На Вінниччині віруючі вимагають повернення храмів
Повернення релігійним громадам культових споруд, які у них відібрали в часи войовничого атеїзму, на Вінниччині заходить у глухий кут. Релігійні громади хочуть повернутись у свої храми, але влада не може їх звільнити.
— Останнім часом ця проблема загострюється, — каже Лариса Шепіль, головний спеціаліст Вінницького обласного управління у справах релігії. – У нас 10 культових будівель, які належать різним громадам і навколо яких триває напруження. Віруючі вже вдаються до пікетів і звертаються до суду. Так, присяжні вже тричі й безрезультатно розглядали справу про повернення синагоги у місті Жмеринка одному з найбільших поселень євреїв на Вінниччині. Їхній храм потрапив у власність страхової компанії. А в місті Хмільник, що теж на Вінниччині, у синагозі в радянські часи зробили ванне відділення місцевого санаторію. Воно діє й досі. Тамтешня громада намагається повернути свій храм через міжнародний суд. Без синагог залишились і євреї Вінниці. Свого часу у них відібрали 18 храмів. Зараз у місті діє 5 іудейських громад і 2 синагоги. Мер обіцяє громаді найближчим часом повернути ще один храм, але на це місто не має грошей. Значних витрат потребує й відселення з колишніх православних церков туристичної та спортивної шкіл Вінниці. Та найдорожче обійдеться повернення Єзуїтського монастиря, який займає обласний архів. Для його перевезення в інше приміщення потрібно 30 млн. грн. Тим часом релігійні громади озброїлися наказом Президента про повернення храмів, який повторно вийшов цієї весни, і не зважають на нестатки в міській казні, а наполегливо відстоюють право на свою власність. Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.
Молодь — означає успіх
Засідання міжнародного «круглого столу» під такою назвою відкрилося учора в Алушті. До участі у «круглому столі», що відбувається в рамках Соціал-демократичного молодіжного Форуму країн Східної Європи, запрошені лідери молодіжного руху з 10 країн: України, Росії, Бiлорусі, Молдови, Литви, Латвії, Вірменії, Азербайджану, Грузії, Казахстану. Метою зустрічі є обговорення перспектив взаємодії задля підвищення активності молоді регіону в захисті своїх прав. Від імені Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) та Східноєвропейського соціал-демократичного Форуму учасників Координаційної Ради Форуму з початком її роботи привітав голова СДПУ(О), голова ВЕСДФ Віктор Медведчук. «Упевнений, що сьогоднішнє засідання посприяє подальшому розвитку співробітництва і взаєморозуміння між молодіжними соціал-демократичними організаціями, допоможе розробці спільних методів вирішення найбільш гострих і злободенних проблем, які сьогодні стоять перед молоддю країн Східної Європи, — зазначається у привітанні. — Молодіжний напрямок є пріоритетним у політиці, яку проводить Соціал-демократична партія України (об’єднана). Ми прагнемо того, щоби молодь у всіх сферах життя ...символізувала успіх і прогрес, була носієм наших базових цінностей: свободи, солідарності, справедливості, високої моральності, здорового образу життя, професіоналізму та відповідальності».