Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

15 червня, 2002 - 00:00

Анатолiй Кінах: обсяг українського бюджету принизливий

Загальний фонд державного бюджету України (без урахування прибутків від приватизації) збільшився, за оперативними даними, за січень—травень 2002 року на 28% порівняно з аналогічним періодом 2001 року і становив 12,95 млрд. грн. Повідомляючи про це у п’ятницю на з’їзді Асоціації українських банків, прем’єр-міністр України А. Кінах відзначив, що з розрахунку на душу населення прибуткова частина зведеного бюджету України за 2002 рік становить лише близько $200, тоді як у Казахстані цей показник становить $280, у Росії — $570. «Це дуже принизливий обсяг бюджету для такої країни, як Україна», — сказав А. Кінах.

Приватизація-2003 повинна дати до скарбниці 2,12 мільярда гривень

2003 року Україна планує отримати від приватизації 2121,73 млн. грн., повідомила вчора заступник голови Фонду держмайна України Світлана Ледомська. Відповідно до прогнозних показників 702,65 млн. грн. повинні надійти від продажу холдингових компаній, 426,9 млн. грн. — від продажу підприємств, що перебувають у процесі реструктуризації, 4,78 млн. грн. — від продажу підприємств, на яких закінчується термін закріплення пакету акцій у держвласності, і 987,36 млн. грн. — від реалізації акцій, продаж яких було розпочато 2002 року, інформує Інтерфакс-Україна. За словами С. Ледомської, фонд прогнозує, що надходження коштів від приватизації до кінця 2002 року, з урахуванням продажу державної частки в СП «UMC» (передбачається отримати 443,88 млн. грн.), можуть становити лише 1,278 млрд. грн. Загалом у бюджеті-2002 заплановано отримати від приватизації 5825,11 млн. грн., за 5 місяців ФДМУ перерахував до бюджету 336,6 млн. грн.

Молдова хоче бачити Україну на першому місці за товарообігом

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин і прем’єр- міністр Республіки Молдова Василе Тарлев висловлюються за інтенсифікацію торгово-економічних відносин України та Молдови. Під час зустрічі з В. Тарлевим учора В. Литвин, зокрема, заявив, що є підстави говорити про динаміку торгово-економічних відносин двох країн. За його словами, товарообіг України та Молдови становить $74 млн. на рік. Разом iз тим, зазначив український спікер, цього недостатньо. За його словами, парламенти двох країн також повинні зробити свій внесок у розвиток відносин між Україною та Молдовою. В. Литвин передав спікеру молдовського парламенту запрошення відвідати Верховну Раду. У свою чергу В. Тарлев відзначив, що Україна та Молдова завжди підтримували одна одну на міжнародному рівні, повідомило агентство Інтерфакс-Україна. Він, зокрема, висловив вдячність Україні за внесок у розв’язання придністровської проблеми. Молдовський прем’єр також поділяє погляд щодо необхідності розширення торгово-економічних відносин між Україною та Молдовою. За його словами, «Україна повинна бути не на другому, а на першому місці» за рівнем товарообігу з його країною. В. Тарлев звернувся до українського спікера з проханням «взяти під свій контроль» прискорення вирішення питання про визнання власності Молдови в Україні. За його словами, на міждержавному рівні у цьому питанні немає жодних проблем, однак залишаються проблеми на місцевому рівні, пов’язані з оформленням передачі у власність Молдови її об’єктів, що знаходяться в Україні.

У «Динамо» (Київ) кадрові перестановки

Вчора рада акціонерів «Динамо» (Київ) скасувала посаду почесного президента київського «Динамо», яку до цього посідав Григорій Суркіс. Такий крок було зумовлено бажанням самого Г. Суркіса. Разом iз тим, молодшого брата екс-президента — Ігоря, призначено президентом команди, повідомляє Новий канал. Також на засіданні Ради акціонерів було прийнято ухвалу про призначення на пост тренера клубу Олексія Михайличенка.

Житомирські торговці відстоюють свої права

«Наш ринок — наші робочі місця» — з таким транспарантом майже сотня торговців пікетували на цьому тижні Житомирську міськраду. Приводом для протесту, розповіла «Дневі» голова профспілки «Прометей», яка об’єднує більше трьохсот трударів лотків і наметів речового ринку «Хлібний», Валентина Клебанюк (цим ринком опікується міська інспекція з благоустрою. – Авт. ), послужили наміри мерії переселити їх з нинішньої території у центрі міста на інше місце. Окремі пікетувальники висловлювали також невдоволення перспективою потрапити «під крило» приватної фірми, одним із засновників якої є відомий у місті депутат міськради Сергій Голішевський. Поспілкувавшись iз міським головою Георгієм Буравковим, який пообіцяв врахувати деякі їхні побажання, пікетувальники трохи заспокоїлися, однак пообіцяли, в разі ущемлення своїх прав (а вони, за їх словами, справно сплачують податок і місцеві збори, чим поповнюють міську скарбницю), продовжити акції протесту. Підтримку їм висловив і представник Державного комітету з питань регуляторної політики і підприємництва в області Анатолій Ярошенко, який сказав, що буде опротестовувати рішення міської влади в разі, якщо вони зачiпатимуть законні інтереси торговців, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Організованих злочинних угруповань побільшало в «3,3 раза»?

Протягом 5 місяців поточного року всіма службами Управління Міністерства внутрішніх справ у Житомирській області і передусім співпрацівниками управління у боротьбі з організованою злочинністю знешкоджено 10 організовних злочинних угруповань (маються на увазі розслідувані і направлені до суду кримінальні справи), що у 3,3 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року. Говорячи про це із журналістами, з якими він зустрівся минулої п’ятниці, перший заступник начальника УМВС і одночасно начальник обласного УБОЗу полковник міліції Валерій Нонік підкреслив, що даного результату досягнуто за рахунок підвищення ефективності оперативно-розшукової діяльності більшості підвідомчих йому та інших структур. За цей же період, наголосив він, судами розглянуто 8 кримінальних справ, по яких підтверджено вчинення злочинів у складі організованних злочинних груп, і цей показник є кращим лише в трьох областях України. 6 iз цих справ — прямий результат роботи житомирського УБОЗу. Кореспондент «Дня» Валерій КОСТЮКЕВИЧ поцікавився, чи є інформація про існування в області розгалуженої організованої злочинної мережі. В. Нонік стверджував, що зусиллями правоохоронних органів і не в останню чергу міліції і, зокрема, убозівців вдається контролювати ситуацію в регіоні і не допуска

Газета: 
Рубрика: