Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

15 травня, 2002 - 00:00

Українці багатіють?

У березні в Україні середня зарплата піднялася до 354,81 грн. на місяць, збільшившись порівняно з лютим на 7,9%, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Міністерство економіки і з питань європейської інтеграції України. Серед регіонів найвища зарплата залишалася у Києві — 599,9 грн. (+7,2%) і Донецькій обл. — 441,61 грн. (+10,1%), найнижча в Тернопільській і Волинській областях — відповідно 219,83 грн. (+10%) і 235,16 грн. (+9,9%). У Криму в березні середня зарплата збільшилася порівняно з лютим на 9,8% і досягла 331,24 грн. У галузях економіки найвища зарплата була у фінансовому секторі — 902 грн. (+5,4%), нафтопереробці — 757,62 грн. (+5,5%) і добувній промисловості — 594,62 грн. (+8,3%). Найнижча зарплата відмічена у сільському господарстві та у мисливствознавців — 153,53 грн. (+15,2%), у сфері культури та спорту — 217,62 грн. (+9,8%), а також пошиття одягу — 229,58 грн. (+2,1%). У промисловості у березні середня зарплата становила 462,3 грн. (+8,6%), державному управлінні — 462,11 грн. (+11,2%). За даними на перше квітня заборгованість із виплати зарплати в галузях економіки країни становила 2,511 млрд. грн., знизившись за березень на 4,7%. Серед галузей економіки найбільша заборгованість у промисловості — 1,395 млрд. грн. (— 5,2%), регіонів — у Донецькій і Луганській обл.: відповідно — 670,9 млн. грн. (— 4,7%) і 309,5 млн. грн. (— 4,6%). Заборгованість із зарплати в бюджетній сфері — 31,9 млн. грн. (— 42,1%).

Вироби з-за грат: чоботи, прикордонні стовпи, пам’ятники

Речове забезпечення у вигляді черевиків і чобіт одержав учора атестований начальницький склад управління Держдепартаменту з виконання покарань у Хмельницькій області. «Громадян начальників» взув контингент Ізяславської виправної колонії номер 31. «У спецустанові змонтовано устаткування для виробництва шкіряного спецвзуття потужністю 600 пар за місяць», — повідомив для «Дня» начальник цього управління Тимофій Якимчук. Не за горами та пора, коли й матеріали для виробів будуть «свої». «У виправній колонії номер 78 змонтовано устаткування з вичинки шкір великої рогатої худоби», — продовжив Тимофій Якимчук. А кожум’яки у ВК-78 є і нетерпляче чекають того дня, коли їх покличе до праці «заводський гудок». Начальник управління Т.Якимчук говорить, що ув’язнені завантажуються роботою, передусім — почесною. Вони, висловлюючись фігурально, заступили на варту кордонів Батьківщини: «Відправили замовникові нову гуртову партію прикордонних стовпів. Це — складні залізобетонні конструкції, яких за контрактом буде виготовлено на 315 тисяч гривень». Багато різних виробів замовляє «Укрзалізниця». Плідно трудяться засуджені й у такій скорботній галузі, як виробництво пам’ятників, надгробних плит. Є великий попит і на інші вироби з-за грат. Працевлаштування ув’язнених «дасть можливість одержати 1325,7 тисяч гривень доходу у 2002-му, що на 25,1 відсотка більше, ніж торік». Самі засуджені вітають ці старання організаторів, бо принаймні це дозволяє їм заробити хоч якусь копійчину, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

На Дніпропетровщинi – новий керiвник облуправління СБУ

Новим керівником обласного управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області став генерал-лейтенант Юрій Самойленко, який раніше займав посаду заступника керівника Донецької облдержадміністрації. Його призначення на цю посаду визначено указом Президента України від 13 травня. Раніше керівником обласного управління СБУ по Дніпропетровській області був Олександр Касьяненко, звільнений з цієї посади у зв’язку із переходом на роботу до парламенту. Він був обраний народним депутатом України (як самовисуванець) по одномандатному округу №29 в Дніпропетровській області. Раніше екс-керівник обласного СБУ заявляв про свій намір ввійти в парламентську фракцію блоку «За єдину Україну!», повідомляє Інтерфакс-Україна.

У Харкові «не спрацювалися»

Сьогодні на другу сесію Харківської міськради виноситься пікантне питання: про дострокове припинення повноважень секретаря міської ради Геннадія Кернеса. Його відставку ініціює міський голова Володимир Шумилкін.

Зі слів мера, між ним і секретарем виникли непереборні розбіжності щодо форм і методів роботи міської ради. «Конфлікти настільки сильні, що компроміси неможливі», — заявив він на засіданні постійної комісії з питань промисловості, економічного розвитку і власності. У кулуарах міської ради говорять про те, що секретар вимагав дуже багато владних повноважень. Пікантність ситуації полягає не тільки в тому, що Геннадій Кернес пробув на своїй посаді всього місяць. На першій сесії міськради його кандидатуру виставив не хто інший, як сам міський голова. Голосування йшло туго, секретаря обрали тільки з третьої спроби. Тепер Володимир Шумилкін кається у цьому і говорить, що незручно себе почуває. Але річ у тому, що ні Шумилкін, ні Кернес не є новаками у політиці. Геннадія Кернеса обрали депутатом міськради вдруге, а Володимир Шумилкін тривалий час очолював Дзержинську райраду м. Харкова, на пост мера пішов із посади заступника губернатора. Він і повинен був знати, хто є хто на політичному небосхилі міста. Безумовно, у разі «насильного» зняття з посади секретаря міської ради Геннадій Кернес, відомий підприємець і лідер досить впливового громадського об’єднання «Новий Харків — нові можливості» сформує глуху опозицію в раді. Так що «розбіжності» відставкою усунути не вдасться. Михайло БІДЕНКО , Харків.

Газета: 
Рубрика: