Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

13 березня, 2002 - 00:00

Омельченко про Ющенка та президентські амбіції

Київський міський голова Олександр Омельченко вважає, що лідер блоку «Наша Україна» Віктор Ющенко не прагне стати президентом. «Я думаю, що немає у нього президентських амбіцій на найближче майбутнє, у Ющенка сьогодні є бажання ще раз повернутися на ту ж посаду, з якої він, переконаний, пішов несвоєчасно і не через ті мотиви, які йому приписували. Я ніколи з ним на цю тему не говорив, і, можливо, він колись почує, почитає і не погодиться. А ті всі розмови, які говорять про кожного з нас, хто ким хоче бути — це політичне базікання», — заявив лідер блоку «Єдність» О. Омельченко в інтерв’ю тижневику «Столичні новини», опублікованому вчора. Говорячи про В. Ющенка, О. Омельченко відзначив його заслуги на посаді прем’єр-міністра і заслуги уряду, який він очолював, у тому числі, скасування бартеру, реформування енергосистеми, повідомило агентство Інтерфакс-Україна . Мер також заявив, що не згодний iз твердженням про зміцнення парламентської більшості після зміни уряду В. Ющенка, за його словами, більшість «навпаки розм’якла, розплилася і стала ніякою».

ОБСЄ працюватиме з усіма політичними силами України

Президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Адріан Северин переконаний у необхідності сильної опозиції в Україні. Тільки за цієї умови демократична влада може розвиватися, висловив Адріан Северин свою думку під час учорашньої зустрічі у Києві з головою Верховної Ради України Іваном Плющем, повідомляє Інтерфакс-Україна . Северин також відзначив необхідність консолідувати суспільство і політичні сили у політичному житті країни. В інтерв’ю журналістам Адріан Северин висловив надію на те, що вибори в Україні дадуть можливість «встановити кращу рівновагу між владою і опозицією, створити ефективну демократичну більшість і динамічну сильну опозиц і ю». Президент ПА ОБСЄ підкреслив, що для нього важливо розібратися у розвитку ситуації в Україні, що дозволить «краще визначити, який внесок ми можемо зробити у розвиток демократії». Він також відзначив, що представники ОБСЄ працюватимуть з усіма політичними силами для того, щоб «українська політична еліта була кращою і була здатна показати свою політичну силу». Втілюючи в життя цю заяву, Адріан Северин учора зустрівся з українськими депутатами, які ознайомили його з фактами порушень у ході виборчої кампанії.

Міліція не втручається у передвиборний процес, але бере в ньому активну участь

Про марні спроби втягнути міліцію в політичний процес заявив учора на прес-конференції для місцевих ЗМІ начальник управління МВСУ у Хмельницькій області Ігор Платонов: «Зверталися по підтримку, обіцяли золоті гори, та ми у передвиборний процес не втручаємося. В нас одна турбота: забезпечувати правопорядок».

Генерал Платонов згадав про деякі факти, що не залишилися поза увагою громадськості. Один iз кандидатів у народні депутати по Дунаєвецькому виборчому округу звернувся в органи, аби встановили особу невідомого автора образливих для нього написів на будівлях. Виявлено листівки, що ображають людську гідність кандидата по Деражнянському виборчому округу. У Кам’янці-Подільському поширювали агітаційні матеріали, на яких не вказано реквізитів.

Міліція Хмельницького шукає невідомих, які побили редактора газети облосередку СПУ «Народовладдя» Володимира Гогунського. «Версія про політичний підтекст цього побиття розробляється», — заявив для «Дня» заступник начальника управління МВСУ в області Валерій Горбатюк. Одначе В. Горбатюк вважає, що дехто вгадує політику там, де вона, як мовиться, не ночувала: «Одержали заяву від голови Віньковецької райдержадміністрації Василя Ядухи про крадіжку з його службового кабінету. Говорить, що пропали документи, дві тисячі доларів США і дві тисячі гривень. Організував звернення депутатів, що міліція погано працює. Ми ж розкриваємо 80 відсотків усіх злочинів. Усі, до одного, злочини ніде в світі не розкриваються».

Начальник управління МВСУ Ігор Платонов, його заступник Валерій Горбатюк зареєструвалися кандидатами у депутати обласної ради. «До нас звернулися виборці. 282 міліціонери вступили у передвиборні змагання, йдуть до міських, районних, селищних, сільських рад», — продовжив генерал Платонов. Він каже, що у ході зустрічей з виборцями одержує багато цікавої та повчальної інформації, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Закарпаття: до паводка готовi

З приходом мінливої весняної погоди у Міністерства з надзвичайних ситуацій додалося турбот. Так за станом на 8 березня внаслідок різкого погіршення погодних умов (шквали вітру сягали до 25, а в горах — до 40 м/с) через прорив ліній електропередачі було знеструмлено 1935 населених пунктів у 19 областях України, під час стихії загинуло троє чоловік. За словами заступника голови секретаря МінНС Григорія Марченка, на сьогоднішній день уже повністю відновлено електрозабезпечення чотирьох областей. До кінця поточного тижня силами оперативних груп, що працюють цілодобово, планується налагодити постачання електрики до 18-ти пунктів, які залишилися. Продовжується розчищення повалених лісонасаджень і ремонт пошкоджених дахів будинків. Для цих цілей у «головному» бюджеті країни і бюджетах усіх рівнів створено спеціальний резерв. На сьогоднішній день державі, за даними комісії МінНС, уже доведеться покрити майже 15 млн. грн. збитків. Як запевнив Г. Марченко, ситуацію з весняними паводками і стихіями в Україні не можна вважати катастрофічною. Усі «гірські» європейські країни, за його словами, страждають під час весняної зміни погоди анітрохи не менше. Крім того, вітчизняні служби реагування, на думку міжнародних спостерігачів, вважаються одними з найбільш ефективно діючих. На даний момент залишається стабільною і гідрологічна ситуація у Закарпатському регіоні — підтоплення житлових будинків і господарських об’єктів не спостерігається. За словами Г. Марченка, швидше за все, підйом води у ріках під час весняного паводка не вийде за рамки середніх багаторічних показників, повідомляє Наталія МЕЛЬНИК , «День».

Газета: 
Рубрика: