У Чернівцях відкрили меморіальну дошку Володимиру Iвасюку
Із нагоди 62-ї річниці з дня народження Володимира Івасюка у Чернівцях відкрили його меморіальну дошку. Вона з’явилася на приміщенні головного корпусу Буковинського медичного університету — колишній альма-матер композитора. У стінах закладу, який тоді був інститутом, майбутній герой України навчався з 1967 по 1972 рік. Тут він ще студентом написав всесвітньо відому «Червону руту», пісні «Водограй», «Я піду в далекі гори» тощо. Ініціатором відкриття дошки є колишній ректор медуніверситету Василь Пішак. А реалізував його задум відомий чернівецький скульптор Іван Салевич, автор пам’ятників Паулю Целану та Назарію Яремчуку. Втілений у бронзі та граніті образ Івасюка є динамічно-статичним, він ніби проривається крізь роки до нас, сучасників, щоб знову писати й творити. На урочистостях з нагоди відкриття меморіальної дошки композитору були його сестри, колишні однокурсники, громадськість. Театральна площа, де розміщено центральний корпус медуніверситету, була цілком запруджена шанувальниками творчості Івасюка. Після відкриття дошки зазвучали невмирущі акорди його пісень, а студенти медуніверситету створили на площі символічну «червону руту», повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.
Матушка Стефана нагороджена орденом княгині Ольги
Про те, що її відзначено державною нагородою — орденом княгині Ольги II ступеня, — матушка Стефана, настоятелька Свято-Успенського Святогорського Зимненського ставропігійного жіночого монастиря, дізналася від людей, які вітали її з цією відзнакою. Каже, що це була приємна несподіванка, хоча вже має один орден, яким її нагороджував як президент Віктор Ющенко. В урядовому документі зазначено, що високої нагороди ігуменя Стефана удостоєна за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, багаторічну сумлінну працю та високу професійну майстерність. За цим чиновницьким стилем стоїть 20-річна праця з відновлення з руїн найстарішого в Україні монастиря. Газета «День» у минулому номері (від 4 березня 2011 року) розповіла і про велику благодійницьку діяльність матушки Стефани. Сама ж ігуменя цю високу відзнаку називає нагородою для Церкви, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День» Волинська область.
22 відсотки новин рунету створюють видання з України
Кожного робочого дня ЗМІ рунету публікують не менш як 50 тисяч новин, кожного вихідного — не менш як 15 тисяч. 22% цього потоку створюють видання з України. Про це свідчать дані дослідження компанії Яндекс, що охоплюють період з вересня 2010 по січень 2011 року. Українські видання помітно активніші, ніж російські: кожного робочого дня середнє ЗМІ з України випускає 21 повідомлення (російське ЗМІ — 13). В обох країнах основний потік новин створюють видання зі столиць — київські ЗМІ щодня випускають по 34 повідомлення, московські — по 17. Фахівці стверджують, що українські видання випереджають російські й за часткою повідомлень з ілюстраціями — українські ЗМІ публікують їх у 47% новин, російські — у 36%. Найчастіше ілюструють свої матеріали київські видання (48% повідомлень), найрідше — видання центральних областей країни (36% повідомлень), передає УКРІНФОРМ, посилаючись на інформацію компанії «Яндекс.Украина». Дві третини переходів на сайти новин здійснюються цілеспрямовано — з адресного рядка браузера, через закладки, пошукові системи або агрегатори новин. Частка переходів з агрегаторов трафіку і банерних мереж за два роки зменшилася з 23% до 11%. У кожному четвертому повідомленні онлайн-ЗМІ містяться посислання на інші видання (гіперпосилання або текстові згадки), 10% з них — передрук, тобто практично повна копія текстів інших повідомлень. Ще майже 15% усіх повідомлень — передрук без посилань на джерело.