Схвалено план спiвробiтництва з НАТО на друге пiврiччя
Державна міжвідомча комісія з питань співпраці України з НАТО схвалила план основних заходів співпраці країни з Альянсом на друге півріччя 2002 року. Як повідомили агенції Інтерфакс-Україна в прес-службі Ради національної безпеки та оборони, члени комісії обговорили питання виконання органами виконавчої влади України ухвал РНБО від 23 травня про поглиблення стосунків України з НАТО, а також розглянули результати візиту Північноатлантичної ради разом iз генеральним секретарем НАТО Джорджем Робертсоном в Україну 8—10 липня. Члени Державної міжвідомчої комісії обговорили також стан виконання програм співпраці з Альянсом в окремих сферах, які було заплановано на перше півріччя 2002 року державною програмою співпраці України і НАТО на 2001—2004 роки. Учасники засідання (глава комісії секретар РНБО Євген Марчук, народні депутати, глави парламентських комітетів у закордонних справах — Дмитро Табачник та з питань національної безпеки — Георгій Крючков) дійшли висновку про необхідність активізації подальшої роботи органів виконавчої влади в сфері поглиблення відносин із НАТО.
Оновлено слідчу групу по справі Гонгадзе
Генпрокуратура оновила склад слідчо-оперативної групи, що розслідує згадану кримінальну справу. Прийнято рішення провести і ряд нових досліджень та експертиз. Як говориться в заяві Генеральної прокуратури, «в зв’язку з тим, що у висновках генотипоскопічних досліджень та експертиз, проведених фахівцями ФРН, США, Росії та України, є розбіжності щодо належності «таращанського тіла» Георгію Гонгадзе», призначена додаткова комісійна генотипоскопічна експертиза. Для цього будуть залучені фахівці з країн — членів Ради Європи. Наново планується дослідити і так звані плівки Мельниченка, причому в країні, «яка має винятково високий рівень сучасних електронних технологій і раніше не брала участі у дослідженні згаданих плівок». Відтепер, повідомляє прес-центр Генпрокуратури, «всі бажаючі надати допомогу у з’ясуванні обставин, пов’язаних з вбивством журналіста Георгія Гонгадзе, можуть зателефонувати керівникові слідчо-оперативної групи за телефоном: 290-80-34, а також заступникові Генерального прокурора України Шокіну Віктору Миколайовичу, який здійснює нагляд за розслідуванням цієї кримінальної справи, за телефоном: 226-27-36 з 9:00 до 18:00 год».
У Хмельницькому вперше застосовано детектор брехні
31-річна особа, яка вже бувала у місцях віддалених, щиро зізналась у найкривавішому злочині — вбивстві сім’ї. «Вперше у місцевій практиці слідства було застосовано детектор брехні. З підозрюваним працювали і психологи. Детектор брехні ще не узаконено, та одержано й інші «залізні» аргументи щодо того, що цю особу взято під варту не знічев’я», — заявив для «Дня» начальник управління МВСУ у Хмельницькій області Ігор Платонов.
Звістка про злочин, у якому підозрюється перший «клієнт» детектора брехні, шокувала Хмельницький. Надвечір 7 червня в одній з квартир у багатоповерховому будинку на вулиці Зарічанській знайшли у калюжах крові тіла 65-літнього пенсіонера, його 36-літнього сина, приватного підприємця, і молодої жінки, яка перебувала у цивільному шлюбі з власником помешкання. На розшуки невідомого вбивці було «кинуто» найуспішніших детективів, які працювали вдень і вночі більше місяця, аж поки не «взяли» вмотивовано підозрюваного. Генерал міліції Платонов хвалить своїх підлеглих за успіх у протистоянні кримінальним елементам і міністерських фахівців, які, випереджаючи законотворців, навчають місцевих колег працювати, як на Заході. «Хоча й класичні методи одержання неспростовних доказів дають результат», — продовжив генерал. До речі, міліціонер Ігор Платонов — кандидат психологічних наук. Iнформацiю пiдготував Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Житлові тарифи громадян України не засмутять. Кияни — виключення?
Голова Держкомітету житлово-комунального господарства Григорій Семчук заявив, що зараз немає об’єктивних передумов для підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Правда, його заступник Орест Лотоцький додав, що незважаючи на відсутність інфляційних причин, на тарифи може впливати ситуація на енергетичному ринку і початок опалювального сезону. Як відомо, недавно київський мер Олександр Омельченко підписав розпорядження, за яким з 1 липня 2002 року підвищуються тарифи на теплоенергію для всіх споживачів. Тарифи для населення будуть підвищені з 1 жовтня — з 72 до 80 коп. за 1 кв. метр.
Зі слів Семчука, зараз комітет житлово-комунального господарства готує законопроект про реструктуризацію боргів житлово-комунальних підприємств бюджету і постачальникам енергоносіїв одночасно з реструктуризацією боргів населення цим підприємствам. Він також піддав критиці закон, що передбачає реструктуризацію малозабезпеченим громадянам боргів за квартплату, комунальні послуги, газ і електроенергію, прийнятий у лютому Верховною Радою і ветирований Президентом, назвавши його «однобоким».
Волейбольний привіт з Гаваїв
У Гідропарку, на пляжі Довбичка-2, який знаходиться на території спортивно-розважального комплексу «Оазис», з 24 до 28 липня пройде другий міжнародний турнір «Укрзернопром — Челленджер-2002» з пляжного волейболу серед чоловічих команд.
Пляжний волейбол, чи по-англійському біч-волей, зародився в 20-х роках минулого сторіччя на екзотичному узбережжі Гавайських островів. Звідти він незабаром перебрався на «велику землю» і завоював прихильність численних шанувальників. Проте правила були не зовсім чіткими, і грали, як заманеться. Чи просто стаючи в коло, чи через сітку, за канонами класичного волейболу.
Поштовх до розвитку цього виду спорту в нашій країні дала Олімпіада в Атланті, де пляжний волейбол дебютував. 1998 року в нашому спортивному календарі з’явився новий турнір — Відкритий Кубок Києва серед чоловічих команд. Вже за два роки він дійсно став відкритим. Головний приз разом із нашими спортсменами виборювали пари з Голландії, Латвії, Росії. Оцінивши зростаючу популярність біч-волею в нашій країні, Міжнародна федерація волейболу присвоїла турнірові категорію «Челленджер». А це, між іншим, другі за рангом і призовим фондом (цього року, як і у торік, він становить $33 тис.) змагання «пляжників».
Як говорили організатори на прес-конференції, для того, щоб це свято відбулося, довелося вирішувати багато організаційних і фінансових питань. Що ж, тим приємніше, що в такого, загалом не наймасовішого виду спорту знайшлися шанувальники в Україні, готові спонсорувати «Челленджер».
Про організацію турніру можна судити вже хоча б за тим фактом, що на нього приїдуть практично всі учасники минулого. На чолі з бразильською парою Текстейра — Фейтоса, тріумфаторами торішнього Кубку. А разом у турнірі візьмуть участь 57 пар з 22 країн, включаючи екзотичні Сан-Марино, Ліхтенштейн і, здавалося б, зовсім не пляжні Норвегію та Австрію, повiдомляє Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ.