Україна — НАТО: пошуки нового наповнення діалогу
У Брюсселі в штаб-квартирі НАТО сьогодні закінчується візит делегації національних координаторів України по співробітництву з НАТО на чолі з секретарем Ради національної безпеки і оборони України Євгеном МАРЧУКОМ, керівником програми співробітництва з НАТО, і держсекретарем Міноборони України Віктором Банних. Делегація мала брифінги й дискусії з військової реформи, розвитку відносин Україна — НАТО, зустрічі з високими посадовими особами Альянсу. Керівника делегації Євгена Марчука прийняв Генеральний секретар НАТО лорд Джордж Робертсон.
Більш детальний матеріал читайте в завтрашньому номері «Дня».
Вшановані закарпатці — ветерани Чехословацького армійського корпусу
Воїни-ветерани корпусу генерала Людвика Свободи живуть нині на території Словаччини, Чехії та Закарпаття. Ними опікується Товариство легіонерів із Чехії. Військовий аташе Посольства Чехії в Україні Мирослав Мюцк і його заступник Мирослав Полачек побували в Ужгороді, Мукачеві, Сваляві, Хусті, Тячеві, Міжгір’ї. Вони вручили колишнім закарпатським бійцям із гітлеризмом пам’ятні медалі міністерства оборони Чеської Республіки — «55 років закінчення Другої світової війни» та грошові допомоги за те, що вони з боями пройшли від харківського Соколова до Праги. Про це й бесідували в обласній державній адміністрації закордонні друзі із заступником губернатора Федором Харутою, військовим аташе Посольства України в Чеській Республіці Сергієм Захаровим, головою обласної ради ветеранів війни і праці Петром Поповичем, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.
Донецький губернатор не планує змінювати місце роботи
Голова Донецької обласної адміністрації Віктор ЯНУКОВИЧ спростував чутки про своє можливе призначення на посаду прем’єр-міністра України. В інтерв’ю журналістам у понеділок у Донецьку він заявив, що таких пропозицій йому не надходило, повідомляє Інтерфакс-Україна. Крім цього, пропрацювавши на посаді голови адміністрації п’ять років, він хотів би пропрацювати ще стільки ж. «Щоб я міг подивитися людям в очі і сказати: те, що я обіцяв, я зробив», — підкреслив В. Янукович.
Родини шахтарів будуть з житлом
Уряд України пролонгував на 2002 рік дію 10-и своїх постанов, які передбачають виділення коштів iз резервного фонду держбюджету на загальну суму 6,7 млн. гривень на ліквідацію наслідків різного роду надзвичайних ситуацій, а також на житло для родин шахтарів, загиблих внаслідок аварії на шахті ім. Засядько. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, це визначене постановою Кабінету Міністрів від 11 квітня (№509). Як зазначено в документі, на житло для родин вуглярів шахти ім. Засядько буде виділено, як і передбачалося спочатку, 1,058 млн. грн. Крім того, планують виділити 1,071 млн. грн. на відселення жителів з аварійного будинку «гнучкої» конструкції і винесення аварійної тепломережі з підтопленої території в Херсоні, ще 719 тис. грн. — на виконання невідкладних робіт на об’єктах Придніпровського хімічного заводу в Дніпродзержинську; 919,93 тис. грн. — на проведення першочергових заходів щодо ліквідації наслідків стихії, яка пройшла в Луганській області та у Світловодську Кіровоградської області в липні 2001 року. Резервний фонд держбюджету-2002 встановлено в розмірі 250 млн. грн.
Хмельницький губернатор «втратив» двох заступників
Наприкінці минулого тижня повним і остаточним успіхом виконавчої гілки влади закінчилася «битва» за Хмельницьку обласну раду. Головою облради депутати більшістю голосів і таємним голосуванням обрали Анатолія Овчарука. Заступником голови облради — Анатолія Овчарука — став Віталій Циц, який досі був заступником голови облдержадміністрації.
Масовий похід представників виконавчої гілки влади за мандатом депутата облради вважається регіональним хітом виборів-02. Ці вибори затьмарили навіть парламентські. Похід очолив губернатор Віктор Лундишев. За ним — його заступники і голови райдержадміністрацій.
Не минулося без втрат. Провалилися на виборах до облради заступники губернатора Анатолій Роздобудько і Дмитро Олійник, голова Віньковецької райдержадміністрації Василь Ядуха і його колега з Полонного Володимир Святський. Одначе губернатор, його заступники Анатолій Овчарук, Віталій Циц, Олександр Ступарик і дванадцять голів райдержадміністрацій одержали мандати довіри виборців і змогли створити в облраді ту критичну масу, що забезпечила зміни у керівництві.
Протистояння представницької і виконавчої гілок обласної влади відбувалося давно. Коментуючи зміни в облраді, заступник губернатора Олександр Ступарик заявив «Дню»: «Нарешті, облдержадміністрація разом iз облрадою займеться практичними справами. Досі політика нанизувалася на економіку, наче огірок на виделку». Він віддає належне Анатолію Овчаруку, який в облдержадміністрації тримав на своїх плечах усю комунальну сферу. Навіть за великого бажання на Овчарука ніхто якихось компрометуючих даних не «викопає».
Що ж до політики, то на обласному рівні успіх святкує блок «За єдину Україну!». Анатолій Овчарук — голова облосередку Партії регіонів, Віталій Циц — голова облосередку Аграрної партії. Однодумці. А Микола Приступа про свої ідейні переконання досі не висловлювався.
Місцеві спостерігачі думають-гадають, хто ж займе вакантні посади в облдержадміністрації. Називають успішного голову Старосинявської райдержадмінстрації Віктора Семенчука, його колегу з Дунаєвець Антона Бугерка. Говорять про кадровий голод. Вважають, що представники виконавчої гілки влади, які провалилися на виборах до органів місцевого самоврядування, мають написати рапорт про добровільну відставку. Ті ж поки що не поспішають це зробити, повiдомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».