україна нагадує, що прямий держборг нашої країни за перше півріччя скоротився на $197,7 млн. — до $11,74 млрд., при цьому зовнішній борг поменшав на $80,42 млн. — до $7,9 млрд. За даними Мінфіну, умовний держборг України за вказаний період виріс на $22,53 млн. і на 30 червня становив $2,16 млрд.
Суд з приводу ліцензії «1+1» відкладено
Учора у Вищому господарському суді України міг відбутися фінальний акт дійства, що розігралося довкола ліцензії «Студії «1+1». Нагадаємо, що початковим пунктом усієї цієї історії став позов ТРК «АІТІ» до Київського господарського суду про визнання згаданої ліцензії недійсною. Потім справа перебувала на розгляді в суді апеляційної інстанції. І нарешті дійшло до Вищого господарського суду, який ще 18 липня цього року прийняв до розгляду касаційну скаргу «плюсів». Однак учорашнє засідання в цьому суді остаточного результату не дало. Розгляд справи відклали. Про причини «Дневі» розповів адвокат «Студії «1+1» Максим ВАРЛАМОВ. За його словами, на четверте вересня було призначено одну трійку суддів, однак виявилося, що всі вони на даний момент перебувають у відпустці. Тому голова Вищого господарського суду призначив нову трійку суддів, яким — що цілком логічно — необхідний певний час для ознайомлення з матеріалами справи. Саме в зв’язку з цим розгляд справи й було відкладено. На який конкретно термін — поки що невідомо. Ухвалу суду про те, на який час і на який день призначене наступне слухання в суді касаційної інстанції, буде відправлено поштою. Адвокат «1+1» висловив надію, що це станеться найближчим часом — протягом сімдесяти днів, повідомляє Михайло МАЗУРІН, «День».
ЄБРР прийняв стратегію щодо України
Позавчора на засіданні Ради Директорів Європейського банку реконструкції та розвитку було ухвалено нову Стратегію ЄБРР в Україні на період до 2004 року. Про це повідомив виконавчий директор ЄБРР від України Юрій Полунєєв. Нова Стратегія ілюструє підхід ЄБРР на сучасному етапі, коли головна увага приділятиметься пошуку та реалізації проектів у приватному секторі із залученням як іноземних, так і місцевих інвесторів. Документ визначає пріоритетні напрямки подальшої роботи Європейського банку в Україні, серед яких проекти інфраструктурного характеру, зокрема, у секторі транспорту, включно із транспортуванням нафти та газу, та у сфері муніципального водо- та теплопостачання; проекти у галузі енергозбереження та здійснення програм, пов’язаних із фінансуванням малого та середнього бізнесу. Іншими важливими напрямками співробітництва будуть фінансування проектів у агропромисловому секторі, зміцнення банківської системи, розвиток небанківських фінансових інститутів (іпотеки, лізінгу, страхування), тощо.
Значну увагу акціонери ЄБРР приділили також проблемним питанням. В першу чергу, занепокоєння міжнародних інвесторів викликає інвестиційний клімат в Україні, корупція, непрозорість та слабкість корпоративного управління. Рада Директорів Банку також вважає, що вельми позитивна макроекономічна динаміка, досягнута в Україні протягом останніх двох років, має трансформуватися у суттєве покращення соціального стану в країні. У цьому контексті керівництво ЄБРР із цікавістю сприйняло інформацію про ініціативу Президента України щодо здійснення конституційним шляхом змін у політичній системі країни. Нова Стратегія ЄБРР в Україні та шляхи її ефективної реалізації стануть однією з основних тем переговорів із керівництвом країни в ході першого офіційного візиту президента ЄБРР Жана Лем’єра, що відбудеться у середині жовтня цього року.
Закарпатський губернатор ініціював пошук місця поховання Августина Волошина
Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль на початку вересня створив робочу групу зі встановлення місця поховання президента Карпатської України, Героя України Августа Волошина. Він звернувся з проханням посприяти в цьому до керівників СБУ та Федеральної служби безпеки Росії. Г. Москаль заявив, що докладе всіх зусиль, аби прах А. Волошина було перепоховано на Закарпатті. В травні 1945 року А. Волошин був заарештований співробітниками НКВС у Празі, доставлений у московську тюрму Лефортово, а потім переведений до Бутирки, де пробув 52 дні. Після численних допитів, моральних та фізичних тортур президент Карпатської України помер 19 липня 1945 року на 72 році життя. Місце його поховання дотепер невідоме, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.
Телепростір стає просторiшим
Київський оператор кабельного телебачення компанія «Воля Кабель» у вересні почала надавати послуги цифрового мовлення. Про це, за інформацією Інтерфакс-Україна, повідомив учора журналістам директор із зовнішніх зв’язків і правових питань компанії Костянтин Грицак. З його слів, нова послуга дозволяє абонентам дивитися крім існуючих аналогових ще до 20 рейтингових телеканалів у цифровій якості зображення і звука (пакет Дискавері, Євроспорт, МТV тощо.) Абонентська плата за нову послугу, залежно від кількості каналів, що приймаються, становить від 38 грн. (10 каналів) до 88 грн. (20 каналів) на місяць. При цьому вартість обладнання для підключення становить близько 1 тис. грн., вартість підключення — 100 грн.
В Ялті збираються податківці
6—7 вересня 2002 року в Ялті відбудеться третє засідання Координаційної Ради керівників податкових служб держав-учасниць СНД. Також у засіданні візьмуть участь керівники податкових служб трьох пострадянських держав Балтії. Учасники засідання обговорять питання про контроль за трансфертним ціноутворенням, про єдину форму документа щодо взяття на податковий облік платників податків в державах СНД, про Угоду щодо обміну інформацією між податковими і митними службами держав СНД. Буде обговорено пропозиції до Модельного податкового кодексу для держав-учасниць СНД. Паралельно делегації країн, які входять до Євразійської економічної спільноти, проведуть засідання Ради керівників податкових служб ЄврАзЕс. За результатами обговорення питань порядку денного третього засідання Координаційної Ради планується підписання відповідних документів. У засіданні візьмуть участь представники Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Естонії, Киргизії, Латвії, Литви, Молдови, Росії, Таджикистану, генсек ЄврАзЕс та голова ДПА України. Координаційна рада створена 31 травня 2001 року в Мінську з метою забезпечення сприятливих умов для координації дій податкових служб країн, що входять до СНД.