Спікер і прем’єр: підсумки «голосування»
25,1% громадян України хотіли б бачити на посту прем’єр- міністра країни лідера блоку «Наша Україна» Віктора Ющенка, 21,4% — нинішнього главу уряду Анатолія Кінаха. Про це свідчать дані всеукраїнського представницького соцопитування, проведеного Українським центром економічних і політичних досліджень імені Разумкова з 18 по 24 квітня, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна». Опитано 2000 респондентів віком понад 18 років. Лідера Компартії України Петра Симоненка як можливого прем’єр-міністра бачать 7,4% опитаних, лідера блоку Юлію Тимошенко — 6,8%, лідера Соціал-демократичної партії України (Об’єднаної) Віктора Медведчука — 6,5%, лідера Соцпартії Олександра Мороза — 4,2%, лідера блоку «За єдину Україну!» Володимира Литвина — 2,2%.
Новим спікером парламенту, згідно з даними опитування, українці хотіли б бачити голову нинішньої Верховної Ради Івана Плюща (13,1% респондентів), 11% віддали перевагу лідеру СДПУ(О) Віктору Медведчуку, стільки ж — Віктору Ющенку. За кандидатуру лідера СПУ О. Мороза на цьому посту висловилися 10% опитаних, приблизно однакові позиції, відповідно 6,8% та 6,7% — у лідера БЮТ та лідера Компартії П. Симоненка.
Лідер СДПУ(О) привітав ветеранів зі святом
Напередодні чергової річниці від Дня перемоги лідер Соціал- демократичної партії України (Об’єднаної) Віктор Медведчук звернувся з привітанням до ветеранів Великої Вітчизняної війни. «Ветерани Великої Вітчизняної війни, — йдеться у зверненні лідера СДПУ(О) — це найнадійніша моральна опора і взірець для всіх нас, тих, хто сьогодні будує нашу незалежну державу, несе військову вахту на сторожі її безпеки. Ваш подвиг та мужність — чудовий зразок для всіх 350 тисяч об’єднаних соціал-демократів України». На думку В. Медведчука, «свято Перемоги було, є і назавжди залишиться з нами, як Свято перемоги миру і добросусідства над жахами війни, руйнацією і насильством, як Свято вшанування тих, хто відстояв нашу землю, як Свято безмежної вдячності Вам, дорогі наші ветерани». Від імені СДПУ(О) її лідер побажав ветеранам міцного здоров’я і наснаги, гвардійської витримки, довгих світлих років життя і великої невичерпної, вдячної любові онуків та правнуків.
На Хмельниччинi влада вивчає результати виборiв
Основним джерелом інформації про партії, блоки, кандидатів у ході передвиборного марафону для чотирьох відсотків із 1300 респондентів був Інтернет.
Це показало опитування, проведене управлінням внутрішньої політики Хмельницької облдержадміністрації. Звісно, «просунуті» представники електорату — поки що меншина. Бо 56 відсотків респондентів дивилися телевізор, 21 — слухали радіо, 19 — читали газети. Одначе виявилося, що мас-медіа справили щонайменший вплив на волевиявлення громадян. Лише три відсотки опитаних заявили, що «полум’яні пропагандисти і агітатори» добилися бажаних для замовників результатів.
Більше 5,7 відсотка, відповіли, що на них справили вплив «інші агітаційні матеріали». І старання начальства було майже марним. Про те, що голосували не серцем чи розумом, а з волі керівника, заявили лише 0,7 респондентів.
Отож питається в задачі: як і чим добилися свого кандидати? 23 відсотки повідомили, що «сподобався на зустрічі», 18 відсотків — що «сподобалася програма», 15,2 — що «особисто знайомі», 10 — за «товариша по партії», 8 відсотків — тому, що «за цього кандидата голосували знайомі». Начальник відділу управління внутрішньої політики Віталій Карачун висловив для «Дня» свої спостереження: «До міської ради балотувалися 39 членів СДПУ(О), пройшов один, та вони активно агітували за Олега Лукашука, який став парламентарієм від Хмельницького».
Про мотиви голосування за політблок чи партію: 13 відсотків опитаних заявили, що віддали голоси за лідера, 12 — за обіцяні зміни у суспільстві, 11 відсоткам була до шмиги програма тієї чи цієї політичної сили. Більшість, 52 відсотки, сподівається, що жити стане краще та веселіше, 37 відсотків вважає, що все буде так, як було. 10 — що ситуація погіршиться. Начальник відділу управління внутрішньої політики Віталій Карачун згадав, що напередодні виборів-98 Інтернет не був основним джерелом інформації для жодного з опитаних чотири роки тому. Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ,
172 артснаряди на одному городі
На полігоні прогримів найпотужніший вибух. Далеко довкіл почули відлуння Другої світової війни. «Знешкоджено 172 снаряди, виявлених на городі одного з селян у Білополі Шепетівського району», — повідомив для «Дня» начальник інформаційно-аналітичного відділу Хмельницького облуправління з надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Василь Вельський.
Селянин трудився на городі, коли раптом виявив один артснаряд, про що дав знати у відповідні інстанції. Прибулі на місце сапери військової частини А-1766 продовжили пошуки і ще того дня знайшли 92 снаряди, а наступного дня — 79. Аж диву далися: боєприпаси наче було посаджено квадратно-гніздовим способом. Звістка про цю пригоду облетіла три сотні дворів Білопілля. Сільські старожили згадали, що «на цьому місці якогось з останніх зимових днів 1944-го тримала оборону німецька гаубична батарея, наші наступали з боку Грицева». Фронтовики-артелеристи зазначили, що «боєприпаси було розміщено за класичною схемою».
«У Білополі була дуже небезпечна ситуація», — продовжує Василь Вельський. Віддає належне саперам, які «відвели біду від села». Звертає увагу на збіг обставин: «У ході підготовки до 9 травня земля звільнилася від боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни», повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».