Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

4 вересня, 2002 - 00:00

Місто-супутник Хмельницької АЕС підвищує народжуваність

Сьогодні Нетішин, місто творців мирного атомa, з самого ранку готується до зустрічі почесного президента Національного фонду «Україна — дітям» Людмили Кучми. «Дружина глави держави візьме участь у врочистостях з нагоди відкриття нового акушерського відділення», — повідомила для «Дня» керівник прес-служби Хмельницької облдержадміністрації Людмила Зань. Місто-супутник Хмельницької АЕС — молоде і перспективне. Отож у пологовому відділенні на 40 ліжко-місць, де досі «знаходилися» діти, стало тісно. У будівлі ж нового відділення просторо й затишно, встановлено дороге устаткування. Тут акушери зможуть ще успішніше справлятися зі своїми завданнями. «У Нетішині буде збільшуватися й число багатодітних родин», — складає оптимістичний прогноз Людмила Зань. Три багатодітні сім’ї одержать від Людмили Кучми ключі від квартир у новому будинку на проспекті Незалежності, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Рибу не ловити: тривають навчання

Під час проведення навчань «Козацький експрес-2002», які розпочалися 1 вересня, доступ населення на територію Яворівського полігону у Львівській області суворо обмежений у зв’язку зі стрільбами, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-центр Західного оперативного командування. За даними начальника прес-центру Миколи Гуцуляка, у зв’язку з тим, що під час тренувань стрільби проводитимуться вдень і вночі в усіх напрямах із різних систем озброєнь, суворо заборонено ловити в районі полігону рибу, полювати, збирати гриби та ягоди, заготовлювати дрова і влаштовувати пікніки до 16 вересня. Пішохідні дороги перекрито шлагбаумами та загородженнями. До населення області та Яворівського району, де розташований навчальний центр, звернувся командуючий військами ЗахОК генерал- полковник Сергій Чернілевський із проханням не порушувати норм безпеки та особливо контролювати дітей. Як стало відомо агентству, такі заходи безпеки та повідомлення цивільного населення про них пов’язані також із тим, що будь-яка затримка навчань на годину і більше з вини місцевих жителів спричинить серйозні штрафні санкції для української сторони. Спільні українсько-британські батальйонні навчання «Козацький експрес-2002» проводяться в рамках програми НАТО «Партнерство заради миру». В них беруть участь 364 військовослужбовці із Великої Британії — в тому числі, батальйон Королівських добровольчих стрільців, протитанкова і мінометна батареї, інженерний взвод і оркестр. З української сторони беруть участь оперативна група з 76 чоловік і більше 250 десантників Хіровського окремого аеромобільного полку. Під час навчань українські та британські військові відпрацюють санкціоновані ООН дії у складі багатонаціональних сил з підтримки миру в зоні конфлікту.

Почесний київський сумчанин

Кілька днів тому Суми урочисто проголосили голову правління Національного банку України Володимира Стельмаха своїм Почесним громадянином. За всю історію міста такої честі удостоїлись лише кілька осіб. Серед них — космонавти Анатолій Філіпченко та Георгій Береговий, тричі Герой Радянського Союзу, знаменитий льотчик часів Великої Вітчизняної Іван Кожедуб, неодноразовий олімпійський чемпіон Володимир Голубничий, колишній перший секретар міськкому, видатний архітектор, який змінив обличчя міста, Михайло Лушпа. Нинішнього року до цього славного переліку додалися імена керівника українського Нацбанку (до речі, вихідця з Сумщини) та ректора Української Академії банківської справи Анатолія Єпіфанова. Попри те, що вуз лише нещодавно відзначив своє перше п’ятиріччя, він уже встиг зарекомендувати себе як осередок формування молодої української наукової еліти. А приміщення, у якому навчаються майбутні фінансисти, стало справжньою архітектурною окрасою Сум. Зокрема, другий корпус Академії, зведений на основі віднайдених архівних креслень, є точною копією старовинного особняка засновника міста дворянина Герасима Кондратьєва. Відбудували його завдяки фінансовій підтримці Національного банку, який, за словами голови його правління, бажає вкладати інвестиції у майбутнє України, що великою мірою залежить від кадрового потенціалу, котрий нині формується. Вручення нагород стало одним зі святкових заходів з нагоди Дня Сум. Рівно 49 років тому місто було звільнене від німецько-фашистських загарбників. А за кілька днів до відзначення цієї визначної дати Володимир Стельмах отримав ще один титул від вдячних сумчан — віднині він є почесним професором Української Академії банківської справи, повідомляє Алла АКІМЕНК О, Суми.

За недостовірну інформацію з посиланням, можливо, не будуть карати

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації запропонував на розгляд парламенту законопроект «Про внесення змін до деяких законів України», що стосується зняття зі ЗМІ відповідальності за поширення недостовірної інформації, якщо її взято з інших конкретних ЗМІ. Як повідомляє агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на інформацію з сайта Верховної Ради, проект закону розроблено Державним комітетом інформполітики, телебачення і радіомовлення на виконання доручення Кабінету Міністрів від 10 травня 2002 року. Ініціатором внесення документа виступив прем’єр-міністр Анатолій Кінах. Проект закону розроблено «для урегулювання прогалин чинного законодавства, яке передбачає відповідальність засобів масової інформації за поширену ними недостовірну або принижуючу честь та гідність інших осіб інформацію», — говориться у пояснювальній записці. Законопроект пропонує внести зміни до законів «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» і «Про телебачення і радіомовлення» — звільнити друковані та аудіовізуальні ЗМІ від відповідальності за інформацію, яка є дослівним відтворенням матеріалів, отриманих і поширених з посиланням на інші, конкретно названі ЗМІ. Аналогічне положення містить стаття 35 закону «Про інформаційні агентства».

Скнилівська трагедія і політична кон’юнктура

Президія Львівської обласної ради таки вирішила провести 6 вересня засідання позачергової сесії, на порядок денний якої планується винести питання «скнилівської трагедії», повідомляє Юрій КРІЛЬ , «День». Нагадаємо, фракція «Нашої України» облради ініціювала проведення позачергової сесії саме на початку вересня. Натомість, депутатські групи «Ділова Львівщина» і «Соціальна справедливість» пропонували не випереджувати подій і провести сесію у жовтні. За словами прес-секретаря львівської облради Юрія Боруцького, вони своє рішення мотивували тим, що Держкомісія з розслідування причин авіакатастрофи 27 липня оприлюднить свої висновки лише 15 вересня. Однак, каже пан Боруцький, здоровий глузд не переміг: депутатський корпус Львівщини таки вирішив заздалегідь дати висновкам комісії правову та політичну оцінку трагічним наслідкам авіашоу. І це попри те, що керівник «Ділової Львівщини» Михайло Бренер застерігав колег-депутатів від непродуманих висновків і нехай навіть ненавмисних чи опосередкованих спроб зробити політику на людській біді. А тим часом, як повідомляють інформаційні агенції, 5 вересня очікується прибуття до Львова представників великого політичного десанту Віктора Ющенка, Юлії Тимошенко, Олександра Мороза та Петра Симоненка. Вони мають намір взяти участь у мітингу з нагоди сороковин «скнилівської трагедії», траурному поході та літургії на скнилівському військовому летовищі. Якщо це справді станеться, то може виникнути закономірне питання: де ж вони були, коли Львів потребував реальної допомоги? Грілись на чорноморському сонці або перебували у закордонних вояжах. А тепер, коли потерпілі помалу оговтуються, виходить, можна здобути політичні дивіденди на спіткалому Львів лихові?

Газета: 
Рубрика: