У Президента — новий прес-секретар
Прес-секретарем Президента України Леоніда Кучми буде призначено Олену Громницьку, до останнього часу — журналіста телекомпанії ICTV. З інформації Інтерфакс-Україна, про це глава держави сказав учора на прес-конференції у ВАТ «Артемівський завод з обробки кольорових металів» у ході поїздки по Донецькій області. Олені Громницькій 26 років, останній рік займалася на телеканалі освітленням діяльності президентської адміністрації. Вона — випускниця Національного педагогічного університету імені Драгоманова зі спеціальності «Історія та правознавство», навчалася в аспірантурі. На ТБ працює з 1995 року: спочатку — у телекомпанії «ЮТАР», згодом — у дирекції телерадіопрограм Верховної Ради України, а з 1999 року — журналістом телекомпанії ICTV. Нагадаємо, що раніше посаду прес-секретаря Президента займали Олександр Мартиненко, Ігор Сторожук (нині — глава НТКУ), а останні місяці це місце залишалося вакантним.
Банк-банкрот не оплачував навчання дочки екс-прем’єра?
Блок «Наша Україна» вважає, що на навчання дочки Віктора Ющенка Віталіни не було витрачено «жодної копійки» з коштів банку «Україна», і збирається вимагати від ЗМІ спростування оприлюдненої ними неправдивої інформації. Про це, за повідомленням агентства Інтерфакс-Україна, заявив учора на прес-конференції керівник виборчого штабу блоку Петро Порошенко. З його слів, штаб провів «ретельне розслідування» і може документально підтвердити, що Віталіна Ющенко вступала на перший курс Інституту міжнародних відносин Київського Національного університету імені Шевченка на таких умовах: якщо вона не набере певної кількості балів, банк «Україна» сплатить її навчання. «Тоді «Україна» (банк. — ІФ ) добре стояв на ногах і міг дозволити собі готувати для себе кадри», — пояснив П. Порошенко. Однак, — підкреслив він, — Віталіна набрала необхідну кількість балів і таким чином вступила до університету на безкоштовній основі, подавши як підтвердження цього довідку ректора університету ім. Шевченка. Заява П. Порошенка досить неоднозначна та викликає цілий ряд запитань. Наприклад, чому штабу «Нашої України» було потрібно стільки часу, щоб дізнатися, чи дійсно дочка їхнього лідера вчиться на безкоштовній основі (інформація про те, що менеджмент «України» погодився виділити 19 000 грн. на навчання дочки тогочасного глави НБУ, «пройшла» у ЗМІ ще минулого тижня)? Як бути з договором про сплату (№218) за навчання? На підставі чого було зроблено висновки про стабільність роботи банку в 1998 році? Представники парламентської слідчої комісії, вказуючи на причетність В. Ющенка до банкрутства «України», стверджують усе навпаки, а Генпрокуратура, як уже писав «День», упритул зайнялася «протеже Ющенка» Віктором Кравцем (так екс-головбуха НБУ, екс-голову Ради «України» назвав народний депутат Віктор Суслов). До речі, навчання сина В. Кравця (договір №50, від 21.07.97) менеджмент «України» також свого часу погодився оплачувати. «Інші фінансові відносини банку з університетом В. Ющенка не стосуються», — зазначив П. Порошенко. Резонно. Але заява Генпрокурора Михайла Потебенька — групі В. Кравця інкримінується організація фінансових махінацій з обігом у 23 млн. грн. і $9 млн. — дозволяє передбачити, що запитання до шефа Порошенка по «Україні» можуть виникнути не тільки у журналістів і на більш серйозні «теми», ніж навчання його родичів.
Жириновський — за Ющенка і розкол України
Незважаючи на «неприємну лінію», що проводиться в останнє десятиріччя в Україні по відношенню до Росії, інтеграція двох країн неминуча. Таку думку висловив учора на прес-конференції в РІА «Новини» заступник голови нижньої палати російського парламенту Володимир Жириновський. Ті ж, хто розраховує на допомогу Заходу, не беруть до уваги, що Заходу потрібен лише відрив Києва від Москви, а годувати Україну ніхто не збирається, вважає депутат. Тому, вважає він, прихід до влади прозахідних сил, у тому числі й екс-прем’єра Ющенка, особливо вигідний для Росії з точки зору економічних відносин. «Ющенко єдиний із українських прем’єрів, при якому Росії постійно платили за газ», — пояснив Жириновський. З іншого боку, на його думку, обрання Ющенка може привести до розвалу країни і тоді частина областей України «зможе знайти правильні економічні відносини» з Росією. «Нам вигідно і те, і те — з Росією будуть розраховуватися, а українські регіони, що відділилися, будуть економічно орієнтовані на Росію», — вважає Жириновський.