Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

27 липня, 2002 - 00:00

Стрибки заради партнерства

Власті Кам’янця-Подільського нетерпляче чекають на зустріч iз представниками Світового банку. «Планується, що вона відбудеться у вересні. Місце зустрічі — Київ», — повідомив для «Дня» секретар міської ради Сергій Бабій. Тоді остаточно з’ясується участь СБ у проектах для міста над річкою Смотрич — сервісних, туристичних, культурно-освітніх і таке інше. «Це можуть бути інвестиції або система грантів», — складає прогнози секретар. Він не має жодного сумніву в тому, що поважна фінансова структура «виявить свою високу прихильність до нашого стародавнього міста». Мовляв, інакше він iз мосту не стрибав би. Напередодні тут, у Кам’янці-Подільському, зустрічали представника СБ Тараса Пушака. Після ділової розмови у міськраді запросили дорогого гостя на екскурсію по місту — показали вежі, мури, інші старожитності. Все це справило на Т. Пушака незабутні враження. Одначе остаточно прихилили до себе прибулого для ознайомлення з соціально- економічною ситуацією представника на унікальному мосту «Сарна, що біжить», де обладнано майданчик для «Банджі-джампінгу». Тут відчайдушний Сергій Бабій рішуче обв’язався гумовим канатом і сторчма кинувся у Смотрич — мало не зачепив головою плесо річки. Переживши радість польоту, щиро зізнався: «Давно вже в місті отак стрибають у воду, та я вперше на цей політ відважився. Раніше якось не випадало через страх перед висотою переступити. Та чого тільки не зробиш, аби наблизити світлі перспективи для рідного міста...» Тарасові Пушаку не залишилося нічого іншого, як повторити «подвиг» секретаря міськради. Що він і успішно зробив. Наразі власті Кам’янця-Подільського сподіваються, що враження від польоту допоможуть пану Пушаку переконати своє начальство зробити солiдний «фiнансовий стрибок» у напрямi Кам’янця-Подiльського, повiдомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Попереджено 5217 вибухів

У другому кварталі поточного року воїни-сапери 123 груп розмінування інженерних військ Збройних сил України знешкодили 5217 вибухонебезпечних предметів, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Міністерства оборони України. Однією з найбільших знахідок цього кварталу була знахідка, зроблена при проведенні ремонтних робіт на залізничній станції Лозова у Дніпропетровській області. Сапери одного зі з’єднань Південного оперативного командування Сухопутних військ виявили там залишки арсеналу боєприпасів часів Великої вітчизняної війни — 287 мінометних мін, 295 артилерійських снарядів, 465 гранат, 357 запалів, 20 кг тротилу і понад 75 тис. патронів. Військові сапери 814 разів виїжджали для обстеження територій загальною площею 31640,35 гектара. Серед виявленого — 62 інженерних міни, 3014 артилерійських снарядів, 794 мінометних міни, 835 гранат, 7 авіабомб. За 10 років незалежності України фахівцями-саперами знешкоджено майже 366 тис. вибухонебезпечних предметів, більшість iз яких попала в українську землю у 1941—1944 роках. Військові інженери проводять роз’яснювальну роботу з населенням. Так, у другому кварталі 2002 року було проведено більше тисячі бесід, причому 125 iз них — по місцевому радіо; випущено 140 листівок; оформлено 15 стендів; продемонстровано документальний фільм про заходи безпеки, які потрібно прийняти у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Згідно з наказом міністра оборони, розмінування є виконанням бойового завдання у мирний час, і військовослужбовцям, які займаються розмінуванням, надається статус учасника бойових дій і виплачується відповідна винагорода.

