Вулиці імені великого тренера
Одна з вулиць Запоріжжя — вулиця Спортивна, де міститься головний стадіон міста «Металург», — носитиме ім’я легендарного українського тренера Валерія Лобановського, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на офіційний сайт футбольного клубу «Динамо» (Київ). Цю ідею ініціював мер міста, голова Запорізької обласної федерації футболу Олександр Поляк. Сам стадіон реконструюється, й уже найближчим часом буде приведений у відповідність до міжнародних стандартів. Нагадаємо, що в Києві ім’ям Лобановського названо стадіон «Динамо». Надалі там планується встановити пам’ятник тренеру. Пропонується також перейменувати одну з вулиць столиці на честь видатного тренера.
«Конкуренція» виходить у світ
В Україні з’явився новий журнал економічного напрямку — «Конкуренція. Вісник Антимонопольного комітету України». Відкриваючи у понеділок його презентацію, голова Антимонопольного комітету України Олексій Костусєв сказав: «Вихід у світ цього журналу — явище значно більше, ніж просто поява ще одного відомчого видання. Справа в тому, що тема, яку він висвітлює — становлення і розвиток у нас у країні економічної конкуренції — є одним із ключових факторів успішного економічного розвитку України. Більше того, значення економічної конкуренції виходить далеко за межі власне економіки: у всьому світі вона розглядається як одна із найвищих цінностей демократичного суспільства». У привітанні, яке надійшло від Президента України Леоніда Кучми, зазначається, що важливою й життєво необхідною передумовою ринкової трансформації економіки в Україні є розширення сфери конкурентних відносин, забезпечення їхньої ефективності та цивілізованості. Кабінет Міністрів враховує це у своїй роботі: як повідомив колишній голова Антимонопольного комітету, а нині радник прем’єр-міністра Олександр Завада, програма діяльності уряду, робота над якою наближається до кінця, наскрізь «наповнена конкурентною філософією». Значна частина матеріалів першого номера присвячена різним аспектам застосування Закону «Про захист економічної конкуренції», який щойно вступив у дію. На думку О.Костусєва, сторінки нового видання мають стати «трибуною для плідних дискусій» між вченими, які займаються проблемами економічної конкуренції. З цієї точки зору, вважає голова АМК, надзвичайно важливою є згода Київського національного університету ім.Шевченка та Київського національного торгово-економічного університету стати співзасновниками видання, повідомляє кореспондент «Дня» Петро ІЖИК.
Заспіваємо по-старому?
Днями секретаріат Верховної Ради України зареєстрував законопроект про Державний Гімн країни, запропонований депутатом-комуністом Володимиром Лещенком. Замість нинішньої офіційної мелодії з пісні «Ще не вмерла Україна» пропонується повернутися до музики, що використовувалася у гімні колишньої УРСР (авторського колективу під керівництвом Антона Лебединця). Другою статтею законопроекту пропонується визначити, що всі урочисті заходи загальнодержавного значення розпочинаються і завершуються виконанням Державного Гімну України, повідомило агентство Інтерфакс-Україна . У законопроекті визначено, що вивчення тексту і музики Державного Гімну України включається до програм загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від їхнiх форм власності. Пропонується також ввести кримiнальну відповідальність за наругу над Державним Гімном України.
Дніпропетровські фермери «обробляють» хімікатами своїх земляків
Санітарно-епідеміологічні служби Дніпропетровщини б’ють на сполох — у області після обробки полів сільгоспавіацією зареєстровано випадки отруєння людей, присадибних ділянок і земельних угідь. Так на околиці села Сергіївка Апостоловського району на замовлення приватного підприємця дефоліантами обробили з літака посіви рапсу та гірчиці. Попутно хімікатами льотчик «окропив» і сусідні садиби сельчан. У результаті за медичною допомогою з ознаками гострого отруєння звернулися 12 чоловік. Сімох із них — дітей у віці від 8 до 14 років — довелося госпіталізувати.
Ще один кричущий випадок зареєстровано на території Гейківської сільради Криворізького району, де з дельтоплана інсектицидом оброблялися посіви ячменю у фермерському господарстві. І хоч, за попередніми даними, з місцевих жителів ніхто не постраждав, отрутохімікатом серйозно зіпсовано городи. Неясною залишається доля самих посівів ячменю — майже 90 гектарів. Оскільки, на думку санітарних фахівців, для обробки застосовувалися недозволені до використання інсектициди.
«У обох випадках, — говорить заступник головного санітарного лікаря Дніпропетровської облСЕС Віктор Ісаєв, — обробка полів проводилася з грубим порушенням установлених норм. Адже ще минулого року аналогічний інцидент із масовим отруєнням людей та присадибних ділянок стався у селі Новий Світ Солонянського району. Після цього ми видали ряд документів, що жорстко регламентують порядок сільгоспробіт із застосуванням авіації». Проте історія повторюється. Місцева влада погано стежить за діяльністю дрібних фермерських господарств, а на підприємців, які орендують землю, а самі проживають у місті, і зовсім «управи нема». Проте головний санітарний лікар області Сергій Риженко налаштований рішуче і, з його слів, винні цього разу «нестимуть кримiнальну відповідальність», повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».
Приватний підприємець «отруїв» школярів
У понеділок в с. Носиківка Шаргородського району, що на Вінниччині, в шкільній їдальні отруїлись 13 учнів віком від 11 до 13 років. Через 1,5 години після обіду діти почали скаржитись на нездужання, головний біль, деякі з них почали блювати. Ввечері того ж дня з середнім ступенем отруєння школярів було доставлено до інфекційного відділення районної лікарні. Нині життя дітей у безпеці.
Працівники санітарно-епідеміологічної служби з’ясували, що учні отруїлись сосисками, залишки котрих iз шкільної їдальні вилучено. Неякісний продукт до школи привіз приватний підприємець, з яким дирекція навчального закладу уклала договір на постачання продуктів харчування. Підприємець (прізвище із зрозумілих причин не називаємо. — Ред. ) закупив м’ясопродукти з машини на оптовому ринку в м. Вінниці. Відповідних документів щодо якості і дату виготовлення сосисок постачальник не запитував. До села харч везли машиною, яка не була пристосована для транспортування продуктів, що швидко псуються. Кислий присмак сосисок деякі діти відчули вже під час обіду. Працівники місцевої СЕС перевіряють, за якими критеріями приватному підприємцю надали тендер на постачання продуктів до шкільної їдальні, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.