Війська ППО України: варіанти майбутнього
Питання про створення нового виду Збройних сил України на базі Військово-повітряних сил і сил Протиповітряної оборони ще не вирішено. У Міністерстві оборони України розглядають як найбільш оптимальний варіант підпорядкування ППО Головному командуванню Сухопутних військ, сказав учора начальник Генерального штабу ЗСУ Петро Шуляк в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна. За його словами, для реалізації варіанта, згідно з яким новий вид ЗСУ буде створено шляхом об’єднання ВПС і ППО, треба двадцять п’ять мільйонів гривень, «яких немає». Начальник генштабу відзначив, що стан ВПС у цей час «дуже важкий». «Якщо об’єднати двох хворих, то отримаємо одного, але ще більше хворого», — підкреслив він. Що стосується підпорядкування військ ППО Головному командуванню Сухопутних військ, то, за словами П. Шуляка, «в даному варіанті за рахунок Главкомату ППО у Главкоматі Сухопутних військ передбачається створити командування військ ППО Збройних сил України». Згідно з цим варіантом, корпуси ППО в Одесі, Львові та Дніпропетровську буде переформовано в «сильні» управління ППО оперативних командувань, командуючий корпусу ППО обійматиме посаду заступника командуючого військ оперативного командування — начальника ППО оперативного командування. «Буде збережено одну вертикаль, і нічого не буде ділитися», — підкреслив начальник Генерального штабу. При цьому П. Шуляк зазначив, що в цей час «остаточного рішення немає, і це тільки один iз варіантів переходу на тривидову структуру ЗСУ».
Австрійський посол задоволений відносинами між його країною та Закарпаттям
Надзвичайний і Повноважний Посол Австрії в Україні Міхаель Мііс відвідав Закарпаття в рамках ознайомлення з пріоритетними регіонами України. На дипломатичну роботу Міхаеля Мііса призначили в грудні. Він уже ознайомився зі Львiвщиною, а після Закарпаття завітає до Чернівців. Його прийняли голова обласної ради Микола Андрусь і заступник голови облдержалміністрації Іван Рогач. М. Андрусь відзначив, що минулого року експорт закарпатських підприємств до Австрії зріс на 18 відсотків і склав 57 млн. доларів, а взагалі в області реалізовується 65 інвестиційних проектів на суму майже чверть міліарда доларів США, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.
Дніпро в дитячих малюнках
Всеукраїнська екологічна громадська організація «Мама-86» спільно з Центром досліджень міжнародного розвитку з 1 червня до 1 вересня оголосили конкурс дитячого малюнка «Дніпро очима дітей». Потенційним конкурсантам пропонується 12 тем: «Вода — джерело життя на Землі», «Дніпро — головна водна артерія України», «Кругообіг води в природі», «З чого починається Дніпро?», «Бережіть воду», «Вода та здоров’я», «Вплив діяльності людини на стан Дніпра», «Чорнобиль — наш біль», «Чарівний світ природи (біорозмаїття басейну Дніпра — водні тварини, птахи, рослини)», «Відпочинок на Дніпрі», «Дніпро: минуле, сьогодення, майбутнє», «Дніпро — ріка дружби та єднання народів». Організатори конкурсу пропонують дітям вибрати одну або декілька тем, і за допомогою олівця або пензлика виразити своє ставлення до проблем Дніпра. Найкращі малюнки будуть використані для художнього оформлення перекидного календаря, а крім цього — ще й відзначені нагородами, серед яких — магнітола, аудіо-плеєр і фотоапарат. За словами керівника проекту Лідії Гринькевич, у конкурсі можуть взяти участь діти від 6 до 16 років. Для цього необхідно відіслати малюнки за такою адресою: місто Київ, 01001. Вулиця Михайлівська, 22, квартира 1 з позначкою «на конкурс». Інф. «Дня».
Виставка патріарха української фотографії
Сьогодні в Івано-Франківську патріарх української фотографії Степан Назаренко відкрив ювілейну фотовиставку з нагоди свого 70-річчя. Невеличка, дуже камерна експозиція розмістилася в найкращому фотосалоні міста — «Горизонті», якому автор віддав останніх тридцять років свого життя.
Степан Назаренко — з кагорти Козловського, Давидзона, Барана, Левіта, Селюченка, Бурбовського... Не менш відомі люди складають галерею його фотопортретів: письменнник Олесь Гончар, художник Іван Марчук, актор Микола Гринько, співак Анатолій Солов’яненко, танцюрист Махмуд Есамбаєв... А також державні діячі, космонавти, науковці, архітектори. Всі вони мали за честь завітати до творчої майстерні Назаренка.
Вміння бачити неповторне, таємниці творчості він передає молодшим колегам, яких уміло згуртував навколо себе. Степан Назаренко — один iз фундаторів Спілки фотохудожників України і з часу її створення у грудні 1989-го очолює її обласну організацію. Його заслуги перед українською фотографією відзначені обласною премією ім. Василя Стефаника, стипендією Міністерства культури України, повідомляє Ростислав КОНДРАТ.
П’яні неповнолітні вчинили глум над могилами у Летичеві
Учора затримано трьох неповнолітніх, які вчинили глум над могилами на цвинтарі у Летичеві. Тихий райцентр переживає шок: досі навіть шанувальники кольорових металів обминали десятою дорогою «місто мертвих». «Зруйнували п’ять могил — перекинули пам’ятники, розбили надгробні плити», — повідомив для «Дня» оперуповноважений кримінальної міліції у справах неповнолітніх Летичівського райвідділу внутрішніх справ Олександр Майданюк.
Про юних підозрюваних: двом — по 16 років, третій — на рік молодший від своїх подільників. Мотиви вандалізму поки що остаточно не з’ясовано. Відомо, що ці троє порушили спокій предків вельми шанованих у Летичеві людей, представників інтелігенції. «І ще відомо, що ці троє вандалів, один iз яких уже давно забув дорогу до школи, на цвинтарі пиячили», — продовжив оперуповноважений Олександр Майданюк. Наразі О.Майданюк у пошуках — тих, які, порушуючи законодавство, збувають неповнолітнім алкогольні напої. Одначе йому тяжче знайти крамарів, які цього не роблять. Збувають з-під поли, з прилавків усім, хто тільки платить гроші. За якимось лихим збігом обставин, того ж таки дня, коли впав у шок Летичів, iз двох могил на сільському кладовищі у Майдані-Олександрівському зникли алюмінієві загорожі. «Детективи Віньковецького райвідділу затримали підозрюваного — 1965 року народження», — інформує центр громадських зв’язків управління МВСУ у Хмельницькій області. Iнформацiю пiдготував Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».