Боротьба з корупцією: міністр вимагає не працювати над дрібницями
Вчора у стінах МВС представників усіх регіональних управлінь було зібрано міністром внутрішніх справ Юрієм Смирновим на спільне засідання стосовно підсумків роботи першого півріччя. За традицією, міністр розпочав свій виступ із статистики. Так, за шість місяців зареєстровано злочинів на 10,5% менше, ніж в аналогічному періоді минулого року, на 11% знизилися факти бандитизму, на 9,6% — навмисних вбивств, трохи менш, ніж у два рази скоротилися крадіжки державної і колективної власності. За цей час також припинено діяльність 463-х організованих злочинних угруповань, у сфері економіки виявлено майже 26 тис. злочинів (із яких більше половини — тяжкі й особливо тяжкі). Загалом, розкриваність злочинів становила 85%. Проте міністр запропонував не заспокоюватись оптимізмом цих даних, оскільки, на його думку, «крива» багатьох злочинів знижується дуже повільно. Так, близько третини адміністративних протоколів, складених працівниками МВС у рамках Закону «Про боротьбу з корупцією» залишаються «паперовими»; висока по регіонах чисельність «лежачих» справ і кількість винесених невиправдано м’яких вироків. Всі мінуси, на думку міністра, на совісті тих керівників регіональних структур МВС, які, стараючись зробити більш «насиченим» статистичний звіт, «ганяються за головами сільрад і не займаються більш вагомими справами».
Критикував Ю. Смирнов і депутатів. Міністр обурений тим фактом, що народні обранці кожне ДТП і багато інших, явно побутових злочинів стараються перевести у розряд політичних. Співробітників МВС намагаються навмисно втягнути «у політику», настирливо рекомендуючи «розібратися» з певними людьми, які, на думку депутатів-заявників, причетні до тих чи інших злочинів — зі слів міністра, такі спроби впливу на міліцію і на кадрові питання дуже поширені.
З чистотою рядів у МВС не без проблем — у минулому році порушено близько 600 кримінальних справ проти працівників МВС. Міністр назвав цей факт обурливим. І тут же пригадав про інший «головний біль» — про недофінансування структур МВС на дві третини, дефіцит 3,5 млрд. грн. (у тому числі на зарплату — 0,5 млрд.), про десять відсотків зі ста, що виділяються на оновлення матеріально-технічної бази. Наталя МЕЛЬНИК , «День»
Ордер від командувача
Минулої п’ятниці генерал-полковник Микола Литвин перебував у Луцьку з приємною місією: голова Держкомкордону, командувач прикордонних військ України перерізав стрічку і вручив ордери мешканцям щойно спорудженого 9-поверхового будинку по вулиці Гулака-Артемовського, 13а. Дім збудовано за указом Президента України для прикордонників Волині. Виступаючи на мітингу з цієї нагоди особливо наголошували, що квартири «просторі, споруджені добротно і за новою технологією». І згодом, після офіційних привітань у цьому змогли переконатися й командувач, і голова Волинської держадміністрації Анатолій Француз, голова Волинської обласної ради Василь Дмитрук, луцький міський голова Антон Кривицький: і місто, і область зробили свій вагомий внесок у справді шикарне житло. Це вже друге масове новосілля у Луцьку за останні три місяці. Не так давно було вручено ордери сім’ям, які змогли скористатися молодіжною позикою. Їх теж матеріально підтримала міська влада. Новосілля чекають і прикордонників: як повідомив генерал-полковник Литвин, вже у першому півріччі ордери отримали 580 «служивих» його відомства, а до кінця року їх кількість має бути доведена до тисячі. Й після Луцька голова Держкомкордону відправився з такою ж приємною місією у могилів-подільський та одеський прикордонний загони. Наталя МАЛІМОН.
Чи стане Степан Бандера Героєм України?
Ще в 1995 році Львівська обласна рада визнала Українську повстанську армію воюючою стороною у Другій світовій війні, а учасників національно-визвольної боротьби — борцями за волю України. Тоді ж їх на місцевому рівні було прирівняно у пільгах до ветеранів війни. Однак і досі, після 11 років незалежності, учасники національно-визвольних змагань, які воювали одночасно проти двох окупантів — німецько-фашистського та російсько-більшовицького — залишаються найбільш знедоленою частиною суспільства. Так, принаймні, вважають депутати львівської обласної ради. І ось, аби докорінно виправити становище, а також належно відзначити 60- річницю створення УПА, позавчора вони виступили з новою ініціативою. Вона полягає в тому, щоб тепер вже Верховна Рада України визнала УПА воюючою стороною у Другій світовій війні та національно-визвольній боротьбі 40-х —50-х років минулого століття, а її учасників — борцями за волю України. Львівські депутати сподіваються також, що із законодавчою ініціативою на цей рахунок до Верховної Ради звернеться Президент Леонід Кучма. А у Львові народні обранці закликають голову Львівської обладміністрації Мирона Янківа внести подання на ім’я глави держави про відзначення державними нагородами видатних військових діячів УПА. Пропонується, зокрема, присвоїти звання Героя України (посмертно) головнокомандувачу УПА, генерал-хорунжому Романові Шухевичу, провідникам ОУН Євгену Коновальцю та Степанові Бандері. Юрій КРІЛЬ , «День».
Якими бути єврокубкам?
Європейські клубні турніри, особливо Ліга чемпіонів, уже не перший рік є змаганнями, участь у яких приносить командам не тільки медалі і кубки, а й досить великі кошти. Однак і в такому ніби популярному і прибутковому турнірі, як Ліга чемпіонів, з’явились проблеми. Починаючи з цього літа, вирішувати їх буде не лише УЄФА, а й самі клуби, учасники єврокубків.
Для цього на початку червня 102 європейські футбольні клуби, які постійно виступають у єврокубках, заснували Форум європейських клубів. До 11 членів ради Форуму увійшов і український клуб — «Динамо»(Київ). Президент клубу Ігор Суркіс взяв участь у першому зібранні форуму.Керівник українського клубу розповів, що дискусія між футбольними клубами та керівниками УЄФА показала, що подібний діалог дуже потрібен. Президент ФІФА Леннарт Юханссон та генсек цієї організації Герхард Айгнер всерйоз стурбовані певним зниженням інтересу до Ліги чемпіонів на окремих етапах розиграшу, що приносить відчутні матеріальні збитки. Представники клубів, у тому числі і Ігор Суркіс, повідомили керівників УЄФА про своє бачення принципів реорганізації Ліги чемпіонів. Так «Динамо» вважає зокрема, що в числі 16 команд, які напряму потрапляють до групового турніру Ліги, мають бути лише чемпіони країн. Таким чином розшириться географія турніру, а учасники національних чемпіонатів таких країн, як Україна, набудуть додаткового стимулу для прогресу. Ігор Суркіс висловив задоволення тим, що через раду Форуму європейських клубів він зможе представляти і захищати на рівні УЄФА як інтереси українських футбольних клубів, так і інтереси клубів колишнього СРСР та Східної Європи, які останнім часом не завжди враховувалися організаторами Ліги чемпіонів та Кубка УЄФА. Пропозиції клубів будуть систематизовані і подані до відповідного комітету УЄФА. Тепер участь у його роботі офіційно братиме голова Форуму європейських клубів Карл-Хайнц Румменігге («Баварія», Німеччина), якого було щойно обрано на цю посаду, а також троє його заступників, які представляють різні регіони Європи. Наступного разу рада Форуму збереться 30 серпня в Монако напередодні старту групових турнірів Ліги чемпіонів та Кубка УЄФА. Микола НЕСЕНЮК .