Володимир Горбулiн: Євген Марчук у збройових аферах нiякої участі не брав
«Я можу заявити абсолютно офіційно, що влада ніякого відношення до торгівлі зброєю поза тими законами, які існують, і поза нормами міжнародного права не має», —заявив голова держкомісії з питань оборонно-промислового комплексу, лідер передвиборного блоку Демсоюзу і ДемПУ Володимир Горбулін, виступаючи у теледебатах з представниками КПРС у прямому ефірі студії «1+1» на телеканалі УТ-2, повідомляє Інтерфакс-Україна.
В. Горбулін нагадав, що працює у сфері оборони з 1994 року. Відповідаючи на запитання про причетність до збройового скандалу бізнесмена Вадима Рабіновича, Володимир Горбулін сказав: «Я не можу відповідати за дії пана Рабіновича, я знаю тільки одне — Євген Марчук у тих аферах не брав ніякої участі». До речі, позавчора Генеральний прокурор України Михайло Потебенько також заявив, що «матеріали та слідчі дії, що проведено у нас, говорять про непричетність Марчука до здійснення злочину». Варто зазначити, що Генпрокуратура висловила свою позицію після тривалого мовчання, після того як внаслідок рішення суду в Турині стало зрозуміло, що обвинувачення проти Марчука — не більш ніж інформаційна провокація. Однак підконтрольні Деркачу-молодшому ЗМІ, схоже, не заспокоюються. У вівторок у нічному ефірі ТРК «Ера» було показано досить примітивно змонтований «фільм». Автори зробили вигляд, що не існує ні заяви МЗС, ні заяв українського Генпрокурора і прокурора Італії про непричетність Марчука, повідомляє
Пенсії: квітневий тезис Кабмiну
Учора уряд України ухвалив рішення про підвищення з квітня розміру трудових пенсій на 10%. У результаті середній розмір такої пенсії становитиме 127,4 грн. (до цього 116,2 гр.), мінімальний — 86,9 грн. (до цього — 79 грн.), максимальний — 141,9 грн. (129 грн.). Максимальний розмір пенсії для тих, хто працював у шкідливих умовах, зокрема в хімічній і металургійній промисловості, становитиме 189,2 грн. (раніше 172 грн.). Щоправда, за словами голови правління Пенсійного фонду Бориса Зайчука, підвищення не торкнеться пенсій, призначених, зокрема, суддям, прокурорам, військовим.
Суми компенсації родичам загиблих у авіакатастрофі Ту-154 визначать через місяць
Перший віце-прем’єр України Олег Дубина, який очолює українську міжвідомчу комісію з розслідування причин авіакатастрофи російського літака Ту- 154, заявив, що остаточні висновки роботи цієї комісії будуть оприлюднені в квітні, й тоді ж буде визначено суму компенсації, повідомляє Інтерфакс- Україна. О. Дубина також зазначив, що висновки комісії «практично вже зібрані» й будуть оприлюднені після остаточного затвердження. Як повідомлялося, останнім часом ряд російських дипломатів, зокрема й посол в Україні Віктор Черномирдін, заявляли, що під час переговорного процесу про компенсації родичам загиблих внаслідок авіакатастрофи російського літака Ту-154 над Чорним морем йдеться про суму в $20 тис. Раніше радник-посланник посольства Ізраїлю в Україні Зеєв Бен-Ар ’ є повідомив, що розміри компенсації родичам загиблих ізраїльтян, яку повинна виплатити Україна, обговорюватимуться під час другого туру українсько-ізраїльських переговорів, який відбудеться в Києві орієнтовно до кінця другого кварталу поточного року.
«Третій сектор»: 30 тисяч інтересів
Монографія «Третій сектор в Україні: проблеми становлення», презентація якої щойно відбулася, підготована та видана Українським інститутом соціальних досліджень на замовлення Українського національного комітету молодіжних організацій (УНКМО). Представляючи книгу, керівник творчого колективу, кандидат політичних наук Микола Шевченко зазначив, що актуальність теми обумовлена зростанням ролі громадського сектора в усіх сферах суспільного життя (нині в Україні діє близько 30 тис. громадських організацій), а також методологічною та правовою невизначеністю цього явища та гострими дискусіями, які навколо нього точаться. На його думку, журналісти та деякі відомі політики неадекватно використовують поняття «громадянського суспільства», ототожнюючи його з третім сектором. Осмислення означених понять, без сумніву, сприятиме підвищенню рівня політичної культури, становленню національної самосвідомості громадян України, а, отже, й виробленню та прийняттю зважених політичних рішень, передає Дмитро ЖИРЕНКО.