Стратегію вiдносин України з НАТО буде затверджено Президентом найближчим часом
Проект «Стратегії відносин України з Організацією Північноатлантичного договору» вже підготовлено і він перебуває на узгодженні у членів Ради національної безпеки та оборони України. Найближчим часом документ буде затверджено указом Президента, повідомив у інтерв’ю агенції Інтерфакс-Україна заступник секретаря РНБО Сергій Пирожков. «Ми стараємося, щоб його було затверджено до візиту в Україну Генерального секретаря НАТО Джорджа Робертсона», — сказав він. (Візит заплановано на 9 липня. — Ред. що дана «Стратегія...» є «документом рамкового характеру, до якого буде прийнято інші документи для конкретних дій». «Цей документ обгрунтовує необхідність прийняття стратегії України, спрямованої на євроатлантичну інтеграцію, визначає національні інтереси в євроатлантичній інтеграції, а також те, що ця ухвала не суперечить Конституції», — сказав заступник секретаря РНБО. Він також повідомив, що цей документ, який «визначає основні напрямки зовнішньополітичної орієнтації України», після указу Президента повинна буде розглянути Верховна Рада України, оскільки «згідно з Конституцією, основи зовнішньої політики визначає парламент». С.Пирожков підкреслив, що «Стратегія...» є політичним документом, спрямованим на «поглиблення відносин iз НАТО з кінцевою метою — інтеграції в євроатлантичні структури». «Конкретні терміни в ньому не визначено, оскільки це довготривалий процес», — зазначив він. За словами заступника секретаря РНБО, сам документ «не дуже великий за обсягом».
Позавчора на нараді національних координаторів співпраці України з НАТО під головуванням секретаря Ради національної безпеки і оборони України Євгена Марчука було зазначено, що інертне розуміння значною частиною українського суспільства проголошеного країною курсу на зближення з НАТО є «серйозною небезпекою» і може істотно ускладнити його реалізацію, вважають національні координатори співпраці України з Альянсом. Національні координатори висловилися за «необхідність забезпечити ефективність процесу євроатлантичної інтеграції України». «Це потребуватиме найтіснішої співпраці з Верховною Радою України та її профільними комітетами, зокрема, з комітетами в закордонних справах, з питань національної безпеки та оборони, європейської інтеграції», — повідомили в РНБО.
Француз на Волині
Ще минулої середи волинський губернатор Борис Клімчук давав інтерв’ю, яке закінчив словами: «Одним вухом я слухаю, що каже Бог, а іншим — що скаже Президент!» Ці слова стосувалися запитання, чи не збирається він покинути Волинь, біля владного керма якої перебував 10 років. Клімчук був найдавнішим головою обладміністрації: в інших регіонах за цей час змінилося по кілька керівників. Чутки про призначення його то міністром, то послом в останні роки зринали постійно, але минав час і все залишалося по-старому. А вчора Леонід Кучма сказав своє слово, яке стало несподіванкою для волинян: на місце Бориса Клімчука, призначеного радником Президента, приходить міліцейський генерал з Рівного Анатолій Француз, той самий, що недавно зупинив грабіжників банку з Німеччини. За ту операцію він отримав Героя України. Клімчук став радником Президента. «Ера Клімчука» для Волині характерна, насамперед тим, що з провінції область перетворилася у регіон, котрий широко використовує можливості прикордонного розташування. Волинь стала для України «ворітьми у Європу» в переносному і прямому значенні: саме тут реалізовано перший серйозний проект Євросоюзу на теренах України, перші серйозні гроші вкладено в українську економіку – міст через Буг. Цей проект недавній волинський губернатор називав «гоноровим». За 10 «клімчуківських» років на Волині, попри все, споруджено 90 шкіл. Рівень економічної активності волинян – найвищий в Україні. В одному з недавніх інтерв’ю Борис Клімчук говорив, що «задоволений структурою волинської економіки. Вона — наче стоніжка. У нас оптимально поєднуються машинобудування, хімія, вуглевидобуток і харчова галузь. Подивимося на наших сусідів-рівненчан. Там «Рівнеазот» та «атомка» забезпечують 70 відсотків виробництва, і від них залежить життя всієї області. У нас понад 50 відсотків валового продукту дають харчові підприємства із швидким оборотом капіталу. Відповідно, торік Волинь виробила продукції на 1,35 млрд. гривень. Я не знаю, скільки це буде у структурі валового продукту держави, але точно не 0,4 відсотка, як це було 1994 року. Це буде близько 0,8 відсотка».
Тобто в «еру Клімчука» на карті України з’явилася, образно кажучи, ще одна Волинь... Наталія МАЛІМОН , Луцьк.
СДПУ(О) обіцяє перетворити відносини Москви і Києва на наріжний камінь політики
До численних привітань Надзвичайного і Повноважного Посла Російської Федерації в Україні Віктора Черномирдіна з нагоди Дня Росії приєдналася і СДПУ(О). У листі голови партії Віктора Медведчука Черномирдіну говориться, зокрема, що відносини Москви і Києва з перебуванням Черномирдіна на посаді Посла РФ в Україні вийшли на новий рівень.
В. Медведчук відзначив, що дружні відносини двох країн, які мають глибоке історичне коріння, сьогодні є запорукою побудови демократичних і процвітаючих суспільств у обох країнах та важливим чинником стабільності в Європі й у світі. СДПУ(О), говориться у привітанні, робить усе, щоб розвиток дружніх відносин між нашими країнами став «наріжним каменем української політики».