Справу Александрова — на нове розслідування

Трохи більш як рiк тому — 7 липня — від важкої черепно-мозкової травми помер директор телекомпанії «ТОР» із Слов’янська Донецької області Ігор Александров. Подальше розслідування і судовий розгляд залишили на сьогоднішній день більше запитань, ніж відповідей. Нагадаємо хронологію подій. Після закінчення попереднього слідства у справі прокуратура пред’явила звинувачення у вбивстві Юрію Вередюку, який був виправданий 17 травня Донецьким апеляційним судом за недоведеністю участі у здійсненні злочину. Ю. Вередюка звільнили з-під варти у залі суду, а справу направили на повторне розслідування. 20 травня Донецька прокуратура оскаржила це рішення суду, а через два місяці — 19 липня — Ю. Вередюк помер від гострої серцевої недостатності. І ось новий поворот у «справі Александрова». У четвер Верховний Суд України прийняв рішення направити на нове розслідування справу Юрія Вередюка. Колегія суддів Верховного Суду постановила: касаційне представлення прокуратури задовольнити частково, а вирок Донецького апеляційного суду відносно Юрія Вередюка відмінити, і справу направити на нове розслідування.

Це рішення стало приводом для прес-конференції дружини та сина І. Александрова і адвоката Богдана Ференца, організованої у той самий четвер Інститутом масової інформації. «Рішення Верховного Суду для сім’ї Александрових значних поправок не вносить. У ідеальному варіанті повинно бути проведене повне розслідування. Не важливо, чи повністю виправданий підозрюваний, чи справа відправлена на дослідування, все одно треба встановити істинні причини і знайти винних,» — зазначив у ході прес-конференції Б. Ференц. На запитання «Дня», які наслідки мав би прецедент, якби суд у справі Александрова відбувся все-таки 11 вересня, як це планувалося раніше, і Вередюк не дожив до нього, Богдан Ференц відповів: «Було б дуже важко довести його невинність. Ефект перебування у залі суду самого Вередюка — наочне цьому свідчення. Івану Корчистому та іншим суддям неможливо було б зробити такі принципові висновки. Це велике досягнення, що Вередюк був учасником процесу», повiдомляє Володимир ДЕНИСЕНКО, «День».

Селяни розводять «червоного півня»

На Дніпропетровщині у розпалі сезон лісових пожеж — вогнем вже знищено 62 гектари зелених масивів, що майже вдвічі перевищує «показники» минулого року. Виною тому, як вважають пожежники, не тільки спекотливе і посушливе літо, але і часто... навмисні підпали стерні на прибраних полях, звідки вогонь легко перекидається на травостій, захисні лісосмуги, навколишні ліси, а часом і на населені пункти. Небезпечний «агротехнічний» прийом, незважаючи на суворі заборони, в останні роки все ширше практикується фермерами і керівниками господарств з метою економії — для того, щоб не витрачати пальне на заорювання. У результаті, вслід за прибиранням хлібів, «жнива» розпочинаються вже у пожежників. Проте, як показують перевірки інспекторів, навмисні підпали на полях — лише частина порушень, з якими протипожежна охорона стикається у сільській місцевості. Так, за даними дніпропетровського обласного управління пожежної безпеки, тільки 70% працюючої на полях техніки оснащено вогнегасниками. При цьому багато з неї не відповідає встановленим стандартам, а то і взагалі знаходиться у неробочому стані. Не краща, як виявилося, і ситуація з іншим протипожежним обладнанням. Наприклад, третина комбайнів не має іскрогасників. Не бажають керівники господарств витрачатися також на обкіс і оборювання хлібних полів, як того вимагають правила пожежної безпеки. В результаті у нинішньому році за ці та інші порушення до адміністративної відповідальності було притягнуто 798 фермерів, директорів сільгосппідприємств і посадових осіб.

Але ще більше обласне управління пожежної безпеки непокоїть становище, що склалося на селі з протипожежною технікою, яка разом iз іншим колективним майном була... розпайована у ході аграрної реформи. Тут, вважає начальник управління, полковник Володимир Бабенко, державою допущено помилку — техніку потрібно було передати органам місцевого самоврядування. Питання це, на жаль, досі «не вирішено на законодавчому рівні», і якщо раптом трапиться біда, боротися селянам з «червоним півнем» доведеться дідівськими методами — відрами з водою та лопатами. Повiдомляє Вадим РИЖКОВ , «День»

Газета: 
Рубрика: