Влада буде більш прозорою
На офіційному веб-сайті Президента України розміщено проект указу Леоніда Кучми про додаткові заходи із забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади для, як раніше повідомляв Л. Кучма, його публічного обговорення. Указ, зокрема, передбачає ряд доручень уряду з метою створення додаткових умов для реалізації конституційних прав громадян на участь в управлінні державними справами і удосконалення механізму відповідальності держави перед людиною за свою діяльність. Уряд повинен за участю групи експертів незалежних громадських організацій організувати вивчення організаційно-правової системи, що забезпечує доступ до інформації про діяльність органів усіх гілок влади на всіх її рівнях. Особливу увагу в дослідженні пропонується приділити наявності механізмів, що забезпечують можливість для громадян і юридичних осіб отримувати відповідну інформацію «в розумні терміни і за доступною ціною».
Крім того, потрібно проаналізувати систему офіційних публікацій на будь-яких носіях про діяльність органів влади та її результати, з погляду їхньої повноти, достовірності, своєчасності, зрозумілості та практичної можливості доступу до цих публікацій. За результатами дослідження уряд повинен підготувати доповідь і після її публічного обговорення — проект Закону «Про вільний доступ до публічної інформації», в якому повинен бути визначений статус публічної інформації і вичерпний перелік підстав для її обмеження, процедура обмеження і публічний контроль над ним. Документ повинен також визначати зобов’язання і відповідальність розпорядників публічною інформацією та передбачати процедуру обов’язкової публікації публічної інформації та підтримку веб-сайтів органів влади.
Держкомінформ нарощує штат
Уряд України збільшив на 30 чоловік (на 24%) — до 155 граничну чисельність працівників центрального апарату Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення, повідомляє Інтерфакс-Україна. Це визначено постановою Кабінету Міністрів від 6 липня. Цим же документом збільшена кількість легкових автомобілів, обслуговуючих центральний апарат Держкомінформу — з трьох до чотирьох машин. Здійснювати витрати на фінансування збільшення числа працівників уряд доручив Держкомінформу в межах асигнувань, передбачених держбюджетом-2002. У документі зазначається, що постанова прийнята для забезпечення виконання указу Президента про державну інформаційну політику, підтримку національного книговидання, впровадження системи супутникового телерадіомовлення за межами України, а також для реалізації державної мовної політики в інформаційній сфері.
Червона спека...
За прогнозами синоптиків, у Києві та Україні з 10 по 14 липня збережеться спекотна погода з температурою до +40 С вдень, що значно підвищує ймовірність виникнення пожеж, повідомило вчора Управління державної пожежної охорони Києва. За інформацією агентства Інтерфакс-Україна, на сьогодні в лісопаркових зонах столиці виникло 232 пожежі, які знищили 93 гектари лісу. Особливу небезпеку спалахування, попереджують пожежники, слід чекати в зонах масового відпочинку та лісопаркових масивах Києва. У зв’язку з цим Державна пожежна охорона закликає всіх громадян бути гранично уважними та обережними при поведінці з вогнем у ці спекотні дні, не розпалювати багать, не кидати недопалки та сірники в траву та інші місця можливого спалахування.
В Україну їдуть!
Кількість іноземних туристів в Україні з початку року збільшилася на третину порівняно з тим же періодом 2001 року. Усього в 2002 році країну відвідали 5,8 млн. організованих туристів, повідомив голова Державної туристичної адміністрації Валерій Цибух. За його словами, зі збільшенням потоку туристів в Україну стають все більш актуальними проблеми недостатнього розвитку туристичної інфраструктури країни та браку кваліфікованих кадрів. За даними В. Цибуха, в Україні існує 1,3 тис. готелів, кількість яких постійно скорочується «через надмірний податковий тиск». У той же час, за підрахунками фахівців, тільки для забезпечення якісного автомобільного туризму необхідно 18—20 тис. готелів, розміщених уздовж доріг. Рівень сервісу в готелях також залишає бажати кращого. Із близько 3 тис. туристичних фірм лише близько 750 орієнтовані на «в’їзний» туризм. Кількість бюджетних коштів, які виділяються на рекламно-інформаційні цілі, в Україні є одними з найнижчих в усій Європі. За його словами, потік туристів значно збільшиться, якщо зменшити кількість необхідних для в’їзду формальностей і припинити принизливу практику «двох цін» на всі послуги — для громадян України та іноземців, повiдомляє Iнтерфакс-Україна.
Тим часом у Верховній Раді України планується створити міжфракційне депутатське об’єднання для сприяння розвитку туризму в країні, повідомив Валерій Цибух. За інформацією голови Держтурадміністрації, свої підписи під заявою про створення об’єднання вже поставили понад 100 депутатів.
«Курорт» подвоює податки
З початку проведення працівниками податкової міліції операції «Курорт» до бюджету Миколаївської області перераховано 117 тис. гривень. З червня місяця в області порушено 6 кримiнальних справ, повідомив агентству Інтерфакс-Україна начальник відділення розшуку неплатників обласної податкової міліції Віктор Токарєв. За його словами, в різних районах області суми податків, що приховуються від сплати, сягають 90—250 тис. грн. Головним порушенням, за словами В. Токарєва, є продаж підробленого алкоголю в курортних зонах Коблєво, Очаково, Рибаковка та здавання кімнат адміністраторами на базах відпочинку за готівку. На цьому фоні трохи дивно виглядають цифри конфіскату — вилучено 82 літри фальшивих алкогольних напоїв. Минулого року з цього приводу порушено 4 кримiнальнi справи, але в цьому році, на думку податківців, таких справ буде більше.
Як повідомлялося, працівники податкової міліції проводять спецоперацію «Курорт» у 7 регіонах України. Метою операції є виявлення незаконно діючих курортних установ, а також боротьба з порушеннями податкового законодавства, реалізацією нелегальних і фальсифікованих товарів. Операція «Курорт» проходить у Донецькій, Запорізькій, Одеській, Миколаївській і Херсонській областях, в Криму і Севастополі. За час її проведення податкові надходження до регіональних і місцевих бюджетів зросли майже вдвічі